Trwa ładowanie...

Wcześniak urodzony w 22. tygodniu ciąży uratowany. Sukces lekarzy ze Szczecina

Malutka Lilianna ważyła niecałe pół kilograma. Urodziła się w 22. tygodniu ciąży, który przez lekarzy określany jest jako “poza granicami możliwości przeżycia”. Po 4 miesiącach w szpitalu, dziewczynka nareszcie może wrócić do domu.

Zobacz film: "Gdy przyszła na świat ważyła 365 gramów"

1. Wcześniak ze Szczecina

Lilianna przyszła na świat 13 lutego. Ważyła tylko 450 g, miała 27 cm długości. Jest najmniejszym i najmłodszym wcześniakiem w szpitalu “Zdroje” w Szczecinie.

Dziewczynka przez 4 miesiące była pod intensywną opieką lekarzy. Teraz może w końcu pojechać do domu - waży już 3,3 kg i ma 49 cm długości.

- Neonatolodzy, neurolodzy oraz okuliści są spokojni o jej dalszy rozwój – zapewniała rzeczniczka szpitala.

2. Skrajny wcześniak

To wielki sukces personelu szpitala “Zdroje”. We współczesnej medycynie 23. tydzień uznawany jest za granicę, kiedy dziecko może samodzielnie przeżyć. Noworodki urodzone wcześniej zwykle otaczane są tylko opieką paliatywną.

- Dziecko wypisujemy do domu w dobrym stanie zdrowia. Neonatolodzy, neurolodzy oraz okuliści są spokojni o jej dalszy rozwój - powiedziała rzecznika placówki.

Życzymy Liliance dużo zdrowia!

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.