Trwa ładowanie...

Kobiety planowały aborcję. Zmieniły zdanie po zobaczeniu zdjęcia

W Stanach Zjednoczonych popularność zdobywa akcja promująca adopcję zamiast aborcji. Blake i Sarah Tomas, małżeństwo z Wirginii, opublikowali zdjęcie, na którym zachęcają do oddania dziecka do adopcji. Nie spodziewali się, że fotografia stanie się tak popularna.

Zobacz film: "Miłość bez uprzedzeń. Adoptowali 4 dzieci z albinizmem"

1. Adopcja zamiast aborcji

W związku z liberalizacją prawa dotyczącego aborcji w Nowym Jorku, środowiska katolickie postanowiły pokazać kobietom, że aborcja nie jest jedynym rozwiązaniem. Blake i Sarah Thomas jako jedna z pierwszych par opublikowała w mediach społecznościowych swoje zdjęcie z transparentem nawołującym do oddania dziecka do adopcji, zamiast poddania się aborcji.

W krótkim czasie zdjęcie zebrało ponad 80 tys. udostępnień, a do pary z Wirginii dołączyły kolejne.

2. Pomoc kobietom

Sarah i Blake mają dwoje dzieci - 6-miesięcznego biologicznego syna i adoptowanego 2-latka. W związku z nowojorską ustawą poczuli się zmotywowani do przekazania kobietom, że aborcja nie jest jedynym rozwiązaniem i w wielu przypadkach można jej uniknąć. Poszli za przykładem Kevina i Nicole Cook, którzy w 2015 roku wyszli z podobnym apelem i umieścili swoje zdjęcie na Facebooku.

W ciągu zaledwie dwóch tygodni do Sarah i Blake'a zgłosiły się setki przyszłych matek, które rozważały przerwanie ciąży. Część z nich po rozmowach z parą zdecydowała się urodzić dziecko, inne poważnie rozważają oddanie dziecka po urodzeniu do adopcji.

Post Sarah i Blake'a stał się tak popularny, że inne pary poszły za ich przykładem, wyrażając gotowość do adoptowania dzieci, którym grozi aborcja. Dzięki nim coraz więcej kobiet przekonuje się, że oddanie dziecka do adopcji też jest opcją.

3. Pokazują inne rozwiązanie

Sarah i Blake chcieli pokazać kobietom, że istnieją różne rozwiązania. Są pod ogromnym wrażeniem tego, w jak łatwy sposób udało im się dotrzeć do tak wielu osób. Codziennie też modlą się za nienarodzone dzieci i wierzą, że ich modlitwy zostaną wysłuchane.

Po rozmowie z jedną z matek, rozpoczęli wstępną procedurę kwalifikującą ich do adopcji mającego przyjść na świat dziecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.