5 zasad zdrowych wakacji

Wakacje tuż tuż. Każdy chce spędzić je spokojnie, bez pośpiechu, w gronie rodziny lub znajomych. Żyjemy jednak w takim świecie, który z dnia na dzień narzuca nam coraz większą prędkość. Coraz większa ilość zajęć, mniej czasu, stres i zdenerwowanie są na porządku dziennym. Co zatem zrobić, żeby chociaż w wakacje, podczas upragnionego urlopu, odpocząć od pośpiechu? Oto kilka zasad zdrowych i spokojnych wakacji.

Zakupy rób online

Nieważne, czy jedziesz za granicę, na Mazury, czy spędzasz urlop na wsi. Zawsze jest coś do kupienia. Piłka plażowa, krem z filtrem przeciwsłonecznym, mata piknikowa czy ubrania. Wszystko możesz kupić przez internet. Obecnie wiele firm świadczy również usługi, dzięki którym w sklepach internetowych kupisz także produkty spożywcze. Pełnowartościowe – warto dodać. Jeśli więc czujesz się sfrustrowany marnowaniem czasu w kolejkach w sklepach stacjonarnych – zacznij kupować online.

Polecane wideo:

Wyśpij się!

Zamiast siedzenia do późna każdej nocy, zatrzymaj się. Spójrz – właśnie mógłbyś odpoczywać. Urlop to taki czas, kiedy możesz więcej czasu poświęcić sobie. Odpocznij więc, wyśpij się. Nic się nie stanie, jeśli rzeczy, które mógłbyś zrobić dzisiaj, zrobisz jutro. Świat się nie zawali, a ty zyskasz na zdrowiu i sylwetce. Naukowcy bowiem dowiedli, że brak snu może skutkować nadwagą i rozbiciem psychicznym.

Ruszaj się!

Żywieniowe pułapki na wakacjach

W trakcie letniego sezonu większości osób przybywa kilka kilogramów. Pojawia się tyle kuszących i wysokokalorycznych produktów, że nie potrafimy się im...

Sport to zdrowie. Poświęć minimum pół godziny dziennie na pobyt na świeżym powietrzu, najlepiej z dzieckiem. Spaceruj, jeździj na rowerze czy rolkach, biegaj, trenuj nordic walking. Aktywność fizyczna nie tylko spala kalorie. Także pomaga się odstresować, koi nerwy, dotlenia. Jeśli chcesz zgubić kilka kilogramów – uprawiaj sport rano. To podobno najlepszy moment na chudnięcie.

Nie zapominaj o treningu siłowym!

Zamiast oglądania serialu lub leżenia na kocu zaproś dzieci lub partnera do wspólnego wysiłku. Możecie razem poskakać na skakance, zrobić kilka pompek. Popularne są także siłownie na świeżym powietrzu. Jeśli w twojej okolicy jest choć jedna taka siłownia – nie wahaj się z niej skorzystać.

Jedz owoce i warzywa

Będąc na urlopie, pod wpływem słonecznego lenistwa, czasem zapominamy o zdrowym odżywianiu. Częste spotkania rodzinne lub w gronie przyjaciół, dania z grilla, alkohol, to wszystko nie wpływa pozytywnie ani na zdrowie, ani na sylwetkę. A przecież tyle czasu o nią walczyłeś. Nie zapominaj więc, nawet podczas wakacji, o owocach i warzywach. Tym bardziej, że w lipcu i sierpniu trwa przecież na nie sezon. A co za tym idzie – są najsmaczniejsze.

Ewa Rycerz, 11 miesięcy temu

Wspólne spędzanie czasu

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wspólne spędzanie czasu
Wspólne spędzanie czasu

Elektroniczne gadżety dla dzieci - galeria

Elektroniczne gadżety dla dzieci - galeria

Smartfon Dzieci nie rozstają się ze swoimi telefonami komórkowymi. Tablet Tablety nie mają tajemnic przed maluchami! Telewizor Lubią też oglądać telewizję - nie zawsze programy przeznaczone dla nich. Gry wideo Grają w gry już od najmłodszych lat. Komputer...

Wspólne spędzanie czasu

Facebook a dziecko

Facebook a dziecko

Dzieci coraz częściej spędzają czas przed komputerem. Jak uchronić je przed zagrożeniami czyhającymi w Internecie?

Wspólne spędzanie czasu

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Rodzinne wycieczki Wspólna wyprawa w góry może być świetną przygodą. Zabawy wakacyjne Dzieci potrzebują organizacji czasu nawet w wakacje. Przydadzą im się różnorakie propozycje zabaw.

Wspólne spędzanie czasu

Tablet dla dziecka

Tablet dla dziecka

Dzieci często lepiej znają obsługę tabletów niż ich rodzice.

Wspólne spędzanie czasu

Mama też gra!

Mama też gra!

Z konsolą Mamy również będą zadowolone z możliwości oferowanych przez konsole. Przed telewizorem Uwaga, gry na konsolę wciągają :)

Wspólne spędzanie czasu

Wioska smerfów

Wioska smerfów

Grający w Smurfs' Village, chcący przyspieszyć zdobywanie kolejnych poziomów, muszą wydać niewiarygodną kwotę. Jednorazowo to ponad 300 złotych.

Wspólne spędzanie czasu

Uncharted

Uncharted

Jeden z bohaterów w grze Uncharted w trakcie strzelaniny.

Wspólne spędzanie czasu

My Little Pony

My Little Pony

Świat w grze My Little Pony jest kolorowy i radosny.

Wspólne spędzanie czasu

Czytanie książek dzieciom

Czytanie książek dzieciom

Zamiłowanie do książek można zaszczepiać przykładami. Dziecko chętniej sięga po książki widząc czytających rodziców.