Trwa ładowanie...

Prezent na chrzciny dla chłopca – biżuteria, zabawki, srebro, pamiątki

Prezent na chrzciny dla chłopca może stanowić spory problem. Chrzest jest pierwszym ważnym wydarzeniem w życiu dziecka, więc zrozumiałe, że prezent na chrzciny dla chłopca powinien być dobrze przemyślany. Pomysłów na prezent na chrzciny dla chłopca można mieć bardzo dużo, ale warto dopasować go do rangi uroczystości. Zanim udamy się jednak na poszukiwania prezentu na chrzciny dla chłopca, warto rozważyć czy zależy nam na praktycznym, czy pamiątkowym podarunku. Wówczas poszukiwania i wybór prezentu na chrzciny dla chłopca będą dużo łatwiejsze.

Zobacz film: "Najlepsze prezenty dla nowo narodzonego dziecka i rodziców"
spis treści

1. Prezent na chrzciny dla chłopca - biżuteria chrzcielna

Prezent na chrzciny dla chłopca to bardzo często tzw. biżuteria chrzcielna. Choć wiele osób uważa, że tego rodzaju prezent na chrzciny dla chłopca to idealna pamiątka, to jednak przeciwnicy uważają, że okaże się on przydatny dopiero za kilka lat.

Mimo to najpopularniejszym prezentem na chrzciny dla chłopca są medaliki i łańcuszki. Kupując taki prezent na chrzciny dla chłopca, podkreślamy jego wstąpienie go kościoła katolickiego i choć faktycznie dziecko nie nosi takiej biżuterii od najmłodszych lat, przyda mu się, gdy podrośnie.

2. Prezent na chrzciny dla chłopca - zabawki

Prezent na chrzciny dla chłopca mogą również stanowić zabawki, które bez wątpienia najbardziej spodobają się maluchowi. Dzięki takim prezentom na chrzciny dla chłopca od razu będzie mógł on mieć z nich użytek. Goście mogą się wykazać w przypadku tej kategorii prezentów na chrzciny dla chłopca, ponieważ do wyboru są tradycyjne duże misie, zabawki interaktywne, bujaczki, czy maty edukacyjne. Można również podejść do prezentu na chrzciny dla chłopca jeszcze bardziej praktycznie i zakupić np. fotelik samochodowy, jeżeli rodzice uznają, że może im się przydać.

Najlepsze edukacyjne prezenty dla dzieci
Najlepsze edukacyjne prezenty dla dzieci [7 zdjęć]

Przed nami grudzień – miesiąc radosnych zabaw na śniegu, przedświątecznych przygotowań oraz pisania

zobacz galerię

Szukając prezentów na chrzciny dla chłopca, można również wybrać zestawy kosmetyczne dla najmłodszych, ale też ręczniki lub pieluszki jednorazowe, które są ułożone w kształcie tortu.

3. Prezent na chrzciny dla chłopca - srebro

Prezent na chrzciny dla chłopca to również wykonane ze srebra przedmioty. Choć zazwyczaj kupuje się np. biżuterię wykonaną ze złota, to w internecie można znaleźć wiele produktów wykonanych ze srebra. Srebrne prezenty na chrzciny dla chłopca to np. srebrne grzechotki, smoczki lub małe pudełeczka na pamiątki. W ofercie internetowej bez problemu można znaleźć idealny prezent na chrzciny dla chłopca wykonany właśnie ze srebra.

4. Prezent na chrzciny dla chłopca - pamiątki

Prezent na chrzciny dla chłopca powinien być dobrany odpowiednio do okazji. Dziecku poza prezentem warto kupić pamiątkową biblię w wersji dla najmłodszych. Z okazji tego sakramentu można również kupić pamiątkową kartkę z życzeniami i dołączyć ją do prezentu na chrzciny dla chłopca.

ZOBACZ TAKŻE:

W czasie samego sakramentu tradycja nakazuje matce chrzestnej okryć dziecko białą szatką, którą powinna kupić sama. Ponadto do obowiązków ojca chrzestnego należy zakup i zapalenie w czasie chrztu gromnicy. Jednak obecnie rodzice najczęściej sami dbają o takie szczegóły i przekazują je chrzestnym przed mszą. Jednak warto omówić takie kwestie wcześniej przed chrztem, aby nie doszło do nieporozumień.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.