Przejdź na WP

List do świętego Mikołaja – kiedy zacząć pisać listy do św. Mikołaja, forma listu

List do świętego Mikołaja w wykonaniu każdego dziecka bez względu na wiek czy płeć ma w sobie coś wzruszającego i jednocześnie magicznego. Wiara w istnienie Mikołaja, przynoszenie i zostawianie prezentów pod choinką to jeden ze stałych elementów udanego dzieciństwa. Dzieci w swej szczerości nie zastanawiają się czy lalka Barbie, która znalazła się pod choinką czy wymarzone puzzle są naprawdę od św. Mikołaja, a może od rodziców czy dziadków. Podobnie pisząc i adresując list do świętego Mikołaja nie myślą o tym, że postać zwana św. Mikołajem wie o ich istnieniu i czy wystarczy na kopercie napisać św. Mikołaj Laponia i list dotrze do adresata.

Zobacz film: "Pomysły na rodzinną aktywność fizyczną"

spis treści

1. List do świętego Mikołaja – kiedy zacząć pisać listy do św. Mikołaja

List do świętego Mikołaja to może być idealna zabawa nie tylko dla dziecka, ale i dla rodziców. Jest to pomysł na wspólne spędzanie czasu rodziców i malucha, zwłaszcza jeśli list do świętego Mikołaja stara się stworzyć trzylatek, albo czterolatek, ponieważ w tym wieku dzieci jeszcze nie potrafią pisać i tworzą się piękne rysunki. Kiedy można zacząć opowiadać dziecku o prezentach od Mikołaja, kiedy stworzyć pierwszy list do świętego Mikołaja? Chyba najbardziej odpowiednim do tego wiekiem będą 3 lata, ponieważ na tym etapie rozwoju dziecko już wie czego konkretnie oczekuje od swoich rodziców. Jest mu łatwiej określić swoje potrzeby.

List do świętego Mikołaja to pomysł na wspólne spędzanie czasu
List do świętego Mikołaja to pomysł na wspólne spędzanie czasu

List do świętego Mikołaja to nie tylko wspólne rysowanie czy pisanie, ale także można razem z dzieckiem pójść na pocztę i razem go wrzucić do skrzynki. Przy okazji maluch może się zapoznać z pracą na poczcie, czyli same korzyści. List do świętego Mikołaja to dla rodziców możliwość wejścia chociaż na chwilę w świat swojej pociechy, mama, tata czy starsze rodzeństwo może poznać najskrytsze marzenia najmłodszego członka rodziny. To dość magiczny moment, dlatego taki list do świętego Mikołaja można zachować na pamiątkę.

To też warto wiedzieć

W trakcie, gdy list do świętego Mikołaja będzie powstawał można poprowadzić z dzieckiem rozmowę na temat jego marzeń, dlaczego akurat chce dostać książkę z bajkami, z kim będzie czytać te bajki i tak dalej. Warto też przybliżyć maluchowi samą postać Mikołaja, można stworzyć własną opowieść, którą maluch na pewno zapamięta. To czy nasze dziecko będzie wierzyło w prezenty od św. Mikołaja jest sprawą indywidualną, to spełnianie pragnień, marzeń dziecka, więc czemu mu odbierać taki niezwykły czas.

Najlepsze prezenty pod choinkę dla dziecka, czyli o czym marzą maluchy w tym roku
Najlepsze prezenty pod choinkę dla dziecka, czyli o czym marzą maluchy w tym roku [9 zdjęć]

To już ostatnie chwile, aby zadbać o wyjątkowy prezent świąteczny dla swojego dziecka. Jeżeli zdecydujesz...

zobacz galerię

2. List do świętego Mikołaja – forma listu

Jak dziecko może stworzyć list do świętego Mikołaja? To jest możliwość do ciekawych zajęć plastycznych, ponieważ można zastosować wiele technik plastycznych dla przykładu lista prezentów i sam list może być narysowany, namalowany farbami, wyklejony kolorowym papierem czy plasteliną. Istnieje też możliwość, aby list do świętego Mikołaja wysłać przez Internet, ponieważ istnieją kreatory do tworzenia wirtualnych listów tylko do Mikołaja. Jest to sposób dla starszych dzieci, które potrafią się posługiwać komputerem, ale z pomocą rodzica czy rodzeństwa taki wirtualny list może stworzyć również kilkulatek.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.