Trwa ładowanie...

Orgazm łechtaczkowy – orgazm w ciąży, inne rodzaje orgazmu

Według, niektórych ginekologów orgazm w ciąży zwłaszcza w ciąży wysokiego ryzyka może być niebezpieczny. Bez względu na to czy chodzi o orgazm łechtaczkowy czy pochwowy mechanizm osiągania podniecenia seksualnego może być zagrożeniem dla ciąży, ponieważ podnosi oksytocynę. Czym jest oksytocyna? Jest to hormon, który powoduje skurcze macicy, które mogą doprowadzić do przedwczesnego porodu. Jednak orgazm łechtaczkowy czy inny może stanowić zagrożenie tylko w przypadku ciąży zagrożonej.

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

spis treści

1. Orgazm łechtaczkowy

Według seksuologów orgazm łechtaczkowy jest to najszybszy i najłatwiejszy do osiągnięcia. Czym jest to spowodowane? Łechtaczka jest mocno unerwiona, dlatego przy właściwej stymulacji kobieta osiąga orgazm łechtaczkowy bardzo szybko. Wylicza się, że nawet 80% kobiet podczas stymulacji łechtaczki osiąga pełną satysfakcję. Badania wykazują również, że orgazm łechtaczkowy zapewnia najbardziej intensywne i zróżnicowane doznania fizyczne i psychiczne.

Orgazm łechtaczkowy to jeden z rodzajów orgazmów typowo kobiecych
Orgazm łechtaczkowy to jeden z rodzajów orgazmów typowo kobiecych

2. Inne rodzaje orgazmów

Orgazm może być przeżywany nie tylko przez kobietę, ale i przez mężczyznę dla przykładu orgazm tantryczny, orgazm wielokrotny czy orgazm nocny. Kobiety ze względu na budowę anatomiczną mogą doznać orgazm łechtaczkowy, orgazm pochwowy, orgazm sutkowy.

Według seksuologów orgazm łechtaczkowy, pochwowy czy sutkowy, czyli orgazmy typowo kobiece pozwalają osiągnąć bardzo dogłębną i intensywną rozkosz. Różnorodność orgazmów u kobiet wynika ze złożonej sfery seksualnej.

To też warto wiedzieć

Orgazm to uczucie, które ogarnia całe ciało. Należy pamiętać, że wszelkie doznania seksualne w czasie ciąży mogą być wzmożone, a wynika to ze zwiększonego unerwienia dla przykładu mogą pojawić się wrażliwe piersi. Dlatego łechtaczkowy czy orgazm w ciąży może powodować uczucie rozdrażnienia u kobiety, a nie spodziewaną rozkosz.

9 korzyści z seksu podczas ciąży
9 korzyści z seksu podczas ciąży [10 zdjęć]

Współżycie podczas ciąży jest dobre i zdrowe zarówno dla mamy, jak i dziecka. Zobacz, jakie są jego korzyści!...

zobacz galerię

Do orgazmów, które występują rzadziej należy orgazm bolesny. Jak objawia się tego rodzaju orgazm? Najczęściej umiejscowiony jest w rejonie miednicy i genitaliów i charakteryzuje się bólem, uczuciem rozrywania, kłucia, pieczenia czy ściskania.

Co może powodować orgazm bolesny? Powodem może być stan chorobowy dla przykładu mięśniaki macicy, ale też zmiany hormonalne, stosownie spirali domacicznej.

Tego typu orgazm rzadziej występuje u mężczyzn i również może mieć przyczynę w stanach choroby np. przy stulejce.

Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu: Orgazm w ciąży - bezpieczeństwo, odczuwanie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.