Trwa ładowanie...

Orgazm pochwowy – czym jest, jak go osiągnąć

Avatar placeholder
02.07.2017 21:59
Orgazm pochwowy – czym jest, jak go osiągnąć
Orgazm pochwowy – czym jest, jak go osiągnąć

Orgazm pochwowy wbrew pozorom wcale nie jest łatwy do osiągnięcia, kobiety, które na etapie dojrzewania nigdy się nie masturbowały mogą mieć problem z osiągnięciem pełnej satysfakcji. Orgazm pochwowy czy innego rodzaju orgazm to dla każdej kobiety całkiem inna rzeczywistość, której podłoże tkwi nie tylko w stymulacji narządów płciowych, ale także w grze skrajnych emocji, potrzeb seksualnych, myśli.

spis treści

1. Orgazm pochwowy – czym jest

Orgazm pochwowy nie jest możliwy do osiągnięcia dla każdej kobiety. Przyczyn może być kilka przykładowo nieprawidłowa penetracja pochwy, niewłaściwa budowa narządów płciowych, blokada psychiczna. W tego rodzaju przeżyciach dużą rolę odgrywa też łechtaczka, jeśli nie jest właściwie stymulowana nie dojdzie do orgazmu. Odpowiada za to anatomia, ponieważ łechtaczka jest połączona z pochwą, a ta z wargami sromowymi mniejszymi, które również łączą się z łechtaczką. Wszystkie te organy łączą kanały nerwowe.

Orgazm pochwowy to jeden z najczęściej przeżywanych kobiecych orgazmów
Orgazm pochwowy to jeden z najczęściej przeżywanych kobiecych orgazmów
Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

Orgazm pochwowy różni się od orgazmu łechtaczkowego, chociaż różnice są nieznaczne. Orgazmy różnią się od siebie sposobem przeżywania, ponieważ orgazm pochwowy rozchodzi się po całym ciele kobiety, a orgazm łechtaczkowy charakteryzuje się odczuciem ciepła, które ogarnia ciało. Kobieta w czasie orgazmu jest nie tylko zaangażowana fizycznie, ale również emocjonalnie i psychicznie.

To też warto wiedzieć

Orgazm pochwowy opiera się przede wszystkim na penetracji punktu G, który znajduje się w przedniej ściance pochwy. Orgazm pochwowy trwa także dłużej niż orgazm łechtaczkowy, jest też wolniejsze tempo narastania. W trakcie orgazmu łechtaczkowego przyjemność fizyczna i psychiczna rośnie bardzo szybko i równie szybko się kończy. Orgazm łechtaczkowy jest też częściej przeżywany niż orgazm pochwowy.

2. Orgazm pochwowy – jak go osiągnąć

Według seksuologów, aby osiągnąć orgazm pochwowy potrzebny jest często trening, dla przykładu masturbacja, ale również wiedza na temat położenia punktu G – chropowate zgrubienie na przedniej ścianie pochwy.

Seks w ciąży – 10 rzeczy, które tatusiowie wiedzieć powinni
Seks w ciąży – 10 rzeczy, które tatusiowie wiedzieć powinni [10 zdjęć]

Gratulacje! Niedługo zostaniesz tatą! Na pewno zastanawiasz się, jakim ojcem będziesz, a twoja partnerka

zobacz galerię

Według niektórych w osiągnięciu pełnego orgazmu mogą też pomóc regularne ćwiczenia mięśni Kegla, ponieważ wpływają one na zwiększenie wrażliwości pochwy. Większe prawdopodobieństwo osiągnięcia pełnej satysfakcji seksualnej jest możliwe przy odpowiedniej pozycji seksualnej przykładowo w pozycji misjonarskiej.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze