Piłka nożna dla dzieci

Piłka nożna cieszy się dużą popularnością nie tylko w Polsce, nic więc dziwnego, że wielu rodziców marzy o tym, aby ich dziecko poszło w ślady sławnych piłkarzy i grało w najlepszych klubach na świecie. Wymaga to jednak wielu lat intensywnych treningów, samodyscypliny i przede wszystkim wsparcia ze strony najbliższych.

Zalety gry w piłkę nożną

Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci

Piłka nożna jest sportem, który uczy dzieci współdziałania i jednocześnie pomaga im dbać o kondycję fizyczną.

Zazwyczaj pierwszą przygodę z piłką nożną dzieci zaczynają już od najmłodszych lat, grając z kolegami na podwórku, a następnie szkolnych boiskach, zaspokajając tym samym naturalną potrzebę ruchu. Mimo to, tylko niewielu z nich decyduje się na poważnie związać swoją przyszłość z tą dyscypliną sportu. Wynika to z tego, że większość rodziców obawia się, że jest to mało konkretny i niepewny zawód oraz traktuje zainteresowanie dziecka jako chwilowe

zajęcie , które szybko mu się znudzi.

Gra w piłkę nożną to znakomita forma aktywności fizycznej. Nie tylko gwarantuje prawidłowy rozwój dziecka, wzmacnia mięśnie oraz poprawia koordynację ruchową, ale też uczy je współpracy w grupie i samodyscypliny. Dodatkowo dzięki regularnym treningom maluch staje się bardziej wytrwały i odporny na stres. Gra w piłkę nożną może być źródłem radości i satysfakcji, a z czasem przerodzić się w pasję, którą maluch będzie chciał w przyszłości rozwijać.

Od trampkarza do juniora

Zarówno w małych, jak i większych miastach działają lokalne kluby piłkarskie, które prowadzą treningi dla młodych sportowców. Wiele z nich organizuje dodatkowo letnie obozy piłkarskie, w których dziecko uczy się samodzielności. W trakcie zajęć dzieci mogą kształtować swoje zdolności motoryczne i poprzez odpowiednie ćwiczenia doskonalić technikę gry pod czujnym okiem doświadczonego trenera. Często już od 7 roku życia prowadzony jest nabór do piłkarskiej sekcji trampkarzy. Po kilku latach treningów dziecko może rozpocząć grę w zespole juniorów.

Programy i szkoły dla najmłodszych

Dla dzieci planujących związać swoją przyszłość zawodową z piłką nożną, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór szkoły mistrzostwa sportowego, która poza tradycyjnym programem nauczania oferuje prowadzenie profesjonalnych treningów. Rekrutacja odbywa się na podstawie testów psychologicznych oraz piłkarskich. Wiele znanych firm coraz częściej organizuje specjalne programy szkoleniowe i turnieje piłkarskie, które mogą być dla najmłodszych przepustką do dalszych sukcesów sportowych. Coraz większą popularność zdobywają akademie sportowe, oparte na metodach szkoleniowych angielskich i brazylijskich szkół piłkarskich. Wyróżnia je indywidualne podejście do młodego zawodnika i nastawienie na rozwój umiejętności technicznych.

Marzenie malucha o byciu piłkarzem może się spełnić. Dzięki determinacji i ciężkiej pracy dziecka, ale też wsparciu rodziców mogą pojawić się pierwsze widoczne sukcesy. Nie każdy mecz musi zakończyć się zwycięstwem, dlatego starajmy się zawsze motywować dziecko, mimo braku spektakularnych wyników. Kto wie, czy w przyszłości nasz maluch nie sięgnie po najważniejsze trofea piłkarskie...

Weronika Misiuk, ponad rok temu

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka
Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci

Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci

Piłka nożna i dzieci Piłka nożna jest sportem, który uczy dzieci współdziałania i jednocześnie pomaga im dbać o kondycję fizyczną.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Wspaniały taniec utalentowanej pary kilkulatków

Takiego talentu zazdroszczą im nawet wieloletni tancerze. Mają umiejętności i taką energię, że zarażają nią wszystkich! Zobaczcie, jak wspaniale ruszają się te dzieciaki.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Lekcje karate dla dzieci

Lekcje karate dla dzieci

Karate dla malucha Istnieje wiele dodatkowych zajęć dla dzieci i warto zainwestować również w lekcje sportu, np. karate.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Kursy tańca dla dzieci

Kursy tańca dla dzieci

Kurs tańca w szkole "Bajla". Kurs zumby w „Strefie Rozwoju" Centrum Edukacji dla Dzieci i Dorosłych.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Tańce dla przedszkolaków

Tańce dla przedszkolaków znajdują się w ofercie wielu przedszkoli, zarówno prywatnych, jak i państwowych. Nie ma wątpliwości co do tego, że zajęcia (...) dzieci placówki, w których takie zajęcia są prowadzone....

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Angielski dla przedszkolaków

ich jest, tym lepiej rozwija się pamięć dziecka, zdolność kojarzenia i logicznego myślenia. Jak wybrać zajęcia angielskiego dla przedszkolaka? W wyborze (...) Angielski dla przedszkolaków to jedna...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zabawy muzyczne

maluchom zabawy muzyczne i jak wykorzystać muzykę w procesie kształcenia dzieci? Popularne zabawy muzyczne dla przedszkolaków Zabawa ruchowo

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zabawy muzyczne dla dzieci

. Mogą to być zarówno zabawy ze śpiewem, jak również zajęcia powiązane ze słuchaniem muzyki, grą na instrumentach i tworzeniem. 

Muzyka służy

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Przygotowanie dziecka do zajęć sportowych

Przygotowanie dziecka do zajęć sportowych

Zajęcia sportowe dla dzieci Dzieci, które chodzą na zajęcia sportowe powinny być odpowiednio do nich przygotowane i chodzi tutaj przede wszystkim o odpowiedni strój i obuwie.