Zabiegi dla kobiet w ciąży

W trakcie ciąży wiele kobiet zastanawia się, jakie zabiegi kosmetyczne będą dla nich odpowiednie, a jakich lepiej unikać. Ze względu na brak odpowiednich badań, nawet eksperci branży kosmetycznej nie są pewni, które zabiegi są całkowicie bezpieczne. Istnieje podejrzenie, że niektóre z nich mogą niekorzystnie wpływać na płód, z tego względu lepiej być przezornym.

Na jakie zabiegi możesz sobie pozwolić w trakcie ciąży, a czego powinnaś unikać?

Istnieją pewne zabiegi kosmetyczne, które są uważane za bezpieczne. Większość z nich polega na wykorzystaniu do codziennej pielęgnacji bezzapachowych produktów o prostym składzie. W przypadku niektórych z nich wystarczy zrezygnować z działania sprzętów wykorzystujących działanie prądu czy ultradźwięków. Ponadto warto wiedzieć, że w okresie pierwszego trymestru ciąży lepiej zrezygnować z profesjonalnych zabiegów.

Polecane wideo:

Jeżeli zabieg kosmetyczny dotyczy zdobienia paznokci, upewnij się, że pomieszczenie, gdzie będzie on wykonywany, jest dobrze wentylowane. Ważne jest również to, aby zabieg wykonywał odpowiednio wyszkolony specjalista.

Zabiegi na twarz – unikaj zabiegów silnie złuszczających skórę, takich jak peelingi chemiczne opierające się na działaniu wysokiego stężenia kwasów oraz mikrodermabrazja. Powinnaś poinformować kosmetyczkę o tym, jakie zapachy ci odpowiadają, a które nie. W trakcie ciąży wrażliwość zmysłu węchu znacznie wzrasta i możesz nie tolerować zapachu niektórych kosmetyków pielęgnacyjnych. Niewskazane są również zabiegi laserowe oraz zabiegi wykorzystujące działanie prądu czy ultradźwięków, tj.:

  • galwanizacja,
  • sonoforeza,
  • jonoforeza,
  • kawitacja.

Pielęgnacja włosów – unikaj stosowania farb do włosów, które zawierają w składzie amoniak. Substancja ta wydziela bardzo silne, chemiczne opary. Lepiej unikać sytuacji, gdzie byłabyś zmuszona do ich wdychania. Farbowanie włosów zwykłymi farbami (tych bez zawartości amoniaku) jest dozwolone, ale po pierwszym trymestrze ciąży. Upewnij się, że zabieg farbowania jest przeprowadzany w dobrze wentylowanym pomieszczeniu i że robi to odpowiedni fachowiec.

Masaże – istnieją pewne obszary w obrębie ciała, których nacisk mógłby wywołać skurcze. Z tego względu zabieg ten może wykonywać jedynie dobrze wykwalifikowany masażysta z dużym doświadczeniem i z wyższym wykształceniem. Wskazane są zabiegi masażu stóp, dłoni czy karku. Bezwzględnie należy unikać masażu powłok brzusznych. W trakcie takiego zabiegu nie powinno się stosować aromatycznych olejków, które należy zastąpić tymi bezzapachowymi.

Czy manicure i pedicure można bezpiecznie wykonać w ciąży?

Zabiegi pielęgnujące typu manicure czy pedicure można wykonywać przez cały okres ciąży, pod warunkiem, że w czasie jego trwania nie są używane silnie chemiczne substancje. Lepiej unikać częstego malowania paznokci, gdyż niektóre substancje lotne mogą być niebezpieczne dla kobiety w ciąży. Należy unikać przedłużania paznokci za pomocą akrylu czy żelu.

Ciąża to czas, kiedy w trakcie codziennej pielęgnacji trzeba być bardzo ostrożnym, gdyż w tym okresie raczej zaleca się unikanie ekspozycji na niektóre substancje chemiczne czy przyrządy zabiegowe. Stosuj się do wyżej wymienionych wskazówek, a będziesz mogła być spokojna o zdrowie swojego dziecka.

Redakcja parenting.pl, 2 miesiące temu

Wizyta u kosmetyczki w ciąży

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wizyta u kosmetyczki w ciąży
Wizyta u kosmetyczki w ciąży

Spa w ciąży

Spa w ciąży

kobiet będących w ciąży. Czy kobiety w tym niezwykle wyjątkowym czasie mogą korzystać z zabiegów spa? Co jest wskazane, a czego z kolei unikać (...) ? Czy w ciąży można bezpiecznie korzystać z zabiegów spa? Niektóre...

Wizyta u kosmetyczki w ciąży

Masaż w ciąży

Masaż w ciąży

Masaż w ciąży to temat dość kontrowersyjny zarówno wśród lekarzy, masażystów, jak i samych ciężarnych. W społeczeństwie panuje przekonanie, że ciąża (...) jest przeciwwskazaniem do jakiegokolwiek masowania. Nie jest...

Powrót do formy

Jak wrócić do formy po ciąży?

Jak wrócić do formy po ciąży?

Piękne ciało po ciąży Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej po urodzeniu dziecka może być kłopotliwe. Pomocne są w tym zabiegi, np. liposukcja (...) wodna czy terapia skojarzona. Zrzucanie wagi po ciąży...

Rozstępy i cellulit po ciąży

Najlepszy sposób na cellulit po ciąży

Najlepszy sposób na cellulit po ciąży

Jak pozbyć się cellulitu? Częsty problem, który pojawia się w czasie i po ciąży, to cellulit. Skórki pomarańczowej można pozbyć się stosując różnorakie zabiegi, np. wstrzykiwanie dwutlenku węgla w skórę.

Uroda w ciąży

Wygląd i samopoczucie w ciąży

Wygląd i samopoczucie w ciąży

. W tym wypadku dobrze sprawdzą się częste drzemki. Masz Ten "Blask". Kobiety w ciąży często "promienieją" ze względu na większy przepływ krwi i produkcji (...) się z lekarzem. Masaże i zabiegi spa. ...