Trwa ładowanie...

Niesamowite! 10-letni chłopiec wymyślił przedmiot, który ratuje życie dzieci w przegrzanych autach!

Pewien 10-letni chłopiec pochodzący z Teksasu wymyślił przedmiot, który może uratować życie dziecka pozostawionego w samochodzie podczas wysokich temperatur. Młody wynalazca dostał już patent. Czy pomoże w walce z problemem śmierci dzieci w przegrzanych samochodach?

Zobacz film: "Kultowa zabawka z lat 90. wraca do sklepów"

Urządzenie, które wymyślił mały Bishop, nosi nazwę Oasis. Przedmiot ma za zadanie czuwania nad temperaturą w samochodzie. Jeżeli temperatura w środku auta niebezpiecznie wzrośnie, wówczas zaczyna wytwarzać chłodne powietrze. To jednak nie wszystko.

Zobacz także:

Oasis oprócz chłodzenia wnętrza samochodu, za pomocą specjalnej, wbudowanej antenki, zawiadamia również rodziców dziecka oraz dodatkowo odpowiednie władze. Dzięki temu, pomoc może nadejść bardzo szybko.

''Oasis''
''Oasis'' (youtube.com, Fame Magazine)

Samo urządzenie jest bardzo poręczne. Posiada kształt niedużego pudełka, dlatego łatwo można je umiejscowić np. blisko dziecięcego fotelika. W materiale wideo poniżej, można zobaczyć jak wygląda sam produkt oraz jego twórca.

Prawdopodobnie jeszcze usłyszymy o zdolnym 10-latku. Jak sam przyznaje, jego marzeniem jest wymyślenie i skonstruowanie jak największej liczby urządzeń, które będą pomagały ratować ludzkie życie.

Oczywiście życzymy powodzenia młodemu Bishopowi i trzymamy za niego kciuki!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.