Trwa ładowanie...

"Właśnie tak wygląda ciało po ciąży." Młoda mama pokazuje swoje ciało po porodzie

 Aleksandra Miłosz
02.04.2019 11:13
"Właśnie tak wygląda ciało po ciąży." Młoda mama pokazuje swoje ciało po porodzie
"Właśnie tak wygląda ciało po ciąży." Młoda mama pokazuje swoje ciało po porodzie (123rf)

Kilka dni temu w sieci pojawiły się 2 zdjęcia tej samej kobiety. Na jednym z nich młoda mama tuli w rękach nowo narodzonego synka, a na drugim pozuje w majtkach i podkładzie poporodowym, z wiszącym po ciąży brzuchem. "Właśnie tak wygląda ciało po ciąży" - piszą pod zdjęciem komentatorzy.

Ciąża i poród to ogromne wyzwanie dla organizmu każdej kobiety. Bez względu czy poród odbył się siłami natury, czy cesarskim cięciem, zawsze wiąże się z ogromnym wysiłkiem i bólem. Zostaje jednak nagrodzony największym szczęściem, jakie można sobie wyobrazić – narodzinami dziecka.

Tym wyjątkowym wydarzeniem postanowiła podzielić się na Facebooku Sarah Turner. Po kilku dniach od narodzin trzeciego dziecka udostępniła zdjęcie swojego synka, którego tuli w ramionach. Obok niego pojawiła się fotografia, na której Sarah pozuje w majtkach i podkładzie poporodowym. "Przepraszam was za to drugie zdjęcie, zwłaszcza jeśli jesteście w trakcie jedzenia, ale pomyślałam sobie: dlaczego właściwie mam się nim nie podzielić?" - pisze pod spodem młoda mama.

(Facebook.com)
(Facebook.com)
Zobacz film: "Poród w prywatnej klinice?"

Rozciągnięty brzuch, lekko obwisłe piersi i poporodowe majtki, które nie drażnią rany to rzeczywistość, z którą musi się zmierzyć każda kobieta po porodzie. Choć to, jak czuje się i wygląda młoda mama jeszcze niedawno było tematem tabu, teraz coraz więcej kobiet chce głośno mówić o tym, że nie jest to łatwa droga.

"Świetnie, że to pokazałaś. Właśnie tak wygląda kobieta po ciąży", "Super, że zdecydowałaś się to pokazać – wciąż niewiele ludzi wie, jak naprawdę wygląda poród", "Dziękuję, że podzieliłaś się tym zdjęciem" - to tylko niektóre spośród tysięcy komentarzy zamieszczonych przez użytkowników pod postem Sarah.

(Facebook.com)
(Facebook.com)

Chociaż ani poród, ani następujący po nim czas połogu nie są już tematami tabu, wciąż wiele kobiet wstydzi się o nich rozmawiać. Myślą, że ich ciało wróci do formy sprzed ciąży, a one same już po kilku godzinach od porodu zaczną normalnie funkcjonować. Choć zdarza się i tak, w większości przypadków regeneracja po porodzie trwa kilka tygodni, a nawet miesięcy.

Ważne, żeby podobnie jak Sarah, mówić o tym głośno i nie wstydzić się, że nasze ciało jest niedoskonałe. Choć proces powrotu do normy będzie wymagał cierpliwości i wytrwałości najważniejsze, że będzie mu towarzyszyć dorastanie upragnionego dziecka, na które czektak długo czekałyśmy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.