Trwa ładowanie...

Poznomir– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Poznomir– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Poznomir– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Poznomir - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Poznomirek, Poznomiruś, Poznek, Poznuś, Poznunio, Poznusio, Mirek, Miruś, Mirunio, Mirusio, Mirusiek.

2. Poznomir - pochodzenie i znaczenie

Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członów pozno ("poznać") i mir ("pokój, spokój, dobro"). Być może oznaczało "tego, który zazna pokoju".

3. Poznomir - numerologia

Liczba imienia Poznomir wynosi 9.

3.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna 9 wzmacnia niezależność poglądów, podkreśla podporządkowanie się wielkiej idei. Typowej Dziewiątce w działaniu towarzyszy życiowa mądrość oraz wielka wiedza życiowa. Liczba imienia 9 daje wrażliwość i uczuciowość, a także bardzo rozwiniętą intuicję. Uaktywnia się też przestrzeń życia na granicy świata realnego i duchowego. Dziewiątkę cechuje zdolność do poświęceń własnych korzyści dla celów wyższych, widoczne są inklinacje religijne i mistyczne. Numerologiczna Dziewiątka posiada wielki potencjał duchowy.

3.2. Zawody

Zobacz film: "Jak wygląda urlop rodzicielski w Polsce?"

Twórcze, wykorzystujące naturalne predyspozycje Dziewiątki np. psycholog, psychiatra, duchowny, plastyk, muzyk itp.

3.3. Żywioły

Natura numerologicznej Dziewiątki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i ziemi. Woda zasila energią życiową płodną ziemię. Ta daje obfity plon. Woda idealnie wypełnia wszystkie szczeliny ziemi, tworząc doskonałe i harmonijne połączenie. Woda niesie życie, a ziemia daje wzrost. Woda kojarzy się z duchem, a ziemia z materią.

3.4. Planety

Numerologiczne Dziewiątki planetarnie łączą się z wpływem Neptuna i Urana. Neptun i Uran to planety, które związane są z przestrzenią działania niematerialnego. Istotne są różne idee i głęboka wiara w sens tego, co się robi. Te planety sprzyjają oderwaniu się od sfery materialnej świata.

3.5. Pory roku

Schyłek zimy i jesień.

3.6. Miesiące

Luty, marzec i listopad.

3.7. Dni pomyślne

Czwartek.

3.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 9 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 7 lub 8. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

3.9. Metale

Stopy różnych metali, cyna.

3.10. Kamienie

Bawole oko, lapis lazuli.

3.11. Kolory

Fioletowy i lazurowy.

3.12. Tonacja

Ton c.

3.13. Amulety roślinne

Lotos, knieć błotna, winorośl.

3.14. Drzewa

Wierzba, lipa.

3.15. Zwierzęcy przewodnicy

Waleń szary, koń, kameleon.

3.16. Runy ochronne

Algiz, ingwaz.

3.17. Zapachy

Opium, kadzidło, kozłek lekarski.

3.18. Miejsca istotne

Galerie i pracownie artystyczne, miejsca tajemnicze, labirynty, świątynie, placówki i misje zagraniczne, laboratoria chemiczne i instytuty badawcze.

3.19. Pomyślny kierunek

Północny zachód.

3.20. Życie rodzinne

Dziewiątka to doskonały kandydat do budowania szczęśliwego życia rodzinnego.

3.21. Rozwój

Istotny okres w życiu Dziewiątki to czas jego podsumowania i późna starość.

3.22. Dopasowanie imion

Imię Poznomir współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 7 lub 8. Mistyczna Siódemka z pewnością odnajdzie wspólny język z Dziewiątką. Obydwie wibracje posiadają wiele cech wspólnych. Ósemka, może wnieść do życia Dziewiątki nieco praktycyzmu i konkretów.

3.23. Znak zodiaku

Imię Poznomir jest idealne dla urodzonych w znaku Raka, Skorpiona, Wodnika i Ryb. Rak, Wodnik i Skorpion w astrologii należą do żywiołu wody. Żywioł wody wzmacnia rolę intuicji, wrażliwości oraz empatii. Wodnik związany jest z ideami i abstrakcyjnym myśleniem.

4. Poznomir - dziecko

Osoby noszące imię Poznomir w dzieciństwie tworzą dobre relacje z innymi ludźmi. To imię obdarza naturą towarzyską. W dzieciństwie widoczne jest zainteresowanie otaczającym światem. Poznomir pomimo młodego wieku nigdy nie traktuje ludzi powierzchownie. U osób noszących to imię doceniana jest mądrość i umiejętność trafnego osądu sytuacji. Młodość to przygoda, ale też zdobywanie doświadczeń.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

5. Poznomir - schyłek życia i starość

Schyłek życia Poznomir spędzi w doborowym gronie. Liczne znajomości i zaangażowanie się w sprawy otoczenia pozwolą cieszyć się pełnią istnienia. Dojrzałość przyniesie zgodę wewnętrzną i zrozumienie wielu wydarzeń z przeszłości.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze