Trwa ładowanie...

Rekordowy noworodek urodzony naturalnie. Chłopiec ważył 5,75 kg

Avatar placeholder
05.11.2018 08:20
Parker Bell urodził się z wagą 5,75 kg
Parker Bell urodził się z wagą 5,75 kg (www.facebook.com/BlacktownMidwiferyGroup)

28-letnia Australijka Nikki Bell właśnie po raz drugi została szczęśliwą mamą. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dziecko, które przyszło na świat drogami natury ważyło 5,75 kg.

1. Prawie 6-kilogramowy noworodek

Nikki Bell urodziła chłopca siłami natury. Jak mówi, poród przebiegał niemal bezboleśnie, szybko i bez komplikacji. Lekarze i cały personel szpitala byli w szoku, gdy dziecko zostało zważone. Chłopca uznano za największego niemowlaka w historii szpitala Blacktown w Sydney. Mały Parker w chwili przyjścia na świat ważył 5,75 kg.

Personel szpitala przyznaje, że nigdy nie miał do czynienia z tak dużym noworodkiem. Dziecko przyszło na świat przed terminem w 39 tygodniu ciąży. Dumna mama wspomina, że starsza córka - Madison - urodziła się po terminie - w 42 tygodniu ciąży. Kobieta cieszy się, że synek Parker przyszedł wcześniej na świat, gdyż później byłby jeszcze większy. Gdyby ciąża trwała dłużej, dziecko zapewne przekroczyłoby 6 kg.

Zobacz też: Zalety porodu naturalnego

Zobacz film: "Biały szum trzykrotnie skraca czas potrzebny niemowlęciu do zaśnięcia"
Parker Bell w chwili porodu ważył 5,75 kg
Parker Bell w chwili porodu ważył 5,75 kg (www.facebook.com/BlacktownMidwiferyGroup)

2. Rodzina w domu w komplecie

W internecie jest mnóstwo komentarzy ze słowami podziwu, zarówno dla mamy, jak i dla szpitalnego personelu, dzięki któremu poród przebiegł sprawnie.

Rodzice gratulują i wspominają wagę swoich dzieci. Jedna z kobiet w komentarzu na Facebooku przyznała, że jej bliźniaki mające już miesiąc, ważą mniej - i to wtedy, gdy zsumuje się masę ich ciał.

Nikki przyznała, że choć jej poród przebiegł sprawnie i nie był szczególnie bolesny, to wielkość dziecka nie ma znaczenia w obliczu wyzwania, jakim jest macierzyństwo.

Personel szpitala przyznał, że to największy noworodek w historii placówki
Personel szpitala przyznał, że to największy noworodek w historii placówki (www.facebook.com/BlacktownMidwiferyGroup)

Maddison, starsza siostra Parkera ma już 20 miesięcy. Niecierpliwie czekała na mamę i braciszka w ich rodzinnym domu w Riverstone.

Teraz, gdy już wszyscy są razem, rodzina planuje przyszłość małego Parkera. Liczą, że chłopiec zawsze będzie "górować" na rówieśnikami i dzięki temu w przyszłości będzie odnosić sukcesy w sporcie, o czym szczególnie marzy jego tata.

Zobacz też: Naturalne przyspieszenie porodu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze