Mezoterapia igłowa po ciąży
Skóra kobiety po porodzie może mieć wiele defektów. To sprawia, że część pań wstydzi się swojego ciała i najchętniej by go nie odsłaniała. Jest to również powodem dyskomfortu psychicznego, przez co wiele młodych mam decyduje się na zastosowanie zabiegów, które pomagają pozbyć się cellulitu i rozstępów. Mezoterapia igłowa jako metoda regeneracji skóry pozwala na skuteczną likwidację wszelkich zmian skórnych.
1. Na czym polega mezoterapia igłowa?
Pragnienie pięknej i jędrnej skóry jest marzeniem niejednej kobiety. Wiedzą to w szczególności panie, które są świeżo po porodzie i są bardziej zdeterminowane do tego, aby zadbać o kondycję swojego ciała. Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą odmładzania skóry, redukowania tkanki tłuszczowej i leczenia cellulitu. Sam zabieg jest dosyć bolesny, ale bardziej skuteczny niż w przypadku metody bezigłowej. Niestety pojedyncze zastosowanie nie przynosi jeszcze efektów – wymagana jest seria kilku powtórzeń, aby zmiany mogły być widoczne. Aby zabieg przebiegł prawidłowo, ważne jest, żeby się do niego odpowiednio przygotować. Kilka dni wcześniej należy wcierać w skórę preparat z witaminą K, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, zapobiega wewnętrznym krwawieniom oraz uszczelnia śródbłonki naczyń krwionośnych.
Osoba przeprowadzająca zabieg przyrządza specjalny koktajl, w którego skład wchodzi między innymi kwas hialuronowy, kompleksy multiwitaminowe oraz krzemionka organiczna. Taka mieszanka wstrzykiwana jest pod skórę, dzięki czemu zwiększona zostaje produkcja kolagenu i elastyny. Do zabiegu stosowane są specjalne mikroigły, za pomocą których robione są nakłucia w odstępach od 0,5 do 1,5 cm, ale powstałe w ten sposób ślady szybko znikają. W przypadku, gdy zostanie nakłute naczynko krwionośne, w jego miejscu może pojawić się siniak, który schodzi po około dwóch tygodniach. Zabiegowi musi być poddana cała powierzchnia skóry, która wymaga regeneracji. Nie jest to przyjemne uczucie, ale osobom mniej odpornym na ból podawane jest znieczulenie w postaci maści.
2. Wady i zalety mezoterapii igłowej
Główną wadą mezoterapii igłowej jest towarzyszący ból podczas zabiegu. Bezpośrednio po nim na skórze pojawiają się rumienie i obrzęki, będące reakcją na nakłuwanie. Mogą również wystąpić stany alergiczne, które po kilku minutach lub godzinach samoistnie ustępują, oraz krwiaki, które pojawiają się, gdy bezpośrednio przed zabiegiem pacjentka zażywała leki wpływające na proces krzepnięcia krwi (np. kwas acetylosalicylowy). Z zabiegu nie powinny korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią, uczulone na substancje zawarte w koktajlu, chorujące na nowotwory i schorzenia autoimmunologiczne, stosujące leki przeciwkrzepliwe oraz mające opryszczkę, stany zapalne skóry i zaburzenia odporności. Korzyści wynikających ze stosowania mezoterapii igłowej jest jednak znacznie więcej. Poza odmładzaniem i regeneracją skóry oraz likwidowaniem cellulitu i rozstępów, zabieg działa jak terapia przeciw łysieniu i wypadaniu włosów, modeluje sylwetkę, koryguje zmarszczki oraz poprawia jędrność brzucha.