Trwa ładowanie...

Konin: Matka wiozła dziecko do lekarza w bagażniku samochodu

W Rzgowie pod Koniem policja zatrzymała do kontroli mały samochód prowadzony przed 41-latkę. Kobieta nie mała żadnych uprawnień do kierowania samochodem. W dodatku policjanci odkryli, że jedno z dzieci kobieta przewoziła w bagażniku.

Zobacz film: "W jaki sposób zmienia się zachowanie dziecka od drugiego roku życia?"

1. Nieodpowiedziale rozwiązanie problemu

Auto, którym poruszała się matka z dziećmi to czterokołowiec lekki, do którego wymagane jest prawo jazdy kategorii AM. Jest to pojazd, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h. Wiele osób myśli, że takim autem mogą kierować bez żadnych uprawnień, dlatego policja bardzo często zatrzymuje kierowców czterokołowców.

Wiozła dzieci w bagażniku/ Facebook
Wiozła dzieci w bagażniku/ Facebook

Samochód, którym jechała kobieta z dziećmi to auto dwuosobowe, dlatego, a by rozwiązać problem braku miejsca, jedno z dzieci posadziła w bagażniku. Przyznała, że chciała tylko zawieźć dzieci do lekarza. 41-latka dostała dwa mandaty w wysokości 300 zł, jeden za brak uprawnień, drugi za niebezpieczne przewożenie pasażerów.

Temperatura w samochodzie
Temperatura w samochodzie

Podczas jazdy samochodem dzieci powinny być ubrane w "sam raz". Nie powinniśmy dopuścić do przegrzania...

zobacz galerię

W telewizji i intrenecie roi się od reklam i kampanii społecznych nawołujących do bezpiecznej jazdy. Wielokrotnie pojawiają się także informacje dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci. Jednak, jak się okazuje niektórym brakuje rozwagi. To, że auto kobiety mogło maksymalnie jechać 45km/h to nie znaczy, że inni poruszający się po ulicy jadą również z podobną prędkością. Na drodze jest wiele czynników, które zagrażają życiu, które często nie są od nas zależne.

To musisz wiedzieć

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.