Trwa ładowanie...

Niesuł– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Niesuł– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Niesuł– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Niesuł - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Niesułek, Niesek, Niesio, Niesuś, Sułek, Sułko, Sułcio, Suły, Nieskuś, Nieskoś.

2. Niesuł - pochodzenie i znaczenie

Jest to staropolskie imię męskie, złożone z dwóch członów: nie (negacja) i suł ("obiecywać" albo "lepszy, możniejszy"). Może oznaczać "mało znaczący", "taki sobie". Ciekawostka Jest to jedno z najwcześniej notowanych w Polsce imion, po raz pierwszy zapisane w 1136 roku w formie Nessul, w Bulli gnieźnieńskiej. Inna forma tego imienia to Niesułka.

3. Niesuł - numerologia

Liczba imienia Niesuł wynosi 8.

3.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna 8 obdarza witalnością i siłą. Motto życiowe typowych Ósemek powinno brzmieć: mądrość, odpowiedzialność i uznanie, gdyż te przymioty dają im zamożność. Intuicja pozostaje na drugim planie. Liczba imienia 8 zapewnia funkcjonowanie na wysokim poziomie moralnym, daje zrozumienie porządku społecznego, wzmacnia determinację, a także tworzy tzw. zależności karmiczne, czyli wpływ przeszłości na kształtowany obecnie los, bieżące działanie i jego skutki dla przyszłości. Wibracja numerologicznej Ósemki jest nierozerwalnie związana z reinkarnacją duszy i cyklem wcieleń.

3.2. Zawody

Zobacz film: "Żelazo w ciąży"

Wykorzystujące determinację i upór w działaniu. Ósemkom szczęście przynosi zajęcie związane z obrotem gotówki i kosztowności np.: praca w banku, lombardzie, silnej korporacji.

3.3. Żywioły

Natura numerologicznej Ósemki odpowiada sile połączonych żywiołów ziemi i powietrza. W tej wibracji spotyka się masywna, materialna natura ziemi z ruchliwym i delikatnym powietrzem. W tym przypadku powietrze z powodu swojej ruchliwości jest inspirujące dla masywnej ziemi. Ziemia w zamian nasyca powietrze zmysłowym i oszałamiającym zapachem natury.

3.4. Planety

Numerologiczna Ósemka podlega wpływowi Plutona i Wenus. Te dwie planety łączy jedna wspólna cecha, a mianowicie bogactwo. Pluton wprowadza do działania determinację, wojowniczość i chęć narzucenia dominacji. Wenus łagodzi obyczaje i wspomaga w przestrzeni budowania korzystnych relacji z innymi ludźmi.

3.5. Pory roku

Wiosna i jesień.

3.6. Miesiące

Maj, przełom października i listopada.

3.7. Dni pomyślne

Piątek.

3.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 8 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

3.9. Metale

Platyna i brąz.

3.10. Kamienie

Magnetyt, szmaragd.

3.11. Kolory

Zielony, purpura.

3.12. Tonacja

Ton g.

3.13. Amulety roślinne

Jaskier ostry (roślina trująca), mak polny, bez czarny.

3.14. Drzewa

Orzech, buk.

3.15. Zwierzęcy przewodnicy

Sęp, skorpion, wilk.

3.16. Runy ochronne

Perdo, ingwaz.

3.17. Zapachy

Przyjemne korzenne np.: imbir, zawilec i lawenda.

3.18. Miejsca istotne

Winnice, ogrody, podziemia, składowiska materiałów do recyklingu, banki, miejsca związane z bogactwem i gromadzonymi dobrami oraz z pięknem ciała i zmysłowością.

3.19. Pomyślny kierunek

Północny wschód.

3.20. Życie rodzinne

Dla rodziny Ósemka zrobi wszystko. Osoby o tym imieniu są gotowe do poświęceń.

3.21. Rozwój

Istotny dla Ósemki okres wypada powyżej 50. roku życia i trwa do początków starości.

3.22. Dopasowanie imion

Imię Niesuł współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 11. Dwójka wzmocni sferę materialną i zmysłową Ósemki. Jedenastka pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy. Uwidoczni ukryte talenty Ósemki i zainspiruje ją do samodzielnego działania.

3.23. Znak zodiaku

To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca. Każdy z tych znaków doskonale poradzi sobie z wyzwaniami, jakie w życiu stawia sfera materialna. Znaki Byka, Panny i Koziorożca są związane z praktycznym działaniem. Skorpion podkreśla wspólnotę interesów.

4. Niesuł - dziecko

Osoby noszące imię Niesuł w dzieciństwie i w młodości doskonale radzą sobie w sytuacjach, które wymagają koncentracji uwagi i zaangażowania sporych sił. W pierwszych latach życia osoby o tym imieniu są nie do zdarcia. Mając imię Niesuł z łatwością inspiruje się innych do działania. Młodość to nie jest czas rozczulania się nad sobą, ale pora wytężonej pracy i zdobywania praktycznych umiejętności.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

5. Niesuł - schyłek życia i starość

Na starość imię Niesuł przyniesie bogactwo i uznanie. Schyłek życia spędzany jest w dobrze urządzonym otoczeniu. Silne więzi uczuciowe i zbudowane wcześniej związki w tym okresie życia mogą procentować. Niesuł posiada duże pokłady mądrości, z której umiejętnie korzysta.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze