Trwa ładowanie...

Zostawiła dzieci w samochodzie. Sąd skazał ją na 40 lat

Co pewien czas media donoszą o wysokich wyrokach wydawanych przez amerykańskie sądy. Tak też było w przypadku Amandy Kristene Hawkins, która została skazana na 40 lat pozbawienia wolności. Sąd uznał ją winną śmierci dwójki jej własnych dzieci. Kobieta zostawiła je na kilkanaście godzin w zamkniętym samochodzie.

Zobacz film: "Niebezpieczne przegrzanie organizmu"

spis treści

1. Wyrok sądu

Dziennik "Daily Mail" opisał proces Amandy Kristene Hawkins, 20-letniej mieszkanki Teksasu, która została skazana na 40 lat pozbawienia wolności. Sąd uznał ją winną śmierci je dzieci – dwuletniej Addyson Overgard-Eddy i rocznej Brynn.

Za śmierć dwójki dzieci ich matka została skazana na 40 lat pozbawienia wolności
Za śmierć dwójki dzieci ich matka została skazana na 40 lat pozbawienia wolności (www.dailymail.co.uk)

Jak doszło do śmierci dzieci? Ofiary zostały zamknięte w samochodzie. W tym czasie ich matka bawiła się razem z przyjaciółmi. Zdaniem świadków, piła alkohol i paliła marihuanę. Nie interesował ją los pozostawionych dzieci. Gdy po 15 godzinach temperatura w aucie wzrosła do 80 stopni Celsjusza, było już za późno.

2. 40 lat pozbawienia wolności

Teksański sąd uznał Amandę winną. Najbliższe 40 lat spędzi w więzieniu. Śledczy uznali, że dzieci zostały pozostawione w samochodzie specjalnie. Co więcej, dowiedli, że początkowo matka nie przyznała się, co było przyczyną złego stanu zdrowia jej dzieci. Przewiozła je do szpitala w Kerrvile, gdzie powiedziała, że dziewczynki poczuły się źle po powąchaniu kwiatów w parku.

Opieka nad dzieckiem - jak ją sobie ułatwić?
Opieka nad dzieckiem - jak ją sobie ułatwić? [7 zdjęć]

Od chronicznego niewyspania po kłopoty z karmieniem piersią - świeżo upieczona mama staje przed wieloma...

zobacz galerię

Niestety, stan zdrowia dzieci pogarszał się ponieważ matka nie zareagowała szybko. Mimo że tego samego wieczoru świadkowie słyszeli płacz dzieci siedzących w aucie, nikt im nie pomógł. Co więcej, Amanda nie zawiozła ich od razu do szpitala, ponieważ, jak później zeznała, bała się kłopotów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza