Trwa ładowanie...

Polisa ubezpieczeniowa dla kobiety w ciąży

Wiadomość o ciąży to przełomowy moment w życiu każdej kobiety. Radosny czas oczekiwania na dziecko to jednak również wątpliwości i obawy przyszłych rodziców dotyczące przebiegu ciąży i samego porodu. Z tego powodu wiele par decyduje się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej dla kobiety ciężarnej. Firmy ubezpieczeniowe dysponują bogatą ofertą świadczeń związanych z prowadzeniem ciąży. Jakie zatem kryteria wziąć pod uwagę, aby dokonać ostatecznego i słusznego wyboru?

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

spis treści

1. Polisa dla kobiety w ciąży

Przed wykupem dodatkowej polisy dla kobiet w ciąży warto przeanalizować rodzaj świadczeń oferowanych przez aktualnego ubezpieczyciela. W przypadku, kiedy nie obejmuje ona stałego dostępu do badań i opieki medycznej przed i w trakcie porodu, warto rozejrzeć się za dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym lub rozszerzyć aktualną polisę o dodatkowe świadczenia. Dzięki wykupieniu dodatkowej polisy ubezpieczeniowej dla kobiet w ciąży można korzystać z nielimitowanych wizyt u specjalisty ginekologa oraz wykonywać niezbędne zabiegi i badania diagnostyczne.

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Pieniądze stają się coraz popularniejszą formą prezentu. Dostają je także dzieci. Co z takim fantem może zrobić rodzic? Wykorzystać prezent do nauki oszczędzania – można go bowiem zainwestować. Zobacz, jak to zrobić!

2. Uwaga na okres karencji!

Do momentu pierwszych wizyt u ginekologa, badań i zabiegów wiele kobiet nie myśli o prywatnym ubezpieczeniu. Kobieta, która decyduje się na wykup dodatkowej polisy zdrowotnej powinna to zrobić, zanim zajdzie w ciążę. Większość ubezpieczycieli stosuje bowiem tzw. okres karencji, czyli czas bezpośrednio po podpisaniu umowy, w którym kobiecie nie przysługują żadne świadczenia. Zazwyczaj trwa on od 2 do 12 miesięcy. Tylko w nielicznych ofertach zobowiązania ubezpieczyciela zawarte w umowie są realizowane od pierwszego dnia jej trwania.

3. Dla bardziej wymagających

Na rynku dostępnych jest wiele ofert, które poza świadczeniami związanymi z prowadzeniem ciąży obejmują także opcje dodatkowe. Przykładowo gwarantują możliwość towarzyszenia kobiecie podczas porodu, pobyt w komfortowych warunkach w sali o lepszym standardzie lub korzystanie z bezpłatnego znieczulenia. Dla bardziej wymagających klientów dostępne są zagraniczne pakiety, które zawierają dostęp do opieki medycznej dla kobiety ciężarnej również poza granicami kraju oraz pokrycie wszelkich kosztów porodu domowego. Poza kompleksową opieką ambulatoryjną i szpitalną mogą obejmować również pokrycie kosztów porodu będącego następstwem leczenia bezpłodności. Należy dokładnie analizować wszystkie oferty, aby sprawdzić, co tak naprawdę objęte jest ubezpieczeniem. Wtedy będziemy mieć pewność, że nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów za wybrane świadczenia lekarskie.

Ważne, aby decyzja o wykupie konkretnego ubezpieczenia podejmowana była przez małżonków wspólnie. Razem łatwiej im będzie wybrać ofertę, która najbardziej odpowiadałaby potrzebom i oczekiwaniom przyszłej matki. Wykupienie dodatkowej polisy zapewni kobiecie profesjonalne prowadzenie ciąży i poród w komfortowych warunkach. Dzięki temu może ona cieszyć się jednym z najważniejszych okresów w jej życiu i spokojnie przygotować się do narodzin dziecka.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.