Trwa ładowanie...

Wszechstronny rozwój i doskonała zabawa z Edukacyjnym pociągiem 1-2-3

Artykuł sponsorowany

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

Zabawa to dla dziecka najlepszy sposób na stopniowe poznawanie otaczającego go świata. To także doskonała metoda na rozwój najróżniejszych umiejętności, a im wcześniej zaczniemy je kształtować, tym sprawniej maluch poradzi sobie z kolejnymi wyzwaniami. Pociąg 1-2-3 od Mega Bloks zabierze szkraba w niezapomnianą przygodę, która pozwoli mu opanować szereg ważnych kompetencji, a jednocześnie dostarczy doskonałej rozrywki.

1. Niepozorni nauczyciele

Potencjał poznawczy rocznego dziecka jest ogromny i jedynie od decyzji rodzica zależy, w jakim stopniu zostanie wykorzystany. Wybierając odpowiednie zabawki, dajemy maluchowi niczym nieskrępowaną możliwość wypracowania zdolności, z których będzie korzystać przez całe życie.

W tym czasie najlepszym kompanem zabaw stają się właśnie klocki, wobec których żaden maluch nie przechodzi obojętnie. Pozytywne skutki zabawy klockami potwierdzają eksperci. Na tym jednak nie kończy się długa lista korzyści, jakie zapewnia ta forma aktywności.

2. Pociąg do wiedzy

Zwłaszcza jeżeli postawimy na Edukacyjny pociąg 1-2-3 od Mega Bloks. W zestawie znajdziemy aż 50 kolorowych elementów, platformę, a także trzy podwozia zaopatrzone w kółka, które umożliwiają zbudowanie mobilnego pojazdu. Połączenie tak różnorodnych kształtów i kolorów z pewnością rozbudzi ciekawość każdego malucha. Tym bardziej, że dzięki dostosowanemu do możliwości manualnych szkraba rozmiarowi klocków, operowanie nimi nie będzie sprawiało mu najmniejszych problemów.

Próba skonstruowania kolorowego pociągu to najlepsza szkoła zręczności i precyzji. Dziecko ćwiczy umiejętność trafiania do celu, a także rozpoznawania kształtów i kolorów. W przyjazny sposób poznaje związek pomiędzy działaniami a ich efektem. Stopniowo zyskuje zatem świadomość własnej sprawności. Udana próba połączenia elementów to przecież wspaniałe osiągnięcie!

Maluch powoli zyskuje świadomość swoich możliwości, co przekłada się na budowanie pewności siebie. Jak zauważa psycholog Marta Żysko-Pałuba, jest to niezbędne dla przyszłego nawiązywania zdrowych kontaktów społecznych. To dodatkowo trening koncentracji, o którą tak trudno w dzisiejszym świecie zdominowanym przez elektroniczne gadżety.

W zestawie znajdziemy ponadto arkusz z cyferkami od 0 do 9, które można przyklejać na poszczególnych elementach. To świetny sposób na łagodne wprowadzenie nieco starszego dziecka w świat matematyki! Ustawianie klocków w odpowiedniej kolejności pomoże zapamiętywać i odtwarzać sekwencję, co w niedalekiej przyszłości ułatwi maluchowi dokonywanie bardziej skomplikowanych operacji na liczbach.

Jak ostatecznie będzie wyglądał pociąg i w jaką podróż nas zabierze? To wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności dziecka, którą w ogromnym stopniu stymuluje zabawa zestawem.

3. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Sięgając po Mega Bloks, stawiamy na najwyższą jakość. Wysokiej klasy, trwałe materiały wykorzystywane przez producentów, a także dbałość o precyzję wykonania sprawiają, że zabawki, które trafiają w ręce naszych pociech, są całkowicie bezpieczne – odpowiadają wszystkim światowym standardom stawianym produktom przeznaczonym do użytku najmłodszych. Bez obaw możemy obdarować nimi nawet roczne maluchy, które mają skłonność do badania świata poprzez wkładanie przedmiotów do buzi. Co więcej, pakowane są w ekologiczne, pozbawione PCV torby, które nie zagrażają środowisku.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.