Świąteczna kartka dla Wiktorii

Dziewczynka, która większość swojego życia spędziła w szpitalu, oczekuje na bożonarodzeniowe pocztówki.

Wiktoria Kępińska ma trzy lata. Urodziła się z tzw. nerwiakowłókniakowatością. To choroba genetyczna, w przebiegu której stwierdza się obecność licznych nowotworów pochodzenia nerwowego. Towarzyszą jej zmiany skórne i kostne. U dziewczynki zdiagnozowano ponadto obustronne glejaki nerwu wzrokowego.

Wiktoria Kępińska
Wiktoria Kępińska (Archiwum prywatne)

Zobacz film: "Wpływ zwierząt w domu na rozwój dziecka"

Mała Wiktoria zniosła dotychczas 20 dawek chemioterapii, która nie przyniosła jednak zadowalających efektów. Dopiero zmiana terapii pomogła dziecku. Dzisiaj dziewczynka chodzi, biega, mówi. I chce chwalić się swoim sukcesami.

Jej rodzice, by spełnić marzenie córki, stworzyli na Facebooku specjalny profil, na którym publikują zdjęcia i filmiki z udziałem Wiktorii. To jedyny sposób, by dziewczynka miała kontakt z ludźmi.

Przeczytaj koniecznie

Długie leczenie wyniszczyło jej organizm, który od nowa uczy się bronić przed wirusami i bakteriami. Jej odporność jest na bardzo niskim poziomie, a każda infekcja może skończyć się powrotem do szpitala. –  Chemioterapia spowodowała również uszkodzenia jelit. Córka ma niedowład prawej nogi. Jest rehabilitowana – mówi WP parenting Izabela Rzymkowska, mama Wiktorii. 

1. Kartki dla Wiktorii

Trzylatka kolekcjonuje kartki pocztowe. Cieszy ja każda nowa pocztówka. Chcąc sprawić córce radość, jej rodzice postanowili poprosić o wysyłanie Wiktorii świątecznych kartek.

Wiktoria Kępińska
Wiktoria Kępińska (Archwium prywatne)

Dziewczynka każdego dnia wypatruje listonosza. Bardzo się cieszy, gdy otrzymuje pocztówkę zaadresowaną do niej. Niemal od razu prosi rodziców o jej przeczytanie i z dumą odkłada kartkę do swojej kolekcji.

– Mamy już ich całą szufladę. Wiktoria zbiera również obrazki, które namalowały dla niej dzieci. Każdy taki gest jest dla niej bardzo ważny. A nam, jej rodzicom, daje wsparcie i siłę do dalszej walki o zdrowie córki – mówi mama dziewczynki.

Adres, pod który można wysyłać świąteczne kartki, znaleźć można na profilu "Wiktoria K. w walce z glejakami".

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.