Spełnij marzenie Julki. Wyślij jej urodzinową kartkę

Los nie był łaskawy dla małej Julki z Elbląga. Dziewczynka przyszła na świat z zespołem Downa, jednak ta wada genetyczna okazała się jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Kolejne lata życia przyniosły dziewczynce ból i cierpienie, którym dzielnie próbuje stawić czoła wspierana przez kochającą rodzinę. Nie przeszkadza jej to jednak snuć dziecięcych marzeń. Jedno z nich mamy okazję spełnić.

Julka urodziła się niespełna osiem lat temu, 27 lutego 2008 roku. Wiadomość o tym, że dziecko ma zespół Downa, była dla rodziców trudna, jednak zaakceptowali ją i pokochali ją jeszcze bardziej. Nie spodziewali się nadchodzącego ciosu. Kiedy dziewczynka miała pół roku, zdiagnozowano u niej zespół Westa, czyli padaczkę lekooporną. Julka musiała zostać poddana trudnemu leczeniu i rehabilitacji.

Nie straciła jednak ogromnego hartu ducha. W wieku trzech lat zaczęła uczęszczać do przedszkola, gdzie wśród radosnych zabaw niemal zapomniała o swojej chorobie. Niestety radość nie trwała zbyt długo. W 2013 roku zaniepokojony wynikami rutynowych badań lekarz skierował Julkę na dokładniejsze testy, które nie pozostawiły wątpliwości. To była  ostra białaczka limfoblastyczna. Świat rodziny runął po raz kolejny.

Zobacz film: "Jak rozwija się przedszkolak?"

Życie Julki upływało pomiędzy ciężkimi zabiegami chemioterapii. Dwukrotnie walczyła o życie na oddziale intensywnej terapii. Z rozśpiewanej i roztańczonej dziewczynki zmieniła się w dziecko pełne strachu przed kolejną falą bólu. Nie pozwoliła się jednak pokonać groźnej chorobie. Obecnie białaczka jest w remisji, a Julka znów próbuje przypomnieć sobie, jak to jest być pogodnym dzieckiem.

Nie jest to jednak łatwe. Choroba pozostawiła po sobie trwałe ślady, dlatego dziecko wymaga stałej opieki lekarza oraz intensywnej, a jednocześnie bardzo kosztownej rehabilitacji.

Najczęstsze nowotwory dziecięce
Najczęstsze nowotwory dziecięce [4 zdjęcia]

Rak to obok wypadków i zatruć jedna z najczęstszych przyczyn zgonów dzieci. Każdego roku odnotowuje się...

zobacz galerię

Dziewczynka ma jednak wielkie marzenie. Niebawem, 27 lutego, kończy osiem lat i pragnie dostać jak najwięcej kartek urodzinowych, najlepiej z bohaterami Klubu Myszki Miki, których uwielbia. Wystarczy drobny gest, by to niezwykłe marzenie spełnić.

Kartki można przesyłać pod adresem:

Julia Frącek

Świerkowa 16/5

Spełnij marzenie Julki. Wyślij jej urodzinową kartkę
Spełnij marzenie Julki. Wyślij jej urodzinową kartkę

82-300 Elbląg

Marzenie mają także jej rodzice, którzy robią wszystko, by ich córka powróciła do sprawności. Nie są jednak w stanie sami pokryć wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją Julki, dlatego proszą o pomoc. Zbiórką pieniędzy na rzecz dziewczynki zajmuje się  Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko". Każda złotówka może przybliżyć Julkę do zdrowia i poprawy jakości życia. Wpłat można dokonywać na konto o numerze  89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem ''Na leczenie i rehabilitacją Julii Frącek,24/F".

Rodzina dziewczynki zachęca także do przekazania na ten cel 1 proc. podatku. Nr KRS 0000186434, cel szczegółowy 1 proc.: Julia Frącek,24/F.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.