Trwa ładowanie...

Pas poporodowy – czym jest, jak działa, opinie

Avatar placeholder
25.08.2017 21:48
Pas poporodowy – czym jest, jak działa, opinie
Pas poporodowy – czym jest, jak działa, opinie

Etap ciąży, poród i czas połogu to momenty, kiedy ciało kobiety przechodzi wiele zmian. Zmienia się sylwetka, mogą pojawić się zmiany na skórze, osłabieniu ulegają włosy i paznokcie. Wiele kobiet ma niestety problemy z odzyskaniem formy sprzed ciąży, a jest to spowodowane nie tylko zmianami hormonalnymi, ale również skłonnościami genetycznymi dla przykładu do nadwagi. Dlatego, aby odzyskać swoją dawną sylwetkę warto sięgnąć po akcesoria, która mogą w tym pomóc przykładowo pas poporodowy.

spis treści

1. Pas poporodowy – czym jest

Pas poporodowy jest to specjalistycznie wyprofilowany pas wykonany z elastycznego materiału. Pas poporodowy jest zapinany najczęściej na rzep, ale są także modele wkładane przez nogi. Materiał powoduje, że pas poporodowy dopasowuje się do kształtu brzucha, opina go, a także koryguje wszelkie niedoskonałości sylwetki u kobiety, która niedawno urodziła dziecko. Przed zakupem warto zmierzyć obwód brzucha, aby pas poporodowy spełniał swoje zadanie, ale żeby nie powodował dyskomfortu w noszeniu. Niektóre modele mają konkretny rozmiar, ale pas poporodowy może także mieć regulację, która umożliwia odpowiednie dopasowanie.

2. Pas poporodowy – jak działa

Jakie zalety posiada pas poporodowy? Oczywiście najważniejszym zadaniem pasa jest wyszczuplenie ciała, co zapewnia kobietom, które nie wróciły do rozmiaru sprzed ciąży noszenie wygodnych ubrań, które nie są ciasne. To powoduje również, że sylwetka wygląda inaczej, ale zwiększa się również pewność siebie u kobiety w połogu. Pas poporodowy powoduje, że powłoki brzucha wzmacniają się, wpływa na ściągniecie mięśni ABS dodatkowo zmniejsza ewentualny ból pleców. Pas poporodowy jest zalecany także kobietom, które rodziły przez cesarskie cięcie, ponieważ może zminimalizować ryzyko przykładowo przepukliny pooperacyjnej. Ze względu na to, że pas poporodowy przylega do brzucha należy wybrać model wyprodukowany z przewiewnego materiału dla przykładu z bawełny.

Zobacz film: "Zalety i wady porodu w domu"

To też warto wiedzieć

3. Pas poporodowy – opinie

Oczywiście, aby odzyskać dawną sylwetkę sam pas poporodowy nie wystarczy. Kobieta powinna zadbać o właściwą dietę i systematyczne ćwiczenia na mięśnie brzucha. W przypadku treningu brzucha trzeba poczekać, aż wygoją się szwy, kiedy wysiłek fizyczny nie będzie zagrażał jej zdrowiu. Opinie jeśli chodzi o stosowania pasa są podzielone.

Objawy, które świadczą o nieprawidłowym przebiegu połogu
Objawy, które świadczą o nieprawidłowym przebiegu połogu [6 zdjęć]

Połóg trwa sześć tygodni od momentu narodzin dziecka. Organizm kobiety w tym czasie wraca do stanu sprzed

zobacz galerię

Istnieje grupa jego zwolenniczek, ale jest także grupa kobiet, które uważają, że pas poporodowy uniemożliwia prawidłowe gojenie się rany po cesarskim cięciu. Według przeciwniczek pas poporodowy powoduje, że mięśnie brzucha nie pracują prawidłowo i ciało nie może w naturalny sposób wrócić do stanu sprzed ciąży.

Polecane dla Ciebie