Jak zaplanować płeć dziecka? Znane metody
Starając się o dziecko, każdy przyszły rodzic zgodzi się, że najważniejsze jest to, aby było zdrowe. Jednak wiele osób dużą wagę przykłada także do płci malucha i możliwość sprawdzenia podczas badań prenatalnych im nie wystarcza. Istnieje wiele metod i przesądów, które zwiększają szansę na córkę lub syna. Jak zatem można wpłynąć na to, kto przyjdzie na świat?
1. Dieta a płeć dziecka
Większość teorii dotyczących planowania płci to jedynie niegroźne przesądy. Dlatego, jeśli ktoś ma ochotę może je wypróbować. Należy jednak pamiętać, że planując ciążę, warto skonsultować się z lekarzem, by mieć pewność, że nic nie stoi na przeszkodzie.
Uważa się, że odpowiednia dieta zwiększa szanse na posiadanie potomstwa określonej płci. Chcąc urodzić dziewczynkę, kobieta powinna spożywać produkty słodkie, mleczne i bogate w wapń. Zalecane są również suszone owoce, orzechy i zielone warzywa.
Z kolei starając się o chłopca, przyszła mama powinna jeść produkty wyraziste w smaku, z dużą zawartością sodu i potasu: pomidory, orzechy czy rośliny strączkowe. Co ciekawe podobno kobiety, które piją co najmniej dwie filiżanki kawy dziennie, częściej rodzą chłopców.
Należy jednak pamiętać, że spożywanie kawy podczas ciąży nie jest najlepszym pomysłem. Kofeina utrudnia bowiem przyswajanie wapnia i żelaza. Ponadto jak wynika z obserwacji specjalistów, kobiety pijące duże ilości kawy w okresie ciąży rodzą dzieci z niższą masą urodzeniową. Nie warto zatem ryzykować zdrowiem dziecka.
2. Pozycja seksualna i owulacja a płeć dziecka
Uważa się, że pozycje klasyczne częściej owocują dziewczynką, podczas gdy pozycje od tyłu zwiększają szanse na posiadanie chłopca. Ponadto starając się o dziecko, należy dokładnie określić termin owulacji i współżyć tylko w tym czasie.
Jeżeli do zapłodnienia dojdzie podczas owulacji, istnieje większe prawdopodobieństwo, że na świat przyjdzie chłopiec, ponieważ plemniki z chromosomem Y (tzw. męskie) są lekkie i mogą szybciej dotrzeć do komórki jajowej.
Z kolei szansa na dziewczynkę zwiększa się, kiedy para rozpoczyna starania kilka dni przed owulacją - plemniki z chromosomem X są cięższe i wolniej się poruszają niż plemniki z chromosomem Y, co sprawia, że mogą dłużej przetrwać.
3. Wpływ na płeć dziecka
Istnieje także możliwość ingerencji w płeć dziecka, podczas zapłodnienia metodą in vitro. Lekarze zajmujący się metodą sztucznego zapłodnienia doskonale znają profil genetyczny zarodka i mogą określić jaką płeć będzie miało dziecko.
Na płeć wpływ ma również wiek rodziców. Im para jest starsza, tym szansa na dziewczynkę się zwiększa. Co ciekawe, na urodzenie córeczki duży wpływ mają także poprzednie ciąże, ponieważ zwiększa się poziom beta hCG.
Trzeba pamiętać, że bez względu na płeć dziecka, wywróci ono dotychczasowe życie rodziców do góry nogami. Starając się o potomka, należy przede wszystkim skupić się na jego zdrowiu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl