Trwa ładowanie...

5 pomysłów na prezent dla 2-latka

Chcesz kupić fajny, wartościowy prezent małemu dziecku? Jeśli brak Ci pomysłów, oto kilka inspiracji. Na liście znajdują się ciekawe pozycje, dzięki którym dziecko może się nie tylko świetnie bawić, ale i sporo nauczyć.

Zobacz film: "Jak twój maluszek rozwija się w brzuchu?"

spis treści

1. Migocząca Hula-Kula

Zabawki edukacyjne są zawsze dobrym pomysłem na prezent dla dziecka. Migocząca Hula-Kula to zabawka interaktywna, wielokrotnie nagradzana w licznych konkursach (m.in. w konkursie miesięcznika Dziecko), która rozbudzi ciekawość świata u najmłodszych. Po naciśnięciu wystających guzików, dzieci słyszą nazwy zwierząt i cyfr albo wesołe piosenki i melodie. Dzięki zabawie dziecko może też zapoznać się z podstawowymi kształtami i kolorami. Migocząca Hula-Kula pobudza też w dziecku zmysł dotyku dzięki wypukłym zwierzątkom oraz wystającym tasiemkom.

Jaki prezent ucieszy 2-latka?
Jaki prezent ucieszy 2-latka?

2. Misio Przytulisio i Misia Przytulisia

To dwie wersje kolorystyczne (niebieski i fioletowy) tej samej przytulanki – dla dziewczynki albo dla chłopca. Zabawki ułatwiają zasypianie, po naciśnięciu odtwarzając kojące odgłosy. Zabawka jest też wygodnym podparciem dla malucha dzięki specjalnie zaprojektowanym kształtom. Dziecko może włączyć lub wyłączyć kołysanki, naciskając gwiazdkę na brzuchu misia. Do wyboru maluch ma aż 32 melodie. Dodatkowo, zabawkę wyposażono w regulację głośności i system automatycznego wyłączania. To bardzo miły prezent dla dziecka, które jeszcze nie ma swojego pierwszego misia-przytulanki.

3. Projektor Kołysanka – Usypianka

Projektor został stworzony, aby towarzyszyć dziecku podczas zasypiania. Zabawka bardzo dobrze działa na nastrój dziecka, zapewniając spokój i poczucie bezpieczeństwa. Jest to możliwe dzięki specjalnie dobranym odgłosom i melodiom - kołysankom i odgłosom natury. W towarzystwie kojących dźwięków dziecko zasypia w przyjaznej, relaksującej atmosferze. Projektor Kołysanka- Usypianka emituje także delikatnie mieniące się światła, pozytywnie wpływające na nastrój malucha. Zabawkę można nastawić 5 lub 10 minut działania, co jeszcze bardziej ułatwi proces zasypiania.

4. Puzzle Lwiątko-Baby Fun

Puzzle to zawsze doskonały prezent dla dziecka. Ich układanie uczy cierpliwości, spostrzegawczości i pozwala ćwiczyć zdolności manualne. Puzzle Baby Fun to układanka składająca się z dużych elementów. Była nagrodzona jako Hit 2015 roku w konkursie magazynu „Mamo, to ja”.

5. Wywrotka Małego Budowniczego

To interaktywna zabawka, która jest zbudowana ze specjalnej skrzyni z otworem wyposażonym w mechanizm liczący. Gdy dziecko wrzuca do wywrotki kolorowe kule, słyszy nazwy kolejnych cyfr. Na Wywrotce znajdują się też duże, kolorowe przyciski, po naciśnięciu których maluch może poznać nazwy narzędzi i kolorów. Zabawkę wyposażono też w chowany sznurek. Można go wyciągnąć z łatwością, gdy dziecko nauczy się chodzić, zamieniając zabawkę w wóz wywrotkowy z prawdziwego zdarzenia.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.