Trwa ładowanie...

Polisa na przyszłość twojej rodziny

Z pewnością każdemu z nas zależy na zapewnieniu sobie i bliskim dobrych warunków do życia nie tylko tu i teraz, ale również w przyszłości. Nigdy nie możemy być pewni, że zawsze będziemy w tak dobrej formie, aby samodzielnie zadbać o siebie i swoją rodzinę. Zdarzają się przecież nieprzewidziane sytuacje, kiedy to możemy zapaść na poważną chorobę, ucierpieć w wypadku, stracić swoje zdrowie lub nawet życie. Nie chcemy dopuścić do siebie takiej możliwości, ale jednak warto się zastanowić, jak poradzą sobie nasi bliscy, gdy mimo wszelkich podjętych środków ostrożności, dotknie nas nieszczęśliwy wypadek. Co zrobić, aby jedno zdarzenie nie przekreśliło naszych marzeń?

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

spis treści

1. Bezpieczeństwo w trudnych sytuacjach

Bardzo rozsądnym rozwiązaniem i zabezpieczeniem bytu sobie i bliskim jest wykupienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej, która zadba o sytuację finansową rodziny wtedy, gdy sami nie będziemy w stanie tego zrobić. Aktualnie towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w tworzeniu jak najbardziej atrakcyjnych ofert, które będą w razie wypadku wsparciem finansowym dla całej rodziny. Musimy pamiętać, że koszty związane z rehabilitacją, zakupem sprzętu ułatwiającego funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym czy też z pogrzebem zwykle przewyższają możliwości przeciętnych osób – szczególnie gdy złe wydarzenia spadną na nich znienacka.

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Pieniądze stają się coraz popularniejszą formą prezentu. Dostają je także dzieci. Co z takim fantem może zrobić rodzic? Wykorzystać prezent do nauki oszczędzania – można go bowiem zainwestować. Zobacz, jak to zrobić!

2. Polisa ubezpieczeniowa

Najlepszą inwestycją jest więc podpisanie polisy ubezpieczeniowej na życie lub następstw nieszczęśliwych wypadków, które można rozszerzyć o różnego rodzaju dodatkowe świadczenia związane z emeryturą, spłatą kredytów itp. Tego rodzaju polisy dzielą się na ochronne i oszczędnościowe. Pierwsze dotyczą wsparcia finansowego w przypadku śmierci, niezdolności do pracy, trwałego inwalidztwa, a drugie pozwalają dodatkowo na oszczędzanie środków pieniężnych na poczet przyszłej emerytury.

Bardzo często polisy ubezpieczeniowe osobowe są dodatkowo wyposażone w specjalne pakiety Assistance, które zapewniają konkretną pomoc w nieprzewidzianych okolicznościach, np. wizytę lekarza w wybranym miejscu, opiekę pielęgniarki, pokrycie kosztów związanych z pobytem w szpitalu ‒ nawet poza granicami kraju. Wszystkie tego typu usługi powinny być dokładnie przedstawione w umowie ubezpieczeniowej, aby osoba opłacająca składki wiedziała, czego może oczekiwać.

3. Na co najlepiej zwrócić uwagę przy polisach ubezpieczeniowych?

Polisa ubezpieczeniowa może mieć też tzw. „haczyki”, dlatego trzeba zwrócić uwagę, co dokładnie ubezpiecza i w jakich sytuacjach. Chodzi tutaj o to, czy obejmuje śmierć tylko w wyniku wypadku, czy również naturalną, które choroby uprawnią do odszkodowania i czy na pewno zabezpieczy naszą przyszłość, gdy nie będziemy zdolni do pracy. Ponadto należy sprawdzić, ile osób uposażonych można zapisać, czy zarówno żona, jak i dzieci będą mogły czuć się bezpiecznie.

Nie wolno dać się zmanipulować pierwszemu lepszemu agentowi. Dobrze jest zapoznać się z kilkoma różnymi ofertami z różnych towarzystw ubezpieczeniowych, aby mieć większy wybór i móc porównać warunki. Okazuje się, że już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie można poczuć się pewniej i mniej martwić się o przyszłość, a bardziej cieszyć się dniem dzisiejszym i wspólnymi chwilami w gronie rodzinnym.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.