Trwa ładowanie...

Schudła, bo jej babcia była bardziej sprawna niż ona. Zaskakująca metamorfoza

Avatar placeholder
12.08.2019 10:21
Laura Jones schudła 50 kg, gdy zauważyła, że jej babcia jest sprawniejsza od niej
Laura Jones schudła 50 kg, gdy zauważyła, że jej babcia jest sprawniejsza od niej (facebook)

Laura Jones miała 34 lata, gdy ważyła 120 kg. Nie przestawała jednak objadać się. W pewnym momencie zauważyła, że jej 85-letnia babcia jest sprawniejsza niż ona.

1. Niezwykła metamorfoza - schudła

Laura Jones była uzależniona od słodyczy. Mimo, że ważyła już 120 kg, nie przejmowała się tym. Dalej jadła bez ograniczeń. Spożywała nawet kilogram czekolady dziennie. Każda z trzech ciąż zostawiała po sobie problem w postaci kolejnych zbędnych kilogramów. Efektem był rozmiar 52. Laura nie miała jednak motywacji do odchudzania.

Moment przełomowy nastąpił, gdy zobaczyła, że jej babcia w wieku 85 lat jest od niej sprawniejsza! Obie kobiety wybrały się na szkolną imprezę charytatywną. W czasie biegu babcia bez trudu truchtała, podczas gdy Laura musiała co chwilę robić przerwy na złapanie oddechu i była przerażająco czerwona. Już 200 metrów to był dla niej zabójczy dystans.

Wówczas zdecydowała, że czas na zmiany. Postanowiła, że każdego tygodnia będzie chudła ok. 0,5 kg. Zamiast słodyczy, pieczywa, tłustego mięsa postawiła na owoce, warzywa, drób. Gdy miała ochotę na słodycze, pozwalała sobie sięgnąć po ciasto domowej roboty.

Zobacz film: "Metamorfoza panny młodej"

Okazało się, że taka dieta działa. Laura powoli zaczęła przypominać samą siebie sprzed lat. Jest zachwycona zmianami, gdyż wcześniej tylko sukcesywnie tyła. Jej trzy córki w wieku 9, 5 i 4 lata, są bardzo energiczne. Dziś odchudzona Laura nareszcie może dotrzymać im kroku. Po trzech latach diety waży 70 kg. Uwielbia nową siebie - w rozmiarze 38.

Chociaż babcia Laury już nie żyje, kobieta jest pewna, że byłaby z niej dumna. Laura nie zatrzymała się w pracy nad sobą, dziś pomaga innym jako trenerka i dietetyczka.

Zobacz też: Spektakularna metamorfoza. Australijka schudła 63 kg w rok

Utrzymanie prawidłowej masy ciała jest niezbędne dla zdrowia. Nadwaga i otyłość prowadzą do szeregu powikłań, m.in. do rozwoju cukrzycy, zaburzeń trawienia, chorób serca i układu krążenia, a nawet do rozwoju niektórych nowotworów. Dla osób, które są rodzicami, utrzymywanie prawidłowej wagi jest podwójnie ważne, gdyż są odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i za dziecko. Zaszczepione w dzieciństwie nawyki żywieniowe przekładają się na zachowania w dorosłym życiu. To, czego nauczą się dzieci w domu rodzinnym, będzie ich błogosławieństwem lub balastem na resztę życia. Poza tym, atrakcyjny wygląd i akceptacja siebie przekłada się na dobre samopoczucie, a co za tym idzie, na odpowiednie relacje w rodzinie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie