Sprawdzony domowy sposób na cienie pod oczami
Każda nieprzespana noc odbija się na zdrowiu i wyglądzie. Rankiem pojawiają się cienie pod oczami. Dzieje się tak dlatego, że skóra w tym miejscu jest niezwykle delikatna i każda oznaka stresu lub zmęczenia odbija się na niej. Pojawiają się nieestetyczne sińce.
Domowe sposoby ich likwidacji są lepsze niż ich ukrywanie, które najczęściej jest czasochłonne. Na szczęście, niektóre domowe metody na cienie pod oczami umożliwiają ich szybką redukcję.
1. Jak powstają cienie pod oczami?
Główną przyczyną powstawania cieni jest niedostateczna ilość snu. Równie ważna w ich powstawaniu jest zbyt cienka skóra pod oczami, która na dodatek jest płytko unaczyniona. W tym przypadku zlikwidowanie cieni pod oczami może być niemożliwe. Nikt nie lubi, kiedy pojawiają się u niego sińce. Domowe sposoby, takie jak kostki lodu i ogórki przykładane do skóry pod oczami, zazwyczaj łagodzą ich objawy.
2. Ogórek w walce z cieniami pod oczami
Ogórek składa się w dużej mierze z wody. Ma też związki łagodzące i kojące. Dlatego warto stosować go w celu pozbycia się cieni pod oczami. Należy go dokładnie umyć, nie trzeba go natomiast obierać. Po pokrojeniu na plasterki umieszczamy go w misce i na godzinę wkładamy do zamrażarki. Po tym czasie wciągamy miskę, kładziemy się, zamykamy oczy, a plasterki ogórka układamy w okolicach oczu.
Po 15 minutach ściągamy warzywo, przemywamy oczy chłodną wodą i możemy cieszyć się rozjaśnioną i bardzo mocno nawilżoną skórą pod oczami. Ogórek to doskonały i tani sposób na domowe rozjaśnienie cieni pod oczami, nawilżenie skóry i dodanie jej zdrowego blasku. Plasterki ogórka po kuracji powinny zostać wyrzucone.
3. Cienie i obrzęki pod oczami
Należy wiedzieć, że najczęściej w wyniku płaczu pojawia się obrzęk w okolicach oczu, a cienie mogą stać się bardziej widoczne. Kiedy zmniejszymy obrzęk, cienie przestaną być widoczne. W tym celu warto zastosować delikatnie zmrożone plasterki ogórka. Ich działanie jest podobne do kostek lodu.
Zimno wpływa kojąco na obrzęki pod oczami i znacznie je zmniejsza. Jeśli jednak pojawiają się one z nieznanych powodów, warto skonsultować się z lekarzem okulistą. Ich nagłe wystąpienie może być oznaką poważniejszej choroby. Dlatego nie należy ich lekceważyć.