Wszechstronny rozwój i doskonała zabawa z Edukacyjnym pociągiem 1-2-3

Artykuł sponsorowany

Zabawa to dla dziecka najlepszy sposób na stopniowe poznawanie otaczającego go świata. To także doskonała metoda na rozwój najróżniejszych umiejętności, a im wcześniej zaczniemy je kształtować, tym sprawniej maluch poradzi sobie z kolejnymi wyzwaniami. Pociąg 1-2-3 od Mega Bloks zabierze szkraba w niezapomnianą przygodę, która pozwoli mu opanować szereg ważnych kompetencji, a jednocześnie dostarczy doskonałej rozrywki.

Polecane wideo:

Niepozorni nauczyciele

Potencjał poznawczy rocznego dziecka jest ogromny i jedynie od decyzji rodzica zależy, w jakim stopniu zostanie wykorzystany. Wybierając odpowiednie zabawki, dajemy maluchowi niczym nieskrępowaną możliwość wypracowania zdolności, z których będzie korzystać przez całe życie.

W tym czasie najlepszym kompanem zabaw stają się właśnie klocki, wobec których żaden maluch nie przechodzi obojętnie. Pozytywne skutki zabawy klockami potwierdzają eksperci. Na tym jednak nie kończy się długa lista korzyści, jakie zapewnia ta forma aktywności.

Pociąg do wiedzy

Zwłaszcza jeżeli postawimy na Edukacyjny pociąg 1-2-3 od Mega Bloks. W zestawie znajdziemy aż 50 kolorowych elementów, platformę, a także trzy podwozia zaopatrzone w kółka, które umożliwiają zbudowanie mobilnego pojazdu. Połączenie tak różnorodnych kształtów i kolorów z pewnością rozbudzi ciekawość każdego malucha. Tym bardziej, że dzięki dostosowanemu do możliwości manualnych szkraba rozmiarowi klocków, operowanie nimi nie będzie sprawiało mu najmniejszych problemów.

Próba skonstruowania kolorowego pociągu to najlepsza szkoła zręczności i precyzji. Dziecko ćwiczy umiejętność trafiania do celu, a także rozpoznawania kształtów i kolorów. W przyjazny sposób poznaje związek pomiędzy działaniami a ich efektem. Stopniowo zyskuje zatem świadomość własnej sprawności. Udana próba połączenia elementów to przecież wspaniałe osiągnięcie!

Maluch powoli zyskuje świadomość swoich możliwości, co przekłada się na budowanie pewności siebie. Jak zauważa psycholog Marta Żysko-Pałuba, jest to niezbędne dla przyszłego nawiązywania zdrowych kontaktów społecznych. To dodatkowo trening koncentracji, o którą tak trudno w dzisiejszym świecie zdominowanym przez elektroniczne gadżety.

W zestawie znajdziemy ponadto arkusz z cyferkami od 0 do 9, które można przyklejać na poszczególnych elementach. To świetny sposób na łagodne wprowadzenie nieco starszego dziecka w świat matematyki! Ustawianie klocków w odpowiedniej kolejności pomoże zapamiętywać i odtwarzać sekwencję, co w niedalekiej przyszłości ułatwi maluchowi dokonywanie bardziej skomplikowanych operacji na liczbach.

Jak ostatecznie będzie wyglądał pociąg i w jaką podróż nas zabierze? To wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności dziecka, którą w ogromnym stopniu stymuluje zabawa zestawem.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Sięgając po Mega Bloks, stawiamy na najwyższą jakość. Wysokiej klasy, trwałe materiały wykorzystywane przez producentów, a także dbałość o precyzję wykonania sprawiają, że zabawki, które trafiają w ręce naszych pociech, są całkowicie bezpieczne – odpowiadają wszystkim światowym standardom stawianym produktom przeznaczonym do użytku najmłodszych. Bez obaw możemy obdarować nimi nawet roczne maluchy, które mają skłonność do badania świata poprzez wkładanie przedmiotów do buzi. Co więcej, pakowane są w ekologiczne, pozbawione PCV torby, które nie zagrażają środowisku.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Melisa

Pati518 • ostatni post 3 tygodnie temu

2

Po porodzie

~młoda mama oli • ostatni post 3 tygodnie temu

3
Artykuły Zabawki dla niemowlaka
Zabawki dla niemowlaka

Pluszowy miś

Pluszowy miś

Pluszowy miś i jego historia Pluszowy miś to nieodłączny towarzysz małych dzieci, a czasem nawet i dorosłych osób. Ludzie często nie zdają sobie sprawy, jaka jest jego historia, więc warto się z nią zapoznać.

Zabawki dla niemowlaka

Gumowe kaczki do kąpieli

Gumowe kaczki do kąpieli

Gumowe kaczuszki do kąpieli to jedne z najpopularniejszych zabawek dla dzieci.

Zabawki dla niemowlaka

Produkty Tiny Love - idealny prezent dla dziecka

Produkty Tiny Love - idealny prezent dla dziecka

. Do dwóch płatków przymocowane zostały urocze zawieszki szeleszczącymi elementami z materiału. Zabawki są przymocowane na paski z rzepami, co umożliwia (...) zabawki. 3-6 miesięcy Przenieść wiszące zabawki...

Zabawki dla niemowlaka

Misie popularne w Polsce

Misie popularne w Polsce

Miś - uniwersalna zabawka Miś to zabawka, która jest ponadczasowa i uniwersalna. Pasuje zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, a nawet na prezent dla dorosłej osoby.

Zabawki dla niemowlaka

Prawda o pluszowym misiu

Prawda o pluszowym misiu

Pluszowy miś Pluszowe misie to nieodłączne towarzysze zabaw dzieci na całym świecie.

Zabawki dla niemowlaka

Zabawki dla niemowlaka - grzechotki

Zabawki dla niemowlaka - grzechotki

Wybór zabawek dla dzieci jest ogromny i nietrudno jest pogubić się w ich gąszczu. Producenci prześcigają się w wymyślaniu wzorów, faktur i kolorów, które w zawrotnym tempie zmieniają się pod wpływem następujących trendów.

Zabawki dla niemowlaka

Zabawki interaktywne i ich pozytywny wpływ na niemowlę

Wielu rodziców o zakupie zabawki interaktywnej myśli już w chwili kompletowania wyprawki. Czym są tego rodzaju produkty i jaki mają wpływ (...) na rozwijające się niemowlę? Zabawki interaktywne w ostatnich latach biją...

Zabawki dla niemowlaka

Książki dla niemowląt

Wydaje się, że kupowanie książek niemowlętom nie ma sensu. Nic bardziej mylnego. Dla prawidłowego rozwoju malucha, konieczna jest właściwa stymulacja różnego rodzaju zmysłów. Czytanie książeczek nawet niemowlętom przyczynia się do budowania więzi z dzieckiem....

Zabawki dla niemowlaka

Maty edukacyjne dla niemowląt

bobasy wyciągają rączki w kierunku wiszących pluszaków, by je chwycić. Kiedy zabawki z czasem znudzą się dziecku, można je wymieniać na inne. Dlaczego (...) zabezpieczającego płotka - mata staje się minikojcem. Na pałąkach przywieszone...

Advertisement