Ziemista cera po ciąży? W ten sposób odzyskasz promienny wygląd
Cera w ciąży zawsze się zmienia. Wiele kobiet, które przed ciążą cieszyły się piękną i czystą cerą, nagle zaczynają mieć problemy. Pojawiają się krostki, twarz zaczyna się świecić i wyglądać na zmęczoną. Szara, pozbawiona blasku cera to niestety również wina szalejących w czasie ciąży hormonów. Na szczęście są proste sposoby, aby poradzić sobie z problemem ziemistej cery również w czasie ciąży. Wystarczą proste zabiegi, aby cera z ziemistej stała się na nowo pełna blasku.
1. Ziemista cera - złuszczanie
Ziemisty odcień cery to bardzo często wina grubszej niż zazwyczaj warstwy martwego naskórka, który pokrywa twarz po ciąży. Skóra w sposób naturalny usuwa martwy naskórek co ok. 28 dni, jednak są sytuacje, w których ten proces zostaje zaburzony. W efekcie nasza cera staje się ziemista i szara. Na powierzchni ziemistej cery zaczynają tworzyć się małe zgrubienia, staje się matowa, nierówna, a w efekcie zaczyna wyglądać na bardzo zanieczyszczoną. Ziemista cera często wygląda po prostu na zaniedbaną i zdecydowanie dodaje nam lat.
Naskórek na ziemistej cerze można złuszczać na wiele sposobów. Aby poradzić sobie z problemem ziemistej cery, warto sięgnąć po toniki, żele, peelingi, czy kremy złuszczające. Najczęściej do walki z ziemistą cerą kobiety wybierają peelingi. Jest to zdecydowanie najszybszy i najbardziej efektowny sposób na rozwiązanie problemu ziemistej cery. Peeling szybko i skutecznie usunie martwy naskórek, odblokuje pory, da uczucie świeżości i pobudzi produkcję kolagenu i elastyny w ziemistej cerze.
W czasie ciąży warto pokusić się o wykonanie domowego, naturalnego peelingu, jeśli mamy problem z ziemistą cerą. Naturalny peeling można wykonać np. z miodu i jogurtu naturalnego albo z fusów kawy i oliwy z oliwek. Łatwo usuną one martwy naskórek, a nasza ziemista cera nabierze blasku.
2. Ziemista cera - nawilżanie
Ziemista cera to również znak, że nasz organizm potrzebuje więcej wody. W okresie ciąży, gdy ziemisty odcień naszej cery nam wyjątkowo przeszkadza, warto sięgnąć po mocno nawilżające kremy.
Na ziemistą cerę pomogą również maseczki nawilżające. Na ziemistą cerę maseczkę należy nakładać na przynajmniej 20 minut. Ponownie można wybrać te dostępne w drogerii albo zrobić maseczkę nawilżającą w domu. Może to być maseczka na bazie miodu, jogurtu naturalnego, albo też maseczka owocowo-warzywna, która szybko doda blasku i ożywi ziemistą cerę.
Dbając o nawilżenie ziemistej cery, warto również wykonywać parówki z ziół, które otworzą pory i przygotują cerę na porządną dawkę nawilżenia.
Nie zapominajmy, że na wygląd naszej cery ogromny wpływ ma ilość wypijanej wody w ciągu dnia. Jeśli więc nasza cera stała się ziemista i straciła blask w ciąży, pamiętaj, aby pić dużo wody, przynajmniej 1 litr więcej niż zazwyczaj. Takie nawilżanie od wewnątrz pomoże zapanować nad ziemistym odcieniem cery.
ZOBACZ TAKŻE:
3. Ziemista cera - odżywienie
Ważnym elementem pielęgnacji ziemistej cery jest krem z witaminą C. Na ziemisty odcień cery pomogą również kremy z kwasami AHA i owocowymi. Kremy złuszczające tego typu są dużo skuteczniejsze w walce z ziemistą cerą, ponieważ wnikają w głąb naskórka i działają od wewnątrz.