Przejdź na WP

Dziewczynka w wieku 7 lat przechodzi menopauzę. Ma rzadką chorobę

Emily ma 7 lat i cały bagaż doświadczeń. W wyniku choroby zaczęła dojrzewać już w wieku 2 lat. Pierwsza miesiączka pojawiła się u niej w wieku 4 lat. Dziś waży 65 kg i nosi ubrania w rozmiarze 16-18. Jej mama robi wszystko, żeby zatrzymać postęp choroby.

Zobacz film: "Gwyneth Paltrow przechodzi perimenopauzę. Ma 46 lat"

1. Najmniejsze dziecko w rodzinie

Gdy Emily się urodziła, była najmniejsza z rodzeństwa. Ważyła ok. 3,6 kg. Nic nie sugerowało tego, że dziewczynka będzie różniła się od brata lub siostry. W wieku 4 miesięcy zaczęła się szybciej rozwijać. Gdy miała 2 lata, zaczęły jej rosnąć piersi. Gdy skończyła 4, zaczęła miesiączkować.

Rodzice Emily spędzili długie godziny w gabinetach lekarskich, próbując dowiedzieć się, co dolega ich córce. Chcieli jej pomóc, ale nie wiedzieli jak. Lekarze początkowo obwiniali nieprawidłową dietę dziewczynki.

Wizyty lekarskie były bardzo kosztowne. W 2017 roku, Emily miała zrobione kolejne badanie krwi. Uwagę lekarzy zwróciło bardzo wysokie stężenie hormonów w organizmie. Takie poziomy obserwuje się u kobiet w ciąży.

Wtedy lekarze zdiagnozowali u niej chorobę Addisona. Co to takiego?

2. Choroba Addisona przyczyną problemów Emily

Choroba Addisona spowodowana jest pierwotną niedoczynnością kory nadnerczy. W wyniku uszkodzenia tego narządu organizm nie może produkować odpowiedniej ilości hormonów. W przypadku Emily zaburzenia pracy nadnerczy doprowadziły do wczesnego rozwoju seksualnego, dojrzewania płciowego, autyzmu i zaburzeń przetwarzania sensorycznego.

Hormonalna terapia zastępcza, którą przepisano Emily, spowodowała u dziewczynki przedwczesną menopauzę. Leczenie zostało przerwane z powodu braku konkretnych korzyści.

Obecnie dziewczynka nie przyjmuje leków, bierze za to udział w niezliczonych testach, które mają na celu zatrzymanie choroby.

3. Codzienność Emily w szkole

Dziewczynka ma tylko 7 lat, ale wygląda na dużo starszą. Jej rodzice bali się reakcji innych dzieci. Na szczeście ich obawy były bezpodstawne, a Emily zaaklimatyzowała się w szkole. Ma wielu przyjaciół, z którymi spędza wolny czas.

Czasem tylko pyta rodziców, dlaczego wygląda inaczej niż inne dzieci, skąd wzięły się u niej duże piersi i wysoki wzrost. Tłumaczą jej wtedy, że każdy człowiek jest inny i wyjątkowy na swój sposób.

Jej matka z dumą mówi o tym, że Emily jest kochającą i opiekuńczą dziewczynką. Na ten moment priorytetem jest znalezienie terapii, która pomoże jej w walce z chorobą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dziewczynka w wieku 7 lat przechodzi menopauzę. Ma rzadką chorobę
Dziewczynka w wieku 7 lat przechodzi menopauzę. Ma rzadką chorobę (sol.sapo.pt)

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.