Szczecinek: 2-letnie dziecko połknęło amfetaminę znalezioną w domu

To kolejny przypadek w Polsce, w którym małe dziecko miało dostęp do narkotyków. Zazwyczaj niebezpieczne substancje były własnością rodziców, bądź bliskiej rodziny. Ze wstępnego dochodzenia wynika, że podobnie było w Szczecinku.

2-latek i narkotyki w domu

2-latek ze Szczecinka, miasta znajdującego się we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, znalazł w swoim domu torebkę, w której najprawdopodobniej znajdowała się amfetamina. Dziecko zainteresowało się zawartością torebki, po czym chciało spróbować, czym jest tajemnicza substancja.

Polecane wideo:

W momencie, gdy matka zauważyła zdarzenie od razu odebrała dziecku torebkę i wezwała pogotowie. Lekarze skierowali dziecko na badanie moczu, które na szczęście wykazało jedynie niewielkie ilości narkotyków w organizmie dziecka.

Dwulatek nie zdążył skonsumować dużej ilości amfetaminy, mimo to musiał zostać w szpitalu na obserwacji. Obyło się jednak bez odtruwania organizmu. Obecnie policja prowadzi dochodzenie, w którym wyjaśnić ma do kogo należały i skąd pochodziły narkotyki.

Inne przypadki

To nie pierwszy raz, kiedy dzieci trafiają w swoich domach na narkotyki. W 2006 roku, niespełna 3-letni chłopiec połknął ekstazy, które należały do partnera jego matki. Dziecko trafiło do szpitala na płukanie żołądka. Podobna sytuacja powtórzyła się w 2007 roku w Prudniku, gdzie dziewczynka połknęła tabletki ekstazy swoje ojca. Tu również nie obyło się bez odtruwania organizmu.

W 2013 roku w Zabrzu została również zatrzymany konkubent matki 2-letniej dziewczynki, która zatruła się amfetaminą. W 2016 roku 4-latka z Czerwionka-Leszczyn zjadła narkotyki, które były własnością jej mamy. Matce zostały odebrane prawa rodzicielskie.

Zdarzają się również takie sytuacje, w których rodzice specjalnie podają dziecku narkotyki. Najczęstszym powodem jest chęć szybszego uśpienia dziecka i zapewnienie sobie większej ilości czasu dla siebie.

Tak było w przypadku 32-letniej Kelly Emery, która w 2016 roku została skazana za morderstwo swojego 2-letniego synka. Kobieta podawała dziecku metadon, czyli opioidowy lek przeciwbólowy, który uważany jest za odpowiednik heroiny.

Substancje psychoaktywne

Amfetamina pochodzi z grupy fenylopropylanu, jest syntentycznym środkiem chmicznym, który powoduje długotrwałe pobudzenie. Najczęściej ma postać proszku o białym lub lekko różowym kolorze i jest bezzapachowa.

10 produktów, które mogą wywołać zatrucie pokarmowe

Na surowym mięsie mogą się rozwijać bakterie salmonelli. Z tego względu należy uważać na niedogotowane bądź niedosmażone produkty mięsne, gdyż mogą one...

Amfetamina pobudza współczulny układ nerwowy, a po jej przyjęciu w organizmie wydziela się głównie serotonina i dopamina. Skutkiem tego jest nagły przypływ energii i euforia. Zażycie substancji może prowadzić do zapaści sercowo-naczyniowej, tachykardii, uszkodzeń naczyń mózgowych, udaru, a nawet śmierci.

Komentarze
Artykuły Aktualności
Aktualności

"Sceny z życia smoków" powracają!

Znasz już historię i przygody smoka, żaby, krokodyla i innych bohaterów fantastycznego świata? Czas, aby poznało je także twoje dziecko. Do księgarń powraca kultowa książka Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków, która po raz pierwszy pojawiła się w 1987...

Aktualności

Praha dzieciom - plakat

Praha dzieciom - plakat

Plakat - Praha dzieciom Zachęcamy do wspólnej zabawy razem z dziećmi. Już w lutym czeka na Was mnóstwo atrakcji. Zapraszamy!

Aktualności

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

Zabawa podczas gry "Mały Książę"

"Mały Książę" to zabawa dla całej rodziny! Stwórz Małemu Księciu planetę - wybieraj kafelki, buduj planetę i podliczaj jej wartość. Budujemy planetę Amelka (córeczka Alicji) już wie, jak stworzyć idealną planetę dla Małego Księcia.

Aktualności

"Lato z książką"

"Lato z książką"

Lato z książką 2014 Zapraszamy na imprezę "Lato z książką" sponsorowane m.in. przez Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Aktualności

Akademia RodziceMalucha.pl

Akademia RodziceMalucha.pl

Akademia RodziceMalucha.pl w Katowicach Akademia RodziceMalucha.pl organizuje 6 marca spotkanie w Katowicach.

Aktualności

Modna rodzina

Modna rodzina

Rodzinna moda Świąteczny okres sprzyja okazjom. Produkty wielu marek dostępne są w promocyjnych cenach, dzięki czemu każdy człowiek może poczuć się modnie i atrakcyjnie.

Aktualności

Promocyjna oferta portalu cdp.pl

Promocyjna oferta portalu cdp.pl

Logo Portal cdp.pl przygotował ciekawą promocję dla użytkowników serwisu parenting.pl Bajkowa oferta Zapraszamy do skorzystania z promocji!