Trwa ładowanie...

Ważny komunikat MEN-u. Infolinia dla uczniów, rodziców, nauczycieli

 Marta Słupska
18.09.2024 15:33
MEN uruchamia linię wsparcia. "Pojawiły się nowe wyzwania"
MEN uruchamia linię wsparcia. "Pojawiły się nowe wyzwania" (Facebook MEN)

Reagując na dynamiczną sytuację związaną z klęską żywiołową na terenie południowej Polski Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło w środę 18 września specjalną telefoniczną linię wsparcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli z terenów dotkniętych powodzią. Oto numery, pod które mogą dzwonić potrzebujący.

spis treści

1. Wsparcie dla uczniów, rodziców i nauczycieli

W wyniku powodzi wielu Polaków straciło dobytek życia i zdrowie. Wdzierająca się wszędzie woda zalała nie tylko domy, ale też zakłady pracy, żłobki, przedszkola i szkoły, gdzie prowadzenie zajęć od kilku dni jest niemożliwe.

"W wyniku powodzi w czterech województwach (dolnośląskim, opolskim, lubuskim i śląskim) zajęcia zawieszono w 495 szkołach, przedszkolach i placówkach, z czego najwięcej w województwie opolskim - 222, w województwie dolnośląskim - 219 i w województwie lubuskim - 52" - informuje na Facebooku Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W związku z trudną sytuacją MEN we współpracy z IBE Instytut Badań Edukacyjnych, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES) uruchomiło działania wspierające pomoc psychologiczną dla uczniów, ich rodzin oraz nauczycieli z obszarów dotkniętych lub zagrożonych powodzią.

2. Do kogo można dzwonić?

Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 3"

W środę 18 września zaczęła działać telefoniczna linia wsparcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli z terenów dotkniętych powodzią. Wśród osób do dyspozycji dzwoniących są interwentka kryzysowa i psychotraumatolożka oraz doradczynie metodyczne w zakresie pomocy psychologicznej i psychologiczno-pedagogicznej.

"Przed dyrektorami i nauczycielami, w tym nauczycielami specjalistami, pojawiły się nowe wyzwania. Są wśród nich zarówno działania o charakterze organizacyjnym, jak również kwestie związane z zapewnieniem wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dzieciom i młodzieży" - czytamy na stronie MEN.

"Nauczyciele, rozmawiając z uczniami, powinni pamiętać, aby nie wzbudzać dodatkowego lęku, a także pozwolić dzieciom i młodzieży mówić o swoich emocjach. Ważne jest wskazanie sposobów radzenia sobie w trudnej sytuacji. Istotna jest obserwacja dziecka/ucznia czy dziecko i jego rodzina nie potrzebują dodatkowej pomocy" - dodają eksperci.

Szczegóły dotyczące dyżurów oraz pełna lista osób dyżurujących dostępne są na stronie MEN.

Marta Słupska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze