Trwa ładowanie...

Kiedy warto wykupić polisę zdrowotną?

Avatar placeholder
23.09.2016 09:51
Kiedy warto wykupić polisę zdrowotną?
Kiedy warto wykupić polisę zdrowotną?

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”. W taki oto sposób Jan Kochanowski uwiecznił ponadczasową prawdę o tym, w jaki sposób wielu z nas traktuje swój dobrostan psychofizyczny. O wartości tych słów przekonali się zapewne ci, którzy już w obliczu problemów zdrowotnych musieli niejednokrotnie zmierzyć się z obecnie panującym systemem służby zdrowia. Nie zawsze jest łatwo.

spis treści

1. Polisa zdrowotna

Z tego względu część osób decyduje się na zakup polisy zdrowotnej, która z założenia ma gwarantować i ułatwiać dostęp do prywatnych placówek medycznych oraz oferowanych przez nie świadczeń (badań diagnostycznych, zabiegów ambulatoryjnych, leczenia szpitalnego na podwyższonym standardzie itp.). W rzeczywistości ma to realne przełożenie na czas oczekiwania na wizytę u specjalisty (w porównaniu z wizytami w ramach NFZ). Korzystanie z polisy znacznie skraca okres „stania w kolejce”, który w niektórych wypadkach mógłby wynosić nawet kilkanaście miesięcy. Dzięki posiadaniu polisy można zapewnić sobie stały dostęp do zaufanego lekarza, profesjonalisty w swojej dziedzinie.

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Pieniądze stają się coraz popularniejszą formą prezentu. Dostają je także dzieci. Co z takim fantem może zrobić rodzic? Wykorzystać prezent do nauki oszczędzania – można go bowiem zainwestować. Zobacz, jak to zrobić!

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

Odwiedzanie prywatnych placówek służby zdrowia daje również możliwość korzystania z najwyższej jakości nowoczesnego sprzętu medycznego. Z kolei samo posiadanie takiej aparatury podnosi prestiż placówki oraz rozszerza jej potencjał medyczny. Z opieki o wysokim standardzie z pewnością zadowolone będą panie spodziewające się potomstwa, które mogą liczyć na profesjonalne prowadzenie ich ciąży.

Jeśli chodzi o obliczanie kosztów finansowych zakupu polisy zdrowotnej, odnoszą się one do regularnego wpłacania określonych środków pieniężnych na rzecz ubezpieczyciela, nie zaś do każdorazowego opłacania wizyty u danego specjalisty. Ma to dawać osobom ubezpieczonym oszczędność.

2. Warunki ubezpieczenia

W przypadku wyboru konkretnej oferty doradza się dokładne sprawdzenie, co w jej ramach rzeczywiście jest zawarte. Zazwyczaj nie obejmuje ona leczenia w przypadku nagłych wypadków, a jedynie zaplanowane zabiegi. Nie dotyczy też dolegliwości, na które chory zapadł przed zawarciem umowy (chodzi tu np. o nowotwory, cukrzycę, ale i inne, tj. prowadzenie ciąży). Warto dowiedzieć się, z jakimi placówkami medycznymi podpisał umowę nasz ubezpieczyciel. Dzięki temu będziemy mieli prawdziwy obraz tego, w których miejscach i na jaką pomoc będziemy mogli liczyć w ramach wykupowanego ubezpieczenia.

A przed spotkaniem z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej warto dobrze zastanowić się nad kosztami, które jesteśmy w stanie ponieść my osobiście w skali miesiąca, kwartału czy roku, jaka suma ubezpieczeniowa nas interesuje (na jaką kwotę chcemy się ubezpieczyć) oraz jakie opcje dodatkowe leżą w obszarze naszych osobistych potrzeb. Znajomość własnych oczekiwań ułatwi również zrozumienie oferowanej nam polisy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze