Trwa ładowanie...

Co to jest orgazm – jak wygląda orgazm u kobiet, jak wygląda orgazm u mężczyzn, przyczyny braku orgazmu

Avatar placeholder
10.05.2019 07:51
Co to jest orgazm – jak wygląda orgazm u kobiet, jak wygląda orgazm u mężczyzn, przyczyny braku orgazmu
Co to jest orgazm – jak wygląda orgazm u kobiet, jak wygląda orgazm u mężczyzn, przyczyny braku orgazmu (123rf)

Co to jest orgazm? Właściwie w każdym przypadku jest to kwestia indywidualna, ponieważ orgazm to tak naprawdę podniecenie nie tylko fizyczne, ale wynikające również z doznań psychicznych. Niektóre cechy są wspólne przykładowo przyspiesza praca serca, pojawia się fala gorąca, która ogarnia prawie całe ciało. Niektórzy odpowiadając na pytanie, co to jest orgazm twierdzą, że jest to moment, kiedy na chwilę ciało i umysł przestaje reagować na wszelkie bodźce z zewnątrz.

spis treści

1. Co to jest orgazm – jak wygląda orgazm u kobiet

Co to jest orgazm u kobiety? Przede wszystkim seksuolodzy wyróżniają kilka rodzajów orgazmu: orgazm sutkowy, orgazm łechtaczkowy i orgazm pochwowy. Bez względu na rodzaj orgazmu wszystko zależy od właściwej i umiejętnej stymulacji narządów płciowych kobiety. Mężczyzna powinien skupić się na najbardziej wrażliwych częściach ciała kobiety, ich stymulacja prowadzi do podniecenia, czyli pierwszej fazy orgazmu. Co to jest orgazm? To fizjologia, ponieważ orgazm to skurcze mięśni pochwy, odbytnicy, nabrzmiałe piersi, sutki. Wywołanie podniecenia, a tym samym orgazmu u kobiety wymaga od mężczyzny nie tylko znajomości jej ciała, ale również aktualnych potrzeb, marzeń w tym marzeń seksualnych.

Na pytanie co to jest orgazm każda osoba doświadczona seksualnie odpowie inaczej
Na pytanie co to jest orgazm każda osoba doświadczona seksualnie odpowie inaczej

2. Co to jest orgazm – jak wygląda orgazm u mężczyzn

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

Co to jest orgazm u mężczyzn? Podobnie jak u kobiet, podniecenie mężczyzny wymaga odpowiedniej stymulacji męskich narządów płciowych, ale u niektórych panów podniecenie pojawia się już na sam widok partnerki. Co to jest orgazm u mężczyzny? To także fizjologia, a więc erekcja, która w zależności od długości podniecenia może się zmniejszać lub zwiększać. Bardzo często na klatce piersiowej i w dole brzucha pojawia się rumieniec, który w miarę wyciszania się organizmu stopniowo zanika. Bardzo często po stosunku mężczyznę ogarnia senność i nie jest to kwestia braku zainteresowania partnerką, ale stan całkiem naturalny.

To też warto wiedzieć

3. Co to jest orgazm – przyczyny braku orgazmu

Co to jest orgazm już zostało wyjaśnione. Czy orgazm pojawia się przy każdym podnieceniu, stosunku seksualnym? Nie jest to regułą, ponieważ sam akt seksualny wcale nie musi się kończyć fizjologicznym orgazmem. Jeśli orgazm nie występuje u mężczyzn to przyczyną jest najczęściej choroba ogólnoustrojowa lub schorzenia narządów płciowych.

Dlaczego seks w ciąży to dobry pomysł?
Dlaczego seks w ciąży to dobry pomysł? [8 zdjęć]

Kobieta może czerpać ogromną przyjemność z seksu w trakcie ciąży. Co więcej, doznania temu towarzyszące

zobacz galerię

Natomiast brak orgazmu u kobiet może mieć znacznie więcej powodów. Oczywiście może być to spowodowane chorobą, ale u części pań występuje tzw. zjawisko libida owulacyjnego. Czym jest libido owulacyjne? To oznacza, że kobieta odczuwa ochotę na seks w momencie, kiedy organizm gotowy jest na zapłodnienie, czyli w czasie owulacji. Niestety, ale często pytanie, co to jest orgazm zadają panie w okresie menopauzy, kiedy znacznie spada poziom hormonów. Skutkiem braku podniecenia może być zażywanie, niektórych leków przykładowo nasennych czy antydepresyjnych.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze