Pobyt z dzieckiem na plaży – o czym warto pamiętać?

Kiedy za oknem żar leje się z nieba, bardzo trudno wytrzymać w domu. Szukamy wtedy ochłody przy miejskich fontannach, w zaciszu swojego ogrodu. Najchętniej jednak wybieramy się na plażę. Słońce, gorący piasek, chłodna woda... Czy może być lepszy sposób na spędzenie z rodziną letniego, gorącego popołudnia?

Plażowanie to przyjemność, szczególnie dla dzieci. Aby tak pozostało, warto znać kilka ważnych zasad. Sprawdźmy, o czym powinniśmy pamiętać, gdy spędzamy z dziećmi wolny czas nad wodą.

Polecane wideo:

Filtr i nakrycie głowy przede wszystkim

O tym nie można zapominać. Pakując się na plażę, zabierz ze sobą krem z filtrem  zarówno dla siebie, jak i twojej pociechy (w sklepach można zakupić specjalne kosmetyki przeciwsłoneczne dla dzieci).

Pamiętajmy też o tym, by skórę swoją i dziecka posmarować jeszcze przed wyjściem z domu (około 15-30 min.). Użycie kremu jeden raz to stanowczo za mało. Gdy przebywamy na plaży powinniśmy rozprowadzać kosmetyk co 2 godziny – najlepiej jest to robić zawsze po wyjściu z wody.


 

Bardzo ważne jest również nakrycie głowy. Najlepsze będą kapelusiki z rondem. Dzięki temu zasłonięta będzie nie tylko głowa, ale również twarz i szyja.

Niezbędne akcesoria

Wypoczynek z dzieckiem na plaży wymaga od nas zabrania ze sobą kilku bardzo ważnych przedmiotów. Przede wszystkim trzeba pamiętać o kocu plażowym, na którym będziecie mogli usiąść, zabawkach dla dzieci (foremki, łopatki, piłka itp.), ręcznikach dla siebie i maluchów, wygodnym i przewiewnym stroju. Zabierzmy też ze sobą bieliznę na zmianę, a także kilka sztuk nieprzemakalnych kosmetyczek – schowasz w niej mokre przedmioty.

Miejsce na dokumenty

Wybierając się z dziećmi na plażę, musisz zabrać ze sobą dokumenty, telefon i pieniądze. Warto znaleźć na nie takie miejsce, do którego nie będzie miał dostępu piasek i maluchy. Może to być dodatkowa kieszonka w torbie.

Pamiętajmy, by nie zabierać ze sobą wszystkich dokumentów, jedynie te, które są nam niezbędne. Kartę płatniczą zostawmy w domu. Weźmy ze sobą niewielką kwotę pieniędzy – tak, aby wystarczyło na dodatkową butelkę wody, obiad czy lody. Jeśli mamy taką możliwość, to plażujmy w większym gronie. Wtedy zawsze ktoś będzie mógł zostać i popilnować rzeczy, kiedy my pójdziemy popływać.

Namiot to twój przyjaciel

Jeśli planujesz dłuższy pobyt na plaży, weź ze sobą niewielki rozkładany namiot. Dzięki temu dziecko będzie mogło w każdej chwili odpocząć w zacienionym miejscu, a nawet uciąć sobie krótką drzemkę. Namiot to na pewno lepszy pomysł niż duży parasol plażowy. Jest bardziej poręczny i łatwo schować go w samochodzie. W dodatku osłoni malucha przed wiatrem.

Dobry czas, mniejsze tłumy

Planując wyprawę nad wodę, dobrze jest ustalić taką godzinę wyjazdu, by uniknąć tłumów na plaży. Jest to szczególnie ważne, gdy plaża jest popularna i często odwiedzana – jeśli wybierzemy się tam około godziny 15, możemy po prostu nie znaleźć miejsca do odpoczynku. Pamiętajmy też o tym, że należy ograniczać przebywanie na zewnątrz od godziny 10 do 16, bo właśnie wtedy słońce jest najsilniejsze, a przez to najbardziej szkodliwe.

Ratownik w zasięgu wzroku

Czas to nie wszystko, liczy się również odpowiednie miejsce. Bardzo dobrym pomysłem jest ulokowanie się w pobliżu ratownika. Dzięki temu będziemy czuć się bezpieczniej, a poza tym dzieciom, w przypadku zagubienia się, łatwiej będzie znaleźć rodziców.

Dobra zabawa to podstawa

Znudziło wam się budowanie zamków z piasku? W takim razie pora na zmiany. Plażowanie wcale nie musi być nudne. W tym czasie można wymyślić wiele ciekawych gier, np. poszukiwanie skarbu. Rodzic ukrywa jakiś przedmiot, np. łopatkę w pobliskim miejscu (może ją np. zakopać) i ze swojego leżaka udziela dzieciom instrukcji, jak trafić na skarb. W domu możesz przygotować również własną mapę, która sprawi dzieciom mnóstwo radości.

Im więcej pudełeczek, tym lepiej

Tak, to nie pomyłka. Chodzi tu o pudełeczka na żywność. Spakowanie kanapek, owoców, napojów w jedną torbę nie jest dobrym pomysłem. Produkty będą zgniecione i istnieje ryzyko, że coś zabrudzi lub zaleje torbę.

Lepszym pomysłem jest umieszczenie żywności w wielu różnych pudełeczkach – osobno: pokrojone warzywa, pieczywo, owoce, słodkie przekąski. W ten sposób zachowamy ich kształt i świeżość. Pojemniczki warto umieścić w lodówce turystycznej, a tą ukryć za krzesłami, w cieniu.


 

Magdalena Pietras, 4 miesiące temu

Wspólne spędzanie czasu

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wspólne spędzanie czasu
Wspólne spędzanie czasu

Czas z tatą

Czas z tatą

Dzieci często czekają na chwile spędzane sam na sam z ojcem.

Wspólne spędzanie czasu

Elektroniczne gadżety dla dzieci - galeria

Elektroniczne gadżety dla dzieci - galeria

Smartfon Dzieci nie rozstają się ze swoimi telefonami komórkowymi.Tablet Tablety nie mają tajemnic przed maluchami! Telewizor Lubią też oglądać telewizję - nie zawsze programy przeznaczone dla nich.Gry wideo Grają w gry już od najmłodszych lat.Komputer...

Wspólne spędzanie czasu

Symulator farmy - galeria

Symulator farmy - galeria

Jak urządzić swoją farmę? Gra Symulator Farmy pokazuje, w jaki sposób wygląda codzienne życie w gospodarstwie wiejskim.Areał w Symulatorze farmy Zbiór zboża odbywa się każdego roku, mniej więcej o tej samej porze.Snopek w Symulatorze farmy Tworzenie snopków...

Wspólne spędzanie czasu

Mama też gra!

Mama też gra!

Z konsolą Mamy również będą zadowolone z możliwości oferowanych przez konsole.Przed telewizorem Uwaga, gry na konsolę wciągają :)

Wspólne spędzanie czasu

Linksys Smart Wi-Fi

Linksys Smart Wi-Fi

Modem Linksys Smart Wi-Fi Router Linksys to urządzenie, które pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa dziecka w sieci na wszystkich urządzeniach, które podłączamy do Internetu w domowej sieci.

Wspólne spędzanie czasu

Facebook a dziecko

Facebook a dziecko

Dzieci coraz częściej spędzają czas przed komputerem. Jak uchronić je przed zagrożeniami czyhającymi w Internecie?

Wspólne spędzanie czasu

Wioska smerfów

Wioska smerfów

Grający w Smurfs' Village, chcący przyspieszyć zdobywanie kolejnych poziomów, muszą wydać niewiarygodną kwotę. Jednorazowo to ponad 300 złotych.

Wspólne spędzanie czasu

Wonderbook

Wonderbook

, deszczowe popołudnie spędzane w domu. Za pomocą różdżki wykreślamy wybrany kształt i rzucamy czar. W grze Księga Czarów możemy kreować swój świat i władać

Wspólne spędzanie czasu

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Zajęcia dla dzieci na wakacje

Rodzinne wycieczki Wspólna wyprawa w góry może być świetną przygodą.Zabawy wakacyjne Dzieci potrzebują organizacji czasu nawet w wakacje. Przydadzą im się różnorakie propozycje zabaw.

Wspólne spędzanie czasu

Uncharted

Uncharted

Jeden z bohaterów w grze Uncharted w trakcie strzelaniny.