Trwa ładowanie...

Prowadzenie samochodu nigdy nie było przyjemniejsze

Artykuł sponsorowany

Zobacz film: "Jak prawidłowo przewozić dzieci w samochodzie?"

Jazda dobrym samochodem może dostarczyć tyle wrażeń, co udany seks – niektórzy kierowcy deklarują, że wrażenia podczas jazdy uwalniają w nich podobne emocje. Satysfakcję z prowadzenia samochodu odczuwają najczęściej te osoby, które mają doświadczenie i pewnie czują się na drodze. Pozostali stresują się i dopiero po pewnym czasie zaczynają czerpać przyjemność z prowadzenia auta. Proces ten można, na szczęście, przyspieszyć za pomocą nowoczesnych technologii.

spis treści
Nowy Citroën C4 Picasso
Nowy Citroën C4 Picasso

Nowy model Citroëna to auto idealne dla rodziny z dziećmi.

zobacz galerię

1. Stresuje cię jazda samochodem? Sprawdź, jak to przezwyciężyć

Producenci aut prześcigają się w opracowywaniu technologii zwiększających bezpieczeństwo jazdy, nie pomijając przy tym rozwiązań wspomagających prowadzenie auta. Efekty ich starań są wyraźnie widoczne w nowym Citroënie C4 Picasso. Jest to auto wyposażone w system Park Assist, ułatwiający parkowanie poprzez znalezienie właściwego miejsca i pomoc w przeprowadzeniu tego manewru. Gdy kierowca koncentruje się wyłącznie na hamowaniu i przyspieszaniu, stres związany z ryzykiem stłuczki automatycznie znika.

Nowoczesne technologie są w stanie znacząco ułatwić prowadzenie samochodu i wykonywanie bardziej złożonych manewrów, ale nie miejmy złudzeń – pewność siebie kierowca zyskuje przede wszystkim dzięki regularnej jeździe autem. Po uzyskaniu prawa jazdy warto od razu usiąść za kółkiem i jak najczęściej korzystać z nabytych umiejętności. Najbardziej korzystna jest sytuacja, w której świeżo upieczony kierowca ma do swojej dyspozycji własny samochód. Z czasem poznaje go lepiej, oswaja się z nim, aż wreszcie zyskuje „wyczucie” auta i niezależność w każdym momencie.

2. Płynna jazda samochodem teraz jeszcze łatwiejsza

Komfort jazdy to nie wszystko – dla kierowcy liczy się również dobre trzymanie się drogi. Małe samochody są zwykle zwinne, ale wyraźnie ustępują w kwestii wygody większym pojazdom. Komfort jazdy nie musi jednak wykluczać dobrego trzymania się drogi. W nowym Citroënie C4 Picasso zastosowano innowacyjną platformę modułową EMP2, dzięki której środek ciężkości uległ obniżeniu, a masa pojazdu zmniejszyła się. W praktyce oznacza to, że czas reakcji samochodu jest krótszy, a auto jest bardziej zwinne.

Tablet w nowym Citroënie C4 Picasso
Tablet w nowym Citroënie C4 Picasso [2 zdjęcia]

Sterowanie zestawem głośnomówiącym w nowej wersji Citroëna C4 Picasso jest szybkie i bardzo wygodne.

zobacz galerię

3. Tablet ułatwi prowadzenie!

Dotykowy 7" tablet na desce rozdzielczej to nie tylko modny gadżet – ten umieszczony w Citroënie C4 Picasso ma siedem sensorycznych przycisków, które pozwalają na sprawne i wygodne sterowanie: nawigacją samochodową, technologiami wspomagającymi prowadzenie auta, dwustrefową klimatyzacją, mediami, systemem audio i zestawem głośnomówiącym.

4. Połącz się!

W nowym Citroënie C4 Picasso bez problemu uruchomimy naszą ulubioną bibliotekę multimedialną – w schowku deski rozdzielczej znajdują wejścia jack i USB – podłączenie pamięci zewnętrznej czy urządzenia typu iPhone/iPod nie stanowi najmniejszego problemu. Do tego mamy też dwa gniazda zasilające – 230V i 12V – dzięki którym możemy doładować inne przenośne urządzenia. Dzięki temu nawet na chwilę nie tracimy możliwości skorzystania z najnowszych technologii.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.