Ford zaprojektował łóżeczko, w którym dziecko zaśnie w ciągu 5 minut!

Jeden z gigantów motoryzacji, firma Ford USA zaprezentowała niedawno swój nowy pomysł: Max Motor Dreams, czyli łóżeczko, które uśpi twoje dziecko.

Jak wiadomo, większość dzieci zasypia podczas jazdy samochodem. Fakt ten postanowili wykorzystać właściciele Forda. Firma zamierza produkować łóżeczko, które będzie przypomniało i stwarzało takie warunki, jakie odczuwamy podczas jazdy samochodem.

Polecane wideo:

Łóżeczko jak samochód

Łóżeczko Ford ma żółte diody naśladujące oświetlenie docierające z zewnątrz samochodu. Mały głośnik umieszczony na dole wydaje dźwięk samochodowego silnika, zaś małe silniki delikatnie potrząsają łóżeczkiem, tworząc wrażenie ruchu.

Produkt można kontrolować poprzez aplikację zainstalowaną na smartfonie. Pozwala ona rodzicom zdalnie czuwać nad snem dziecka. Kołyska to element kampanii reklamowej Forda w Europie, choć producent nie wyklucza możliwości wprowadzenia tego produktu do masowej sprzedaży.

Technologia wychodzi naprzeciw rodzicom

Na rynku dostępne jest wiele produktów, które mogą ułatwić życie rodzicom. A jasne jest, że każdy rodzic chce zapewnić dziecku wszystko to, co najlepsze. Piękne rzeczy, wygodne łóżeczko, przydatne, bezpieczne zabawki i oczywiście miłość i bezpieczeństwo.

I tak istnieje np. zabawka – pluszowy pies, który imituje bicie serca mamy. To uspokaja maluszka i przypomina mu ten czas, gdy był jeszcze w łonie matki.

Zakazane zabawki. Tego nie kupuj dziecku

Kilka klocków to wieża w zamku, patyk jest mieczem, krzesło – samochodem, a duża poduszka – statkiem. Wyobraźnia dziecka nie zna ograniczeń. A jeśli dodamy...

Dziecko odczuwa emocje już w życiu płodowym

Udowodniono korzystny wpływ na dzieci otoczone czułością jeszcze przed urodzeniem. Zanim dziecko przyjdzie na świat warto nawiązać z nim bliski, emocjonalny kontakt. Maluszki reagują na nastroje i emocje w łonie matki. Należy unikać stresu, zapewnić sobie relaks i wykorzystać ten czas jak najlepiej, by pociecha urodziła się zdrowa i silna.

Dobre wspomnienia z życia płodowego dziecka, sprawią, że dziecko będzie spokojniejsze, mniej zestresowane, a przytulone do serca matki, szybciej zaśnie.

Zobacz, jaki słodki gest wykonuje ten niemowlak zaraz po przebudzeniu!

Sen dziecka

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Nocne krzyki

Mamarokporoku • ostatni post 3 tygodnie temu

4
Artykuły Zasypianie niemowląt
Zasypianie niemowląt

Najlepszy sposób na usypianie noworodków!

Najlepszy sposób na usypianie noworodków!

się i zasypia ośmioro na dziesięcioro dzieci. Włączanie  suszarki  każdej nocy ma jednak swoje wady. Po pierwsze, jest to bardzo kosztowne (cena prądu

Zasypianie niemowląt

Zasypianie bez marudzenia

Zasypianie bez marudzenia

Niektórzy rodzice uważają, że zasypianie bez płaczu jest niemożliwe. Rzeczywiście, niemowlęta zwykle płaczą dość dużo, ale nie jest to problem

Zasypianie niemowląt

Dźwięk suszarki - czym jest biały szum, dlaczego biały szum

Dźwięk suszarki to według niektórych współczesnych mam skuteczna metoda na uspokojenie, a nawet uśpienie niespokojnego niemowlaka. Jest to metoda praktykowana już od dawna przez nasze mamy, babcie. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego nawet najdroższe, najlepszych...

Zasypianie niemowląt

Wybierz zdrowy materac dla niemowlaka

Ekspert radzi, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze materaca dla niemowlaka. Zobacz, jaka powinna być jego twardość i z czego musi być wykonany, aby dziecko dobrze spało. Film pochodzi z programu "Pytanie na śniadanie".

Zasypianie niemowląt

Najlepszy sposób na uspokojenie dziecka

Najlepszy sposób na uspokojenie dziecka

Rodzic, który chce uspokoić płaczące niemowlę, przeważnie instynktownie zaczyna do niego mówić. Jednak według badań śpiewanie może być znacznie lepszym rozwiązaniem. Naukowcy odkryli, że dzieci pozostawały dłużej spokojne, kiedy pocieszano je śpiewem,...

Zasypianie niemowląt

Sztuka zdrowego snu

Sztuka zdrowego snu

terapii niefarmakologicznych w celu rozwiązywania problemów z zasypianiem jest bardzo skuteczne w okresie niemowlęctwa i wczesnego dzieciństwa (...) w celu rozwiązywania problemów z zasypianiem jest bardzo skuteczne...

Zasypianie niemowląt

Kołysanki dla dzieci - najpopularniejsze teksty

do czynienia z tym problemem: Czy dziecko może zasypiać przy piersi? - odpowiada lek. Karina Kachlicka Jak radzić sobie z płaczliwością dziecka podczas (...) słuchowe i zamiast zasypiać przy kołysance, zapadają w...

Zasypianie niemowląt

Problemy z uśpieniem dziecka

Problemy z uśpieniem dziecka

Rodzice muszą się nauczyć, że napady głośnego płaczu u dziecka niekoniecznie oznaczają, że ze zdrowiem malucha dzieje się coś złego. Ich zdenerwowanie wywołane płaczem może być wyczuwane przez dziecko i napędzać je do dalszego płaczu.

Zasypianie niemowląt

Usypianie dziecka

Usypianie dziecka

Dziecko a sen Nie każde dziecko chce grzecznie iść samo spać. Warto dowiedzieć się, jak można uśpić dziecko, jeśli jest problematyczne.