Trwa ładowanie...

Piłka nożna dla dzieci

Avatar placeholder
15.01.2014 09:26
Piłka nożna dla dzieci
Piłka nożna dla dzieci

Piłka nożna cieszy się dużą popularnością nie tylko w Polsce, nic więc dziwnego, że wielu rodziców marzy o tym, aby ich dziecko poszło w ślady sławnych piłkarzy i grało w najlepszych klubach na świecie. Wymaga to jednak wielu lat intensywnych treningów, samodyscypliny i przede wszystkim wsparcia ze strony najbliższych.

spis treści

1. Zalety gry w piłkę nożną

Zazwyczaj pierwszą przygodę z piłką nożną dzieci zaczynają już od najmłodszych lat, grając z kolegami na podwórku, a następnie szkolnych boiskach, zaspokajając tym samym naturalną potrzebę ruchu. Mimo to, tylko niewielu z nich decyduje się na poważnie związać swoją przyszłość z tą dyscypliną sportu. Wynika to z tego, że większość rodziców obawia się, że jest to mało konkretny i niepewny zawód oraz traktuje zainteresowanie dziecka jako chwilowe

zajęcie , które szybko mu się znudzi.

Zobacz film: "W co należy wyposażyć przedszkolaka?"

Gra w piłkę nożną to znakomita forma aktywności fizycznej. Nie tylko gwarantuje prawidłowy rozwój dziecka, wzmacnia mięśnie oraz poprawia koordynację ruchową, ale też uczy je współpracy w grupie i samodyscypliny. Dodatkowo dzięki regularnym treningom maluch staje się bardziej wytrwały i odporny na stres. Gra w piłkę nożną może być źródłem radości i satysfakcji, a z czasem przerodzić się w pasję, którą maluch będzie chciał w przyszłości rozwijać.

2. Od trampkarza do juniora

Zarówno w małych, jak i większych miastach działają lokalne kluby piłkarskie, które prowadzą treningi dla młodych sportowców. Wiele z nich organizuje dodatkowo letnie obozy piłkarskie, w których dziecko uczy się samodzielności. W trakcie zajęć dzieci mogą kształtować swoje zdolności motoryczne i poprzez odpowiednie ćwiczenia doskonalić technikę gry pod czujnym okiem doświadczonego trenera. Często już od 7 roku życia prowadzony jest nabór do piłkarskiej sekcji trampkarzy. Po kilku latach treningów dziecko może rozpocząć grę w zespole juniorów.

3. Programy i szkoły dla najmłodszych

Dla dzieci planujących związać swoją przyszłość zawodową z piłką nożną, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór szkoły mistrzostwa sportowego, która poza tradycyjnym programem nauczania oferuje prowadzenie profesjonalnych treningów. Rekrutacja odbywa się na podstawie testów psychologicznych oraz piłkarskich. Wiele znanych firm coraz częściej organizuje specjalne programy szkoleniowe i turnieje piłkarskie, które mogą być dla najmłodszych przepustką do dalszych sukcesów sportowych. Coraz większą popularność zdobywają akademie sportowe, oparte na metodach szkoleniowych angielskich i brazylijskich szkół piłkarskich. Wyróżnia je indywidualne podejście do młodego zawodnika i nastawienie na rozwój umiejętności technicznych.

Marzenie malucha o byciu piłkarzem może się spełnić. Dzięki determinacji i ciężkiej pracy dziecka, ale też wsparciu rodziców mogą pojawić się pierwsze widoczne sukcesy. Nie każdy mecz musi zakończyć się zwycięstwem, dlatego starajmy się zawsze motywować dziecko, mimo braku spektakularnych wyników. Kto wie, czy w przyszłości nasz maluch nie sięgnie po najważniejsze trofea piłkarskie...

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze