Imiennik – imiona na literę B
- Budzimir Jest to imię męskie utworzone na wzór imion staropolskich, nie było notowane w dawnych dokumentach.
- Budzisław Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członów budzi ("budzić") i sław ("sława"). Mogło oznaczać "ten, który zyskuje sławę". Imię to notowane jest w Polsce od XII wieku. Ciekawostka Inna forma tego imienia to Budzsław.
- Budzisława Jest to staropolskie imię żeńskie, złożone z członów budzi ("budzić") i sława ("sława"). Mogło oznaczać "ta, która zyskuje sławę". Staropolskie zdrobnienie tego imienia to Buchna. W źródłach polskich poświadczone w XIV wieku.
- Budziwoj Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członów budzi/budź ("budzić") i woj ("wojownik"). Oznacza "tego, który budzi wojowników, wzywa do walki". Ciekaowstka Inna forma tego imienia to Budźwoj.
- Budziwuj Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członów budzi ("budzić") i wuj ("wuj").
- Burchard Jest to imię męskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów burg znaczącego "ochronę" i hard oznaczającego "dzielny".
- Bułat Jest to imię pochodzenia gruzińskiego.
- Bytomir Jest to staropolskie imię męskie. Składa się z członów: byto- ("być, istnieć, żyć" lub też "mienie, własność") i -mir ("pokój, spokój, dobro"). Mogło oznaczać "tego, który żył w pokoju".
- Bądzsław Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członów będzie- i -sław ("sława"). Mogło więc stanowić życzenie sławy dla dziecka. Ciekawostka Inne formy tego imienia to: Bądzisław, Bądzsław, Bąsław
- Bądzsława Jest to imię żeńskie pochodzenia słowiańskiego, nienotowane w zachowanych źródłach staropolskich.Żeńska forma imienia Bądzsław - złożonego z członów będzie- i -sław ("sława"). Mogło więc stanowić życzenie sławy dla dziecka.