Trwa ładowanie...

Życzenia na chrzest – sakrament, potrzebne dokumenty, życzenia

Chrzest Święty jest pierwszym sakramentem jaki przyjmujemy i jest to przeżycie zarówno dla rodziców jak i dla rodziców chrzestnych. W tym wyjątkowym dniu, warto na ręce rodziców złożyć piękne życzenia na chrzest dla ich dziecka, które będą pamiątką na wiele lat.

Zobacz film: "Co należy wiedzieć na temat fizjologii dwulatka?"

spis treści

1. Życzenia na chrzest – sakrament

Chrzest Święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego i jest bramą do przyjmowania kolejnych sakramentów. Chrzest przez polanie głowy wodą święconą symbolizuje obmycie, które oczyszcza z grzechu pierworodnego, uświęca. Życzenia na chrzest święty są ważnym dodatkiem, jednak należy pamiętać, że najważniejszy jest sam sakrament.

Życzenia na chrzest mogą być pamiątką na wiele lat
Życzenia na chrzest mogą być pamiątką na wiele lat

Chrzest przyjmuje się raz w życiu i od tego momentu dziecko staje się chrześcijaninem i przynależy do kościoła katolickiego. Chrztu dokonuje kapłan. Rodzice chcący ochrzcić swoje dziecko, powinni zgłosić ten fakt do kościoła około 2 tygodnie wcześniej.

2. Życzenia na chrzest – dokumenty potrzebne do chrztu

Prezent na chrzest - sesja zdjęciowa, biżuteria, praktyczne podarunki, bańka my wish
Prezent na chrzest - sesja zdjęciowa, biżuteria, praktyczne podarunki, bańka my wish [5 zdjęć]

Chrzest to wyjątkowa chwila zarówno dla samego maluszka jak i dla rodziców. Najpopularniejszymi prezentami...

zobacz galerię

Aby spisać akt chrztu potrzebne są następujące dokumenty: skrócony akt urodzenia dziecka z USC, świadectwo ślubu kościelnego rodziców (jeżeli ślub odbył się poza parafią), dane o rodzicach chrzestnych, imiona, nazwiska, data i miejsce urodzenia, adres zamieszkania,wyznanie, rodzice chrzestni powinni okazać zaświadczenie, że są praktykującymi katolikami ( jeśli należą do innej parafii), potwierdzenie odbytej spowiedzi rodziców i rodziców chrzestnych.

Zobacz także:

3. Życzenia na chrzest - życzenia

Chrzest to pierwszy przyjmowany w życiu sakrament i jest to bardzo ważna uroczystość zarówno dla dziecka jak i dla rodziców, dlatego warto upamiętnić tą piękną chwilę wspaniałymi życzeniami. Życzenia na chrzest powinny wyrażać prośbę o dobre życie dla malca, silną i wytrwałą wiarę oraz dobre życie. Życzenia można po prostu umieścić na kartce lub wygrawerować na prezencie. Bardzo często rodzice chrzestni dają swoim chrześniakom na pamiątkę obrazek, figurki lub statuetki. Na takich pamiątkach można umieścić wygrawerowane życzenia, które będą piękną pamiątką na całe życie.

Życzenia na chrzest powinny płynąć prosto z serca nadawcy, powinny być szczere. Rodzice dziecka często wyprawiają po ceremonii chrztu przyjęcie, na którym zbiera się najbliższa rodzica, zarówno dla nich, ale przede wszystkim dla malucha.

4. Życzenia na chrzest – rodzice chrzestni

Składając życzenia rodzicom dziecka, jak również zapisując życzenia dla dziecka, należy robić to z zaangażowaniem i szczerością. Rodzice chrzestni powinni pamiętać, że są i będą dla dziecka bardzo ważnymi osobami. To oni mają swym przykładem pomagać swojemu chrześniakowi, służyć mu radą, ale przede wszystkim pomagać w wychowaniu w wierze chrześcijańskiej. Rodzice chrzestni przysięgają przed Bogiem, że zajmą się wychowaniem dziecka i przyjmują tę odpowiedzialność. W razie potrzeby to rodzice chrzestni mają przejąć obowiązki rodziców.

Należy pamiętać, że życzenie składane na chrzcie są bardzo ważne, oznaczają to jakimi jesteśmy ludźmi i co chcemy poprzez nie przekazać dziecku. W związku z tym powinny być przemyślane i prawdziwe. Prezenty chrzcielne mogą okazać się dla dziecka pamiątką do której w przyszłości będzie często zaglądało.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.