Trwa ładowanie...

Zabawki edukacyjne dla malucha (1-3 lata) powyżej 100 zł - redakcja poleca

Jeśli brakuje ci pomysłu na wyjątkową zabawkę dla malucha, która korzystnie wpłynie na jego rozwój i doskonale sprawdzi się na prezent, podpowiadamy największe hity ostatniego roku. Uwielbiane przez dzieci, chętnie kupowane przez dorosłych. Co się znalazło na liście hitów?

Zobacz film: ""Jestem sobie przedszkolaczek" - animacja z Bzyk.tv"

spis treści

1. Krzesełko Uczydełko od Fisher Price

Zabawki Fisher Price wciąż królują wśród prezentów dla dzieci. Jednym z nich jest interaktywny fotelik, idealny dla maluszka i przedszkolaka. Zachęca do zabawy swoim żółtym kolorem i radosnym uśmiechem na oparciu. Dzięki specjalnemu panelowi, dziecko może wybrać sobie ulubioną zabawę. Dla najmłodszych dzieci, poziom pierwszy, proponuje proste dźwięki i pierwsze słowa. Dla maluszków do dwóch lat, sprawdzi się drugi poziom z łatwymi poleceniami. Trzeci poziom, dla maluszków powyżej drugiego roku życia, to fantastyczna zabawa m.in. w odgrywanie ról. Dodatkowo, krzesełko ma wgrane zabawne piosenki , uczy cyferek, kolorów i skłania do powtarzania wybranych zwrotów.

2. Robot BeBo

Dla aktywnych brzdąców, świetnym wyborem będzie popularny w ostatnim czasie robot BeBo. Ten uroczy stworek zachęci malucha do tańców i zabaw ruchomych w rytm radosnej muzyki. Sam robot również tańczy wraz z maluchem! Kołysze się na boki i porusza tak, aby dziecko z łatwością mogło go naśladować. Zabawka korzystnie wpływa na rozwój psychoruchowy dziecka, jak również uczy liczenia i literek. Dodatkową atrakcją jest możliwość nagrania własnego zdania, które BeBo z radością odtworzy.

Zabawki dla małych dzieci
Zabawki dla małych dzieci [2 zdjęcia]

Zabawki interaktywne potrafią na dłużej skupić uwagę dziecka.

zobacz galerię

3. Kuchnia drewniana

Edukacyjną zabawką, która świetnie sprawdzi się do zabawy w odgrywanie ról i naśladowanie, jest drewniana kuchnia. Sprawdzi się zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki, także dla rodzeństwa. Dzięki zabawie przy kuchni, maluchy nie tylko naśladują rodziców, ale również wyobrażają sobie samodzielne przygotowywanie posiłków, poznają nazwy owoców, warzyw, czy całych dań. Zabawę urozmaicą produkty spożywcze i mini sklepik z kasą.

4. Mata muzyczno-taneczna

Ciekawe i aktywnej zabawy dostarczą także maty muzyczne i taneczne. Rozkłada się je na podłodze i dziecko swoimi stópkami wdusza poszczególne fragmenty maty. Nie wymaga to specjalnego nacisku, bowiem wystarczy na niej jedynie stanąć. Maty, w zależności od modeli i proponowanych zabaw, skłaniają maluszka do ruchowych zabaw. Wśród nich najpopularniejsze są maty z podświetlanymi guziczkami przypisanymi do określonych fragmentów. Zadaniem dziecka jest powtórzenie sekwencji. Niektóre, mają nadrukowane zwierzątka i dziecko uczy się rozpoznawania dźwięków poprzez nadepnięcie na prawidłowego zwierzaka. Maty są popularne wśród maluchów, jak również wśród przedszkolaków i starszaków.

Bezpieczne zabawki dla dzieci do trzech lat (WIDEO)
Bezpieczne zabawki dla dzieci do trzech lat (WIDEO)

Kupno zabawki dla dziecka poniżej trzeciego roku życia to niemałe wyzwanie. Mimo iż półki sklepowe wręcz...

zobacz galerię

5. Miś Podróżnik od Chicco

Interaktywne maskotki uwielbiane są przez dzieci. Nie tylko są pluszowymi przyjaciółmi, ale pozwalają dziecku na naukę poprzez zabawę. Miś Podróżnik uczy dzieci nazw części ciała, alfabetu, cyferek, kolorów, a nawet kształtów i środków transportu. Dodatkowo śpiewa piosenki, opowiada różne historie i proponuje maluchowi różne zabawy. Zabawka jest dwujęzyczna (j. polski i j. angielski), co dodatkowo wprowadza dziecko w świat języków obcych.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.