Trwa ładowanie...

Spełnij marzenie Julki. Wyślij jej urodzinową kartkę

Los nie był łaskawy dla małej Julki z Elbląga. Dziewczynka przyszła na świat z zespołem Downa, jednak ta wada genetyczna okazała się jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Kolejne lata życia przyniosły dziewczynce ból i cierpienie, którym dzielnie próbuje stawić czoła wspierana przez kochającą rodzinę. Nie przeszkadza jej to jednak snuć dziecięcych marzeń. Jedno z nich mamy okazję spełnić.

Zobacz film: "Ile i co powinien jeść przedszkolak?"

Julka urodziła się niespełna osiem lat temu, 27 lutego 2008 roku. Wiadomość o tym, że dziecko ma zespół Downa, była dla rodziców trudna, jednak zaakceptowali ją i pokochali ją jeszcze bardziej. Nie spodziewali się nadchodzącego ciosu. Kiedy dziewczynka miała pół roku, zdiagnozowano u niej zespół Westa, czyli padaczkę lekooporną. Julka musiała zostać poddana trudnemu leczeniu i rehabilitacji.

Nie straciła jednak ogromnego hartu ducha. W wieku trzech lat zaczęła uczęszczać do przedszkola, gdzie wśród radosnych zabaw niemal zapomniała o swojej chorobie. Niestety radość nie trwała zbyt długo. W 2013 roku zaniepokojony wynikami rutynowych badań lekarz skierował Julkę na dokładniejsze testy, które nie pozostawiły wątpliwości. To była  ostra białaczka limfoblastyczna. Świat rodziny runął po raz kolejny.

Życie Julki upływało pomiędzy ciężkimi zabiegami chemioterapii. Dwukrotnie walczyła o życie na oddziale intensywnej terapii. Z rozśpiewanej i roztańczonej dziewczynki zmieniła się w dziecko pełne strachu przed kolejną falą bólu. Nie pozwoliła się jednak pokonać groźnej chorobie. Obecnie białaczka jest w remisji, a Julka znów próbuje przypomnieć sobie, jak to jest być pogodnym dzieckiem.

Nie jest to jednak łatwe. Choroba pozostawiła po sobie trwałe ślady, dlatego dziecko wymaga stałej opieki lekarza oraz intensywnej, a jednocześnie bardzo kosztownej rehabilitacji.

Najczęstsze nowotwory dziecięce
Najczęstsze nowotwory dziecięce [4 zdjęcia]

Rak to obok wypadków i zatruć jedna z najczęstszych przyczyn zgonów dzieci. Każdego roku odnotowuje się...

zobacz galerię

Dziewczynka ma jednak wielkie marzenie. Niebawem, 27 lutego, kończy osiem lat i pragnie dostać jak najwięcej kartek urodzinowych, najlepiej z bohaterami Klubu Myszki Miki, których uwielbia. Wystarczy drobny gest, by to niezwykłe marzenie spełnić.

Kartki można przesyłać pod adresem:

Julia Frącek

Świerkowa 16/5

82-300 Elbląg

Marzenie mają także jej rodzice, którzy robią wszystko, by ich córka powróciła do sprawności. Nie są jednak w stanie sami pokryć wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją Julki, dlatego proszą o pomoc. Zbiórką pieniędzy na rzecz dziewczynki zajmuje się  Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko". Każda złotówka może przybliżyć Julkę do zdrowia i poprawy jakości życia. Wpłat można dokonywać na konto o numerze  89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem ''Na leczenie i rehabilitacją Julii Frącek,24/F".

Rodzina dziewczynki zachęca także do przekazania na ten cel 1 proc. podatku. Nr KRS 0000186434, cel szczegółowy 1 proc.: Julia Frącek,24/F.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.