Zostawił dziecko w aucie. Do dzisiaj ma wyrzuty sumienia

Eric nie może zapomnieć o tym, co wydarzyło się rok temu. Gdy zostawiał trzyletniego syna w rozgrzanym do granic możliwości aucie, z niewielu rzeczy zdawał sobie sprawę. Refleksja przyszła po czasie. Chłopiec przeżył, ale wiele czasu spędził w szpitalu, pod kroplówką.

Eric Stuyvesant nie jest młodym ojcem. Razem ze swoją żoną wychowują ósemkę dzieci. Każde z nich ma też potomstwo z poprzednich małżeństw. Potrafią się nimi opiekować i zapewnić im bezpieczeństwo. A przynajmniej tak im się wydawało.

Polecane wideo:

Był czerwcowy poranek, słońce mocno świeciło. Zazwyczaj każdego poranka Eric odwoził syna Michaela do opiekunki, a później podrzucał żonę do pracy. Jednak tego dnia plany się zmieniły, ponieważ Michelle musiała wcześniej wyjść do pracy.

Dlatego Eric zdecydował się najpierw ją odwieźć, a potem pojechać z synem do opiekunki. Do pewnego momentu wszystko szło zgodnie z planem.

  • Moje dzienne obowiązki, gdy już odwiozłem Michelle do pracy były stałe i niezmienne – mówi Eric. - Działałem jak na autopilocie. Wróciłem do domu, wyszedłem z samochodu i poszedłem do domu. Wziąłem prysznic, zacząłem przygotowywać się na resztę dnia – wspomina.

W tym samym czasie jego trzyletni syn siedział zamknięty w nagrzanym samochodzie. O tym, że chłopiec się tam znajduje, ojciec przypomniał sobie dopiero po godzinie. Natychmiast pobiegł do auta.

  • Krzyczałem, że zabiłem własnego syna – opowiada Eric. - Byłem pewny, że tak się stało!

Na szczęście, gdy mężczyzna dobiegł do samochodu, chłopiec – chociaż miał sine usta i tracił przytomność - nadal oddychał.

Michael natychmiast trafił do szpitala. Okazało się, że wysoka temperatura wyrządziła wiele szkód w ciele trzylatka. Wystarczyła godzina w rozgrzanym samochodzie, a chłopiec przeżył 6 udarów cieplnych. Lekarze nie mieli wątpliwości, że czeka go długa rehabilitacja.

Dziś Michael jest zdrowym chłopcem. Po przebytych udarach nie ma śladu. Biega, bawi się, jest energiczny i bardzo przyjacielski. Jego ojciec postanowił podzielić się tą historią, by pomóc i przestrzec innych rodziców.

  • To nie jest tak, że nie znamy własnych dzieci i o nich nie pamiętamy. Wykonując codziennie te same czynności popadamy w rutynę. Dlatego właśnie takie przypadki się zdarzają. I dlatego też chciałbym pomagać rodzicom, którzy przeszli przez to, co ja – mówi Eric.

  • Chcę też zwrócić uwagę, że łatwo jest kogoś oceniać z własnej perspektywy. Jeśli ludzie myśleliby nad tym, co chcą powiedzieć, na świecie byłoby mniej zawiści – dodaje.

Ewa Rycerz, 9 miesięcy temu

Opieka nad dzieckiem

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ubranka

~paola123 • ostatni post 2 tygodnie temu

2

Pieluchy

Babcia2306 • ostatni post 4 tygodnie temu

2
Artykuły Opieka nad dzieckiem
Opieka nad dzieckiem

Wyzwania stojące przed adoptowanymi dziećmi

z dzieckiem z problemami przywiązania. Kiedy dziecko zostaje odebrane rodzicom, zwykle czuje wstyd, ponieważ sądzi, że nie było warte ich oddanej opieki (...) ". Towarzyszy mu pogarda dla miłości i...

Opieka nad dzieckiem

Babcia

Babcia

nie powinna mieć wyrzutów sumienia, że pozostawia dziecko „na pastwę losu". Opieka nad dzieckiem sprawowana przez babcię ma wiele zalet. Jedną (...) zajęła się pociechą? Zalety babcinej opieki...

Opieka nad dzieckiem

Policjant zaopiekował się malutką dziewczynką

Policjant zaopiekował się malutką dziewczynką

handlowych w Saint Albans we Wschodniej Wirginii. Służby zaalarmowała obsługa sklepu, słysząc płaczące w łazience dziecko. Gdy policjanci dotarli na miejsce (...) . - Nie mam nic więcej, co mogłabym jej dać - próbowała tłumaczyć się...

Opieka nad dzieckiem

Rzeczy, które zrozumieją tylko pracujące mamy

Rzeczy, które zrozumieją tylko pracujące mamy

Macierzyństwo niesie ze sobą wiele wyzwań. Niemal każdego dnia mama może dowiedzieć się czegoś nowego o sobie i swoim dziecku. Jeśli dodatkowo (...) . Sprzątanie po położeniu dzieci spać, większe zakupy w sobotę, wyjście...

Opieka nad dzieckiem

Niania

Dziecko wymaga ciągłej opieki, więc niania to dla wielu młodych rodziców jedyne możliwe rozwiązanie. Młode mamy wracają coraz częściej do pracy (...) wrażenie. Jeśli osoba nie przypadnie do gustu rodzicom lub maluchowi,...

Opieka nad dzieckiem

Baza Klubów Malucha

do osoby zakładającej placówkę. Opieka nad dziećmi w klubie malucha może trwać maksymalnie 5 godzin dziennie. Kluby malucha i przedszkola domowe (...) ", przedszkole, opieka nad dziećmi,...

Opieka nad dzieckiem

Dziecko musi popełniać błędy

Dziecko musi popełniać błędy

O tym, że dziecko musi popełniać błędy, teoretycznie wie każda mama, bo jak inaczej dziecko ma nauczyć się pewnych rzeczy. Niestety ciężko (...) mu na błędy. Człowiek odruchowo chce ochronić dziecko...