Trwa ładowanie...

Uśmiechnięta wojowniczka. Dziewczynka urodzona o trzy miesiące za wcześnie

Urodziła się trzy miesiące przed planowanym porodem. Blisko 100 dni leżała w szpitalu. Dziś jest uśmiechniętym niemowlakiem. Oto historia dziewczynki – małej wojowniczki.

Zobacz film: "Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka?"

Dziewczynka przyszła na świat za wcześnie ze względów medycznych. W czasie ciąży doszło do zapalenia łożyska u jej mamy i lekarze musieli podjąć decyzję o przedwczesnym porodzie. Jej szanse na przeżycie, według ówczesnych opinii lekarzy, były bardzo niewielkie.

(imgur.com)

Jednak z dnia na dzień stan wcześniaka poprawiał się. W końcu nadszedł moment, gdy mama mogła wziąć ją po raz pierwszy na ręce i przytulić, kangurując. Później takie momenty następowały coraz częściej, a dziewczynka rosła w oczach.

Razem z mamą w szpitalu spędziła niemalże 100 dni. Dopiero, gdy lekarze nie mieli żadnych obiekcji co do jej stanu zdrowia – mogła zostać wypisana do domu.

imbur.com
imbur.com

Dziś rodzice żartują sobie, że ich córeczka to niezła modelka. Chętnie pozuje do zdjęć z tatą, uśmiecha się, robi miny. Nadal jest jednak bardzo drobna i nie tak silna, jak jej rówieśnicy. Walka o jej zdrowie trwa. Rodzice zbierają pieniądze na kolejne leczenie.

imbur.com
imbur.com

Są jednak dobrej myśli, ponieważ z roku na rok zwiększają się możliwości medycyny, a zmniejsza śmiertelność noworodków. W przypadku wcześniaków, czyli dzieci urodzonych przed 37. tygodniem ciąży, lepiej radzą sobie dziewczęta.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.