Orgazm pochwowy – czym jest, jak go osiągnąć
Orgazm pochwowy wbrew pozorom wcale nie jest łatwy do osiągnięcia, kobiety, które na etapie dojrzewania nigdy się nie masturbowały mogą mieć problem z osiągnięciem pełnej satysfakcji. Orgazm pochwowy czy innego rodzaju orgazm to dla każdej kobiety całkiem inna rzeczywistość, której podłoże tkwi nie tylko w stymulacji narządów płciowych, ale także w grze skrajnych emocji, potrzeb seksualnych, myśli.
1. Orgazm pochwowy – czym jest
Orgazm pochwowy nie jest możliwy do osiągnięcia dla każdej kobiety. Przyczyn może być kilka przykładowo nieprawidłowa penetracja pochwy, niewłaściwa budowa narządów płciowych, blokada psychiczna. W tego rodzaju przeżyciach dużą rolę odgrywa też łechtaczka, jeśli nie jest właściwie stymulowana nie dojdzie do orgazmu. Odpowiada za to anatomia, ponieważ łechtaczka jest połączona z pochwą, a ta z wargami sromowymi mniejszymi, które również łączą się z łechtaczką. Wszystkie te organy łączą kanały nerwowe.
Orgazm pochwowy różni się od orgazmu łechtaczkowego, chociaż różnice są nieznaczne. Orgazmy różnią się od siebie sposobem przeżywania, ponieważ orgazm pochwowy rozchodzi się po całym ciele kobiety, a orgazm łechtaczkowy charakteryzuje się odczuciem ciepła, które ogarnia ciało. Kobieta w czasie orgazmu jest nie tylko zaangażowana fizycznie, ale również emocjonalnie i psychicznie.
To też warto wiedzieć
Orgazm pochwowy opiera się przede wszystkim na penetracji punktu G, który znajduje się w przedniej ściance pochwy. Orgazm pochwowy trwa także dłużej niż orgazm łechtaczkowy, jest też wolniejsze tempo narastania. W trakcie orgazmu łechtaczkowego przyjemność fizyczna i psychiczna rośnie bardzo szybko i równie szybko się kończy. Orgazm łechtaczkowy jest też częściej przeżywany niż orgazm pochwowy.
2. Orgazm pochwowy – jak go osiągnąć
Według seksuologów, aby osiągnąć orgazm pochwowy potrzebny jest często trening, dla przykładu masturbacja, ale również wiedza na temat położenia punktu G – chropowate zgrubienie na przedniej ścianie pochwy.
Według niektórych w osiągnięciu pełnego orgazmu mogą też pomóc regularne ćwiczenia mięśni Kegla, ponieważ wpływają one na zwiększenie wrażliwości pochwy. Większe prawdopodobieństwo osiągnięcia pełnej satysfakcji seksualnej jest możliwe przy odpowiedniej pozycji seksualnej przykładowo w pozycji misjonarskiej.