Trwa ładowanie...

Orgazm pochwowy – czym jest, jak go osiągnąć

Orgazm pochwowy wbrew pozorom wcale nie jest łatwy do osiągnięcia, kobiety, które na etapie dojrzewania nigdy się nie masturbowały mogą mieć problem z osiągnięciem pełnej satysfakcji. Orgazm pochwowy czy innego rodzaju orgazm to dla każdej kobiety całkiem inna rzeczywistość, której podłoże tkwi nie tylko w stymulacji narządów płciowych, ale także w grze skrajnych emocji, potrzeb seksualnych, myśli.

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"
spis treści

1. Orgazm pochwowy – czym jest

Orgazm pochwowy nie jest możliwy do osiągnięcia dla każdej kobiety. Przyczyn może być kilka przykładowo nieprawidłowa penetracja pochwy, niewłaściwa budowa narządów płciowych, blokada psychiczna. W tego rodzaju przeżyciach dużą rolę odgrywa też łechtaczka, jeśli nie jest właściwie stymulowana nie dojdzie do orgazmu. Odpowiada za to anatomia, ponieważ łechtaczka jest połączona z pochwą, a ta z wargami sromowymi mniejszymi, które również łączą się z łechtaczką. Wszystkie te organy łączą kanały nerwowe.

Orgazm pochwowy to jeden z najczęściej przeżywanych kobiecych orgazmów
Orgazm pochwowy to jeden z najczęściej przeżywanych kobiecych orgazmów

Orgazm pochwowy różni się od orgazmu łechtaczkowego, chociaż różnice są nieznaczne. Orgazmy różnią się od siebie sposobem przeżywania, ponieważ orgazm pochwowy rozchodzi się po całym ciele kobiety, a orgazm łechtaczkowy charakteryzuje się odczuciem ciepła, które ogarnia ciało. Kobieta w czasie orgazmu jest nie tylko zaangażowana fizycznie, ale również emocjonalnie i psychicznie.

To też warto wiedzieć

Orgazm pochwowy opiera się przede wszystkim na penetracji punktu G, który znajduje się w przedniej ściance pochwy. Orgazm pochwowy trwa także dłużej niż orgazm łechtaczkowy, jest też wolniejsze tempo narastania. W trakcie orgazmu łechtaczkowego przyjemność fizyczna i psychiczna rośnie bardzo szybko i równie szybko się kończy. Orgazm łechtaczkowy jest też częściej przeżywany niż orgazm pochwowy.

2. Orgazm pochwowy – jak go osiągnąć

Według seksuologów, aby osiągnąć orgazm pochwowy potrzebny jest często trening, dla przykładu masturbacja, ale również wiedza na temat położenia punktu G – chropowate zgrubienie na przedniej ścianie pochwy.

Seks w ciąży – 10 rzeczy, które tatusiowie wiedzieć powinni
Seks w ciąży – 10 rzeczy, które tatusiowie wiedzieć powinni [10 zdjęć]

Gratulacje! Niedługo zostaniesz tatą! Na pewno zastanawiasz się, jakim ojcem będziesz, a twoja partnerka

zobacz galerię

Według niektórych w osiągnięciu pełnego orgazmu mogą też pomóc regularne ćwiczenia mięśni Kegla, ponieważ wpływają one na zwiększenie wrażliwości pochwy. Większe prawdopodobieństwo osiągnięcia pełnej satysfakcji seksualnej jest możliwe przy odpowiedniej pozycji seksualnej przykładowo w pozycji misjonarskiej.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.