Trwa ładowanie...

Polisa dopasowana do ciebie

 Alicja Barszcz
23.09.2016 09:54
Polisa dopasowana do ciebie
Polisa dopasowana do ciebie

Ludzie są różni, mają różne potrzeby, każdy inaczej spędza swój wolny czas, ma inną pracę i inne problemy. Wybierając polisę ubezpieczeniową, chcemy, aby spełniała nasze oczekiwania, dlatego z reguły nie podoba nam się, gdy agent nie bierze pod uwagę naszych wątpliwości. Zawsze przecież można wynegocjować warunki, które będą nas satysfakcjonowały. Każda polisa powinna być indywidualnie dopasowana do konkretnej rodziny i osoby – naprawdę jest to możliwe.

spis treści

1. Pierwszy krok

Podstawową sprawą, o której musimy pamiętać przy wyborze polisy ubezpieczeniowej na życie, jest określenie, do czego ma nam ona służyć. Aktualnie istnieje możliwość łączenia różnych funkcji polis, więc może ona zadbać o warunki życia rodziny w przypadku nieszczęśliwego wydarzenia, takiego jak choroba, inwalidztwo, śmierć, ale może też służyć jako swego rodzaju konto oszczędnościowe, aby powiększyć w przyszłości naszą emeryturę lub zapewnić lepszy start naszym dzieciom. Na początku powinniśmy się też zastanowić, czy chcemy podpisać umowę na czas określony czy nieokreślony. Osoba ubezpieczająca może również zadecydować, w jakim trybie będzie opłacać składki, aby było jej najwygodniej.

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Pieniądze stają się coraz popularniejszą formą prezentu. Dostają je także dzieci. Co z takim fantem może zrobić rodzic? Wykorzystać prezent do nauki oszczędzania – można go bowiem zainwestować. Zobacz, jak to zrobić!

2. Ogólne warunki ubezpieczenia

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

Bardzo ważnym dokumentem, z którym powinniśmy zapoznać się przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy ubezpieczeniowej są ogólne warunki ubezpieczeń, czyli tzw. OWU. To tam określone są konkretne sytuacje, w których możemy oczekiwać odszkodowania lub świadczenia, jak też wyłączenia, które mogą spowodować brak reakcji ubezpieczyciela nawet po zgłoszeniu szkody przez osobę ubezpieczoną. Tylko wtedy, gdy zapoznamy się z OWU, możemy być pewni, co tak naprawdę podpisujemy i czy rzeczywiście nam się to opłaca. Każdy doradca ubezpieczeniowy powinien wyjaśnić wszelkie niezrozumiałe dla nas zapisy, aby uniknąć późniejszych nieporozumień. OWU zazwyczaj jest dosyć długim dokumentem, ale nie musimy czytać go na pierwszym spotkaniu – zawsze możemy zapoznać się z nim w domu i na kolejnej wizycie dokończyć rozmowę z agentem.

3. Co jest ważne w polisie ubezpieczeniowej?

Jest kilka spraw, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas podpisywania umowy ubezpieczeniowej. Przede wszystkim powinniśmy dowiedzieć się, na jaki okres jesteśmy objęci polisą i co ewentualnie trzeba zrobić, aby od niej odstąpić. Koniecznie trzeba poznać również zakres ubezpieczenia i wyłączenia, abyśmy dokładnie wiedzieli, kiedy możemy ubiegać się o odszkodowanie, a kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia pieniędzy. Bardzo ważna jest także liczba osób uposażonych, czyli tych, które mogą liczyć na świadczenie pieniężne w przypadku śmierci lub trwałej choroby czy inwalidztwa ubezpieczonego.

4. Dodatkowe pakiety

Inną sprawą jest możliwość rozszerzenia polisy na życie o dodatkowe pakiety. Typowa polisa tego typu obejmuje wsparcie finansowe dla rodziny w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub śmierci osoby ubezpieczonej. Dodatkowe opcje pozwalają na wypłatę świadczenia np. w przypadku trwałego kalectwa na skutek wypadku, w sytuacji zachorowania na choroby przewlekłe zaznaczone w OWU, a nawet można zapewnić sobie opłacanie składek, jeśli będziemy niezdolni do pracy. Zazwyczaj polisę ubezpieczeniową można też rozszerzyć o pakiet Assistance, czyli doraźną pomoc specjalisty, np. pokrycie kosztów przyjazdu lekarza do chorego, telefonicznej porady lekarskiej czy też poprawienie warunków pobytu w szpitalu.

Polisa ubezpieczeniowa jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, pod warunkiem, że wybierzemy taką, która spełni nasze oczekiwania. Za niewielką miesięczną opłatą możemy być spokojniejsi o przyszłość swoją i swojej rodziny. Z pewnością warto.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze