Suplementy diety, które pomagają w odchudzaniu

Każdy z nas marzy o szczupłej, zgrabnej sylwetce. Coraz więcej osób sięga po suplementy na odchudzanie, licząc na to, że w krótkim czasie uda im się osiągnąć wymarzoną wagę. Na rynku znajdziemy różne rodzaje suplementów. Jak zatem wybrać takie, które nie tylko będą skuteczne, ale też bezpieczne dla zdrowia?

Suplementy diety

Suplementy diety to wieloskładnikowe preparaty, które ułatwiają spalanie tłuszczu i wspomagają proces przemiany materii. Zazwyczaj są dostępne bez recepty i występują w formie tabletek lub ziołowych herbatek.

Polecane wideo:

Dużą popularnością cieszą się suplementy zawierające naturalne wyciągi roślinne. Nie ma jednak takich preparatów, które na wszystkich działałyby jednakowo.

Każdy organizm jest inny i reaguje w różny sposób na konkretne składniki, dlatego warto wybrać takie, które najbardziej będą odpowiadały naszym potrzebom. Należy pamiętać, że najlepsze efekty można uzyskać poprzez połączenie suplementacji z aktywnością fizyczną oraz zbilansowaną dietą.

Rodzaje suplementów diety

Niewątpliwie dużą popularnością cieszy się zielona herbata. Dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym, nie tylko poprawia samopoczucie, ale też znacznie przyspiesza proces odchudzania. Katechiny znajdujące się w herbacie pomagają zmniejszyć masę ciała. Regularne picie zielonej herbaty sprzyja również utrzymaniu prawidłowego metabolizmu.

Innym, często stosowanym suplementem, jest L-karnityna. Ułatwia ona spalanie tłuszczu oraz zmniejsza zapotrzebowanie na kalorie. Szczególnie zalecana jest w przypadku dużej aktywności fizycznej i intensywnych treningów. Dawka L-karnityny nie powinna przekraczać 3 g dziennie.

Do popularnych suplementów diety należy również chrom. Jest on istotnym pierwiastkiem, który bierze udział w metabolizmie węglowodanów oraz lipidów.

Z kolei stosowanie kwasu HCA pomaga zmniejszyć apetyt oraz zapotrzebowanie energetyczne, a tym samym przyspieszyć spalanie tłuszczu.

Cykoria dzięki zawartości fruktanów pomaga znacznie obniżyć poziom cholesterolu. Jednak przyjmowanie jej w większych dawkach niż 20 g na dobrę może być przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Czy wszystkie suplementy są bezpieczne?

Wiele suplementów diety można zamówić przez Internet, zanim jednak zdecydujemy się na taki zakup, warto dokładnie sprawdzić informacje o producencie lub skonsultować się z dietetykiem.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że wybrany przez nas produkt jest bezpieczny dla naszego zdrowia, lepiej kupować go w sprawdzonych miejscach – aptekach, drogeriach itp. Wybierając suplementy sprawdzone i zatwierdzone przez Europejski Urząd do Spraw Bezpieczeństwa Żywieniowego, możemy mieć pewność, że są one legalne i nie stanowią zagrożenia.

Nie zapominajmy, że samo przyjmowanie suplementów bez aktywności fizycznej nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Jeżeli nie zmienimy dotychczasowego siedzącego trybu życia, możemy zapomnieć o utracie zbędnych kilogramów. Kilka tabletek nie zastąpi zrównoważonej diety i regularnych ćwiczeń.

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Jak odzyskać figurę po ciąży?
Jak odzyskać figurę po ciąży?

Wykonywanie ćwiczeń po cesarskim cięciu

Wykonywanie ćwiczeń po cesarskim cięciu

Cesarskie cięcie to bardzo ważna operacja, która pozwala na wydanie twojego dziecka na świat w przypadku komplikacji uniemożliwiających naturalny poród.

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Sprawdź, jak zmieni się twoje ciało po ciąży

Sprawdź, jak zmieni się twoje ciało po ciąży

Zmiany w organizmie kobiety ciężarnej Ciąża to wyjątkowy okres dla każdej kobiety. To również moment, w trakcie którego jej ciało przechodzi wiele (...) zmian, które są szczególnie dostrzegalne zaraz po rozwiązaniu ciąży....

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Pięknie niedoskonałe kobiety-matki

Pięknie niedoskonałe kobiety-matki

Poza kanonem piękna? Patrząc na zdjęcia modelek z czasopism, wydaje się, że wiele kobiet pozostaje poza kreowanym ideałem piękna. Fotografka Jade Beall wyszła naprzeciw promowaniu odrealnionych sylwetek w magazynach i uwiecznia na zdjęciach ciała kobiet,...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Lifting piersi po ciąży

Osiągnięcie pięknego i jędrnego biustu po ciąży dla wielu kobiet wydaje się niemożliwe. Piersi w czasie oczekiwania na dziecko są o wiele bardziej (...) . Skóra może stracić swoją elastyczność i sprężystość, a biust przestanie być atrybutem...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Figura jabłko

Jest to najbardziej powszechna z sylwetek kobiecych. Kobiety, które są posiadaczkami takiej figury uważają, że szczególnie trudno wydobyć z niej kobiecość. Wbrew pozorom, typ sylwetki jabłko ma bardzo wiele pozytywnych atrybutów. Kształt ten otrzymał...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Figura gruszka

brzuch, pełne, szerokie biodra oraz masywne uda. Głównym naszym celem, gdy posiadamy taką właśnie figurę, jest wyrównanie proporcji - podkreślamy biodra

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Sposoby na odzyskanie dobrej formy po ciąży

Artykuł sponsorowany Ciąża to czas w życiu kobiety, w którym dochodzi do wielu zmian w jej organizmie. Dotyczą one nie tylko wyglądu zewnętrznego (...) . Ciąża to niezwykły czas w życiu każdej kobiety. W jej trakcie,...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Ujędrnianie skóry po ciąży

Ujędrnianie skóry po ciąży

Po ciąży skóra traci swoją jędrność, staje się zwiotczała i bardziej sucha. Nie każda kobieta jest w stanie to zaakceptować i szuka rozwiązań (...) , aby odzyskać dawną elastyczność. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków,...

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Odchudzanie po ciąży

i nieatrakcyjna? Odpowiedź na to pytanie być może nie będzie łatwa, ale należy pamiętać, że kluczem do odzyskania figury sprzed okresu ciąży (...) . Ćwiczenia na odchudzanie Codzienne, niezbyt forsowne uprawianie ćwiczeń...