Trwa ładowanie...

Polisa ubezpieczeniowa obowiązkowym punktem wyprawki dla noworodka

Każdy rodzic chciałby zapewnić swojemu dziecko wszystko to, co najlepsze. Od pierwszych lat życia troszczymy się o to, aby maluch był zdrowy i szczęśliwy. Kolejne lata to nieustanne staranie się o dobrą przyszłość dla niego. Nie możemy jednak ustrzec swojej pociechy przed wszystkimi nieszczęściami. Musimy liczyć się również z tym, że w pewnym momencie może nas zabraknąć. Jak wtedy poradzą sobie nasze dzieci? Aby spokojnie myśleć o przyszłości dziecka, warto wybrać dla niego polisę ubezpieczeniową.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

spis treści

1. Rodzaje ubezpieczeń dla dzieci

Jedną z najpopularniejszych form ubezpieczeń dla dzieci jest tzw. polisa posagowa. Jest ona zawierana na minimum 5 lat. Pieniądze gromadzone są do momentu, gdy dziecko osiągnie odpowiedni wiek. Środki z polisy mogą zostać wypłacone jednorazowo bądź w kilku ratach. Polisa posagowa stanie się z pewnością nieocenioną pomocą dla dziecka. Wchodzenie w dorosłe życie z pewnym kapitałem pozwoli mu rozwinąć skrzydła. Pieniądze będzie można zainwestować w edukację, mieszkanie czy samochód. W przypadku śmierci rodziców, towarzystwo jest zobligowane do tego, aby wypłacić dziecku należną kwotę, a dopóki nie osiągnie ono określonego w umowie wieku, samodzielnie opłaca składki.

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Pieniądze stają się coraz popularniejszą formą prezentu. Dostają je także dzieci. Co z takim fantem może zrobić rodzic? Wykorzystać prezent do nauki oszczędzania – można go bowiem zainwestować. Zobacz, jak to zrobić!

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują rodzicom polisy nie tylko standardowe, ale również inwestycyjne. Oznacza to, że część odprowadzanych składek jest inwestowana zgodnie z założeniami firmy. Jednak polisy inwestycyjne wiążą się z pewnym ryzykiem. W wypadku śmierci rodzica, dziecko nie otrzymuje środków, które zostały uzyskane w wyniku inwestycji, a jedynie równowartość wpłaconych składek lub wysokości rachunku.

2. Kto może ubezpieczyć dziecko?

Polisa posagowa najczęściej wykupywana jest przez rodziców dziecka. Niekiedy jednak decyzję o podjęciu takiego zobowiązania podejmują dziadkowie, ciocie, wujkowie lub rodzice chrzestni. Ubezpieczenie jest obecnie doskonałym pomysłem na prezent dla malucha. Nie trzeba przecież wydawać pieniędzy na kolejne zabawki, które zostaną po pewnym czasie rzucone w kąt, ale można je mądrze zainwestować. Dziecko po uzyskaniu odpowiedniego wieku na otrzymanie środków z polisy, z pewnością doceni sumienność i roztropność bliskich.

3. Ile trzeba zainwestować w polisę dla dziecka?

Aby ubezpieczyć dziecko, należy uiszczać comiesięczne składki w wysokości od około 100 do około 700 zł. Im dłuższy okres ubezpieczenia, tym wpłaty są mniejsze. Wysokość składek na polisę ubezpieczeniową należy ustalić ze swoim agentem. On z pewnością doradzi nam taką kwotę, która bez zbytniego obciążania budżetu pozwoli zgromadzić odpowiedni kapitał.

4. Kiedy zabezpieczyć przyszłość dziecka?

Jeśli zdecydowaliśmy się na wykupienie polisy dla malucha, nie warto czekać z podpisaniem umowy zbyt długo. Im wcześniej zaczniemy gromadzić środki, tym więcej pieniędzy dziecko będzie mogło otrzymać. Bardzo dobrym pomysłem jest przejrzenie ofert ubezpieczycieli już podczas ciąży. Być może, w lawinie dodatkowych obowiązków związanych z pojawieniem się nowego członka rodziny, nie będziemy mieli czasu na dokładne przestudiowanie propozycji ubezpieczycieli.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.