Trwa ładowanie...

Dieta na cellulit - co jeść, a czego unikać?

Avatar placeholder
28.05.2019 09:42
Dieta na cellulit - co jeść, a czego unikać?
Dieta na cellulit - co jeść, a czego unikać? (123rf)

Z cellulitem można walczyć na wielu polach. W zwalczaniu cellulitu istotne są odpowiednie ćwiczenia i pielęgnacja. Jednak nie należy zapominać o odpowiedniej diecie. Dieta na cellulit jest ważnym elementem w procesie pozbywania się cellulitu. Odpowiednio dobrana dieta na cellulit sprawi, że cellulit zniknie szybciej i już do nas nie wróci.

spis treści

1. Dieta na cellulit - zasady

Gdy chcemy szybko pozbyć się cellulitu, musimy pamiętać o wprowadzeniu pewnych zasad, a więc diety na cellulit. Dieta na cellulit powinna obejmować 5 zdrowych, dobrze zbilansowanych posiłków. W czasie diety na cellulit należy jeść bardzo regularnie. Dla diety na cellulit ważne jest, aby jeść mniejsze porcje, ale częściej.

Kolejną ważną zasadą diety na cellulit są warzywa w każdym posiłku, który jemy. Bardzo ważne jest również, aby będąc na diecie na cellulit jeść owoce przynajmniej 2 razy na tydzień. W diecie na cellulit ważne jest również, aby unikać czerwonego mięsa. Zdecydowanie lepiej jest zastąpić je białym mięsem kurczaka lub np. królika. Jednak w czasie diety na cellulit pamiętajmy również o rybach. Należy je jeść przynajmniej 2-3 razy w tygodniu.

Zobacz film: "Cellulit może pomóc zwalczyć dieta"
Dieta na cellulit powinna być lekkostrawna i zawierać dużo warzyw
Dieta na cellulit powinna być lekkostrawna i zawierać dużo warzyw (Shutterstock)

2. Dieta na cellulit - produkty zakazane

Gdy mamy wyraźny cellulit same ćwiczenia i zabiegi nie wystarczą. Stosowanie odpowiednich kosmetyków wówczas nie wystarczy. Aktywność fizyczną i odpowiednią pielęgnację należy koniecznie wspomóc zdrową dietą. Dieta na cellulit wiąże się niestety z wyrzeczeniami. Dlatego w czasie diety na cellulit najczęściej musimy zrezygnować z naszych ulubionych produktów i potraw.

Jedzenie, które zwalcza cellulit
Jedzenie, które zwalcza cellulit [7 zdjęć]

Cellulit to nieestetyczny defekt skórny dotykający ok. 90 proc. kobiet. Przypomina wyglądem skórkę pomarańczową.

zobacz galerię

Stosując się do zaleceń diety na cellulit, bardzo ważne jest, aby unikać pewnych produktów, a nawet całkowicie wyeliminować je z naszego jadłospisu. Koniecznie więc będąc na diecie na cellulit, zrezygnujmy z tłustych i smażonych potraw. Pamiętajmy, że dieta na cellulit musi być lekkostrawna.

W czasie diety na cellulit musimy również koniecznie mocno ograniczyć spożycie soli. Sól zatrzymuje wodę w organizmie i sprawia, że cellulit jest wyraźniejszy. Starajmy się więc nie dosalać przygotowanych potraw. Z naszej diety na cellulit musimy również wykluczyć wszelkie słone przekąski, a więc np. paluszki, chipsy i krakersy.

3. Dieta na cellulit - produkty wspomagające

W diecie na cellulit warto ująć np. soki warzywne. Dietę na cellulit można śmiało urozmaicić świeżo wyciskanymi sokami warzywnymi. Pamiętajmy jednak, że najlepiej robić je samemu w domu, ponieważ kupione w sklepie mogą być solone. Minimalna ilość soli jest bardzo ważna w diecie na cellulit.

ZOBACZ TAKŻE:

Aby przyśpieszyć efekty diety na cellulit, możemy też zacząć pić herbatki ziołowe. W walce z cellulitem pomoże np. herbatka z czarnego bzu. Wprowadzając ja do naszej diety na cellulit, sprawimy, że szybciej pozbędziemy się obrzęków i nadmiaru wody z organizmu.

W czasie diety na cellulit warto również sięgnąć po odpowiednie suplementy diety. Dieta na cellulit powinna zawierać dużo witaminy C, która pobudza produkcję kolagenu. Dzięki temu nasza skóra staje się gładka i jędrna. W diecie na cellulit powinno się również zadbać o odpowiednią ilość krzemu. Ten pierwiastek w diecie na cellulit zapobiega jego powstawaniu i pozytywnie wpływa na wygląd skóry. Ważnym składnikiem diety na cellulit są również kwasy Omega 3, które poprawiają krążenie w skórze.

Polecane dla Ciebie