Trwa ładowanie...

Wakacje nad morzem z dzieckiem - przygotowania, odpowiednie miejsce, odpowiedni ubiór

Planujesz rodzinne wakacje z dzieckiem? Chcesz wybrać się nad morze, ale nie wiesz jakie miejsce najlepiej wybrać oraz jak się do tego przygotować? Wakacje nad morzem z dzieckiem to dobry pomysł, trzeba jednak się do nich dobrze przygotować.

Zobacz film: "Co należy wiedzieć na temat fizjologii dwulatka?"

spis treści

1. Wakacje nad morzem z dzieckiem - przygotowania

Na wakacje nad morzem z dzieckiem trzeba się dobrze przygotować
Na wakacje nad morzem z dzieckiem trzeba się dobrze przygotować

Jeśli planujesz wakacje nad morzem z dzieckiem zacznij przygotowywać się już wcześniej. Pogoda nad polskim morzem jest kapryśna, więc warto zaopatrzyć się zarówno w stój kąpielowy i bluzeczki na krótki rękawek ale także w ciepłe dresy i kurteczki przeciwdeszczowe. Nigdy nie wiadomo jaka spotka nas pogoda. Dziecko potrzebuje także zabawek na plaże, rękawków lub koła do pływania oraz wiele innych gadżetów. Warto więc zacząć się pakować kilka dni wcześniej aby nie zapomnieć czegoś istotnego. Zabierz także ze sobą apteczkę. Dziecko może boleć brzuszek, może się skaleczyć lub dostać rozwolnienia czy wymiotów. Warto jest wtedy mieć pod ręką szybką pomoc.

2. Wakacje nad morzem z dzieckiem - odpowiednie miejsce

Jeśli wybierasz się na wakacje nad morze z dzieckiem to najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie zachodniego wybrzeża lub okolic Zatoki Gdańskiej i Mierzei Wiślanej. Klimat w tych regionach jest łagodniejszy a wiatry dużo słabsze. Kiedy nasze dziecko jest większe może spokojnie wypoczywać na środkowym wybrzeżu. Wybieraj miejscowości, które leżą nad samym morzem, dzięki temu szybciej znajdziecie się na plaży i dziecko nie będzie zmęczone. Z małym dzieckiem nie wybieraj klifów np. Jastrzębia Góra tylko plaże czyste i piaszczyste. Na plaży możesz się rozłożyć koło inne rodziny z dziećmi. Jest duża szansa na to, że dzieci się polubią i będą się razem bawić.

Zajęcia dla dzieci na wakacje
Zajęcia dla dzieci na wakacje [2 zdjęcia]

Wspólna wyprawa w góry może być świetną przygodą.

zobacz galerię

3. Wakacje nad morzem z dzieckiem - odpowiedni ubiór

Jeśli już znajdziecie odpowiednie miejsce i piękną plaże nie zapomnij o tym, że nawet w piękną pogodę małe dziecko powinno mieć założoną cienką bluzeczkę, kapelusik lub czapeczkę i obowiązkowo powinno być nasmarowane kremem z wysokim filtrem. Możesz także zaopatrzyć się w parasol przeciwsłoneczny. Jeśli już znajdziecie odpowiednie miejsce i piękną plaże nie zapomnij o tym, że nawet w piękną pogodę małe dziecko powinno mieć założoną cienką bluzeczkę, kapelusik lub czapeczkę i obowiązkowo powinno być nasmarowane kremem z wysokim filtrem. Możesz także zaopatrzyć się w parasol przeciwsłoneczny.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.