Imiennik – imiona na literę B
- Bronimir Jest to imię męskie, złożone z członów broni- ("bronić, strzec") i -mir ("pokój, spokój, dobro"). Ciekawostka Inną formą jest Bromir.
- Bronisław Jest to imię męskie imię pochodzenia słowiańskiego, złożone z członów broni- ("bronić, strzec") i -sław ("sława"). Być może znaczyło "ten, kto broni sławy". Ciekawostka Inne formy tego imienia to: Bronsław, Barnisław, Brunisław, Brosław.
- Bronisława Jest to staropolskie imię żeńskie, złożone z członów broni- ("bronić, strzec") i -sława ("sława"). Być może znaczyło "ta, która broni sławy". W źródłach polskich poświadczone od XIII wieku.
- Brosław Jest to staropolskie imię męskie, stanowiące formę skróconą imion Bronisław i Zbrosław.
- Bruno Bruno to imię pochodzenia germańskiego. Pochodzi od słowa brun czyli ;brunatny;, które dawniej było nazwą niedźwiedzia brunatnego. Imię Bruno nadawano chłopcom, żeby byli silni i wytrzymali jak niedźwiedź.
- Brunon Bruno to imię pochodzenia germańskiego, wywodzące się od słowa brun czyli ;brunatny;, które dawniej było nazwą niedźwiedzia brunatnego. Oznacza kogoś silnego jak niedźwiedź.
- Brygida Jest to imię żeńskie pochodzenia celtyckiego. Może wywodzić się zarówno od imienia bogini celtyckiej Brygid jak i od słów brigh "siła", "męstwo", "cnota" lub briganti "wysoki". Imię to pojawiło się w Polsce w okresie średniowiecza, zapisywano je jako Brygida, Bryjida, Bryda, Bryta, Brytnia. Największą popularnością imię to cieszyło się w Polsce w latach 50. i 60. XX wieku.
- Brykcjusz Jest to imię męskie. Zlatynizowana forma Bricius, jednego z celtyckich imion.
- Budziboj Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członów budzi- ("budzić") i -boj ("bicie, walka", a może pochodna od "bać się"). Mogło oznaczać "ten, który rozpoczyna bój" lub "ten, kto budzi strach".
- Budzigniew Jest to imię męskie utworzone na wzór staropolskich, nienotowane w dawnych dokumentach. Ciekawostka Budzigniew to również wieś w Polsce położona w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w gminie Słońsk.