Trwa ładowanie...

Auto nie tylko dla kierowcy

Zobacz film: "Polacy kupują foteliki samochodowe dla dzieci w ostatniej chwili"

Samochody kupują kierowcy i tworzy się je tak, by to właśnie oni mogli skorzystać z największej liczby udogodnień. Jednak pojazdy rodzinne, w tym minivany, są tworzone również z myślą o pasażerach. O ile sedanem klasy średniej zazwyczaj podróżuje jedna lub dwie osoby, tak w minivanie nierzadko przebywa komplet pasażerów.

Nowy Opel Zafira daje sporo radości z posiadania i prowadzenia tego modelu, ale również dostarcza wszystkiego, czego potrzebuje duża rodzina. Cztery miejsca siedzące to najwyższa klasa. W drugim rzędzie mogą się znaleźć fotele klubowe, czyli dwa niezależne siedzenia z pełną regulacją pochylenia oparcia oraz możliwością przesuwania.

Po przesunięciu w tył, fotele te delikatnie odsuwają się od paneli drzwi, przez co pasażerowie mają jeszcze więcej swobody, szczególnie na wysokości ramion. Środkowe miejsce może pełnić rolę siedzenia, ale lepiej wykorzystać je jako podłokietnik lub stolik dla dwóch osób.

Dwie kolejne zmieszczą się w trzecim rzędzie. To dlatego tak cenimy sobie minivany. W niektórych sytuacjach mogą się zamienić niemal w autobus. Co ważne - nawet jeżeli w kabinie mamy komplet siedmiu pasażerów, bagażnik pozostaje całkiem pojemny. Zmieści on nawet 152 litry. Spakujemy tu spokojnie dużą torbę, walizkę czy składany wózek dziecięcy.

foto: ogromną zaletą minivana jest pakowny bagażnik
foto: ogromną zaletą minivana jest pakowny bagażnik

Po złożeniu trzeciego rzędu, który sprytnie chowa się w podłodze dzięki systemowi Flex7, powstaje ogromna przestrzeń bagażowa o pojemności 710 litrów. Można ją jeszcze bardziej powiększyć – konkretnie do 1860 litrów. Warte uwagi jest to, że podłoga w nowej Zafirze staje się wówczas płaska.

Każde z pięciu miejsc z tyłu można złożyć niezależnie od innego, dzięki czemu otrzymujemy niezwykle elastyczne wnętrze. To jednak nie wszystko, bo nowy Opel Zafira ma na pokładzie aż 34 schowki, w tym niezwykle funkcjonalną konsolę środkową z niezliczonymi możliwościami konfiguracji.

Samochód może być stworzony nie tylko dla kierowcy, nie tylko dla pasażerów, ale także służyć do przewozu różnych przedmiotów. Na przykład transport rowerów zawsze jest kłopotliwy, ponieważ lokując je w kabinie, nie możemy w pełni korzystać z jej zalet. Na dachu stwarzają duże opory powietrza, auto wygląda niezgrabnie i nie wszędzie się zmieści. Dlatego Opel pomyślał o tym, opracowując system FlexFix.

Na wysuwanym z tylnego zderzaka uchwycie można zamocować dwa duże rowery, przy czym istnieje możliwość zainstalowania dodatkowego adaptera na dwa kolejne. Rowery nie przeszkadzają w wygodnym korzystaniu z bagażnika. Po zdjęciu ich z samochodu nie trzeba się mocować z żadnym uchwytem. Po prostu się go chowa. Nie trzeba go nigdzie wozić czy przechowywać w garażu, gdy jest niepotrzebny.

Kabina nowego Opla Zafiry ma jeszcze jedną dużą zaletę. Po dokupieniu opcji szklanego dachu i panoramicznej przedniej szyby, można się w niej poczuć tak, jak gdyby górna część nadwozia w ogóle nie istniała. Wrażenie przestrzeni się pogłębia, a uczucie bliskiego kontaktu z przyrodą to coś, co można docenić podczas każdej podróży.

Panoramiczny dach docenią szczególnie nasze pociechy. W trakcie podróży można przez niego oglądać świat z zupełnie innej perspektywy niż zwykle. W mieście łatwiej przyglądać się budynkom, a w trasie niemal hipnotyzujące będą duże drzewa i puchate chmury.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.