Prowadzenie samochodu nigdy nie było przyjemniejsze

Artykuł sponsorowany

Jazda dobrym samochodem może dostarczyć tyle wrażeń, co udany seks – niektórzy kierowcy deklarują, że wrażenia podczas jazdy uwalniają w nich podobne emocje. Satysfakcję z prowadzenia samochodu odczuwają najczęściej te osoby, które mają doświadczenie i pewnie czują się na drodze. Pozostali stresują się i dopiero po pewnym czasie zaczynają czerpać przyjemność z prowadzenia auta. Proces ten można, na szczęście, przyspieszyć za pomocą nowoczesnych technologii.

Nowy Citroën C4 Picasso

Nowy model Citroëna to auto idealne dla rodziny z dziećmi.

Stresuje cię jazda samochodem? Sprawdź, jak to przezwyciężyć

Producenci aut prześcigają się w opracowywaniu technologii zwiększających bezpieczeństwo jazdy, nie pomijając przy tym rozwiązań wspomagających prowadzenie auta. Efekty ich starań są wyraźnie widoczne w nowym Citroënie C4 Picasso. Jest to auto wyposażone w system Park Assist, ułatwiający parkowanie poprzez znalezienie właściwego miejsca i pomoc w przeprowadzeniu tego manewru. Gdy kierowca koncentruje się wyłącznie na hamowaniu i przyspieszaniu, stres związany z ryzykiem stłuczki automatycznie znika.

Nowoczesne technologie są w stanie znacząco ułatwić prowadzenie samochodu i wykonywanie bardziej złożonych manewrów, ale nie miejmy złudzeń – pewność siebie kierowca zyskuje przede wszystkim dzięki regularnej jeździe autem. Po uzyskaniu prawa jazdy warto od razu usiąść za kółkiem i jak najczęściej korzystać z nabytych umiejętności. Najbardziej korzystna jest sytuacja, w której świeżo upieczony kierowca ma do swojej dyspozycji własny samochód. Z czasem poznaje go lepiej, oswaja się z nim, aż wreszcie zyskuje „wyczucie” auta i niezależność w każdym momencie.

Płynna jazda samochodem teraz jeszcze łatwiejsza

Komfort jazdy to nie wszystko – dla kierowcy liczy się również dobre trzymanie się drogi. Małe samochody są zwykle zwinne, ale wyraźnie ustępują w kwestii wygody większym pojazdom. Komfort jazdy nie musi jednak wykluczać dobrego trzymania się drogi. W nowym Citroënie C4 Picasso zastosowano innowacyjną platformę modułową EMP2, dzięki której środek ciężkości uległ obniżeniu, a masa pojazdu zmniejszyła się. W praktyce oznacza to, że czas reakcji samochodu jest krótszy, a auto jest bardziej zwinne.

Tablet w nowym Citroënie C4 Picasso

Sterowanie zestawem głośnomówiącym w nowej wersji Citroëna C4 Picasso jest szybkie i bardzo wygodne.

Tablet ułatwi prowadzenie!

Dotykowy 7" tablet na desce rozdzielczej to nie tylko modny gadżet – ten umieszczony w Citroënie C4 Picasso ma siedem sensorycznych przycisków, które pozwalają na sprawne i wygodne sterowanie: nawigacją samochodową, technologiami wspomagającymi prowadzenie auta, dwustrefową klimatyzacją, mediami, systemem audio i zestawem głośnomówiącym.

Połącz się!

W nowym Citroënie C4 Picasso bez problemu uruchomimy naszą ulubioną bibliotekę multimedialną – w schowku deski rozdzielczej znajdują wejścia jack i USB – podłączenie pamięci zewnętrznej czy urządzenia typu iPhone/iPod nie stanowi najmniejszego problemu. Do tego mamy też dwa gniazda zasilające – 230V i 12V – dzięki którym możemy doładować inne przenośne urządzenia. Dzięki temu nawet na chwilę nie tracimy możliwości skorzystania z najnowszych technologii.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Zabawki

AlaGrunwald • ostatni post 3 miesiące temu

9
Artykuły Moto Parenting
Moto Parenting

Komfortowa podróż

Komfortowa podróż

Przestronne wnętrze nowego Citroëna C4 Picasso Dzięki zastosowaniu platformy modułowej wnętrze samochodu jest przestronne, co zapewnia komfortową jazdę.

Moto Parenting

Tablet w nowym Citroënie C4 Picasso

Tablet w nowym Citroënie C4 Picasso

Sterowaniem za pomocą dotykowego tabletu Sterowanie zestawem głośnomówiącym w nowej wersji Citroëna C4 Picasso jest szybkie i bardzo wygodne. Obsługa klimatyzacji w nowym Citroënie C4 Picasso Dwustrefowa klimatyzacja również jest obsługiwana za pomocą...

Moto Parenting

Auto bezpieczne dla dziecka

Auto bezpieczne dla dziecka

Samochód rodzinny Samochód bezpieczny dla dziecka musi spełniać szereg warunków. Jednym z kluczowych aspektów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jest stan techniczny auta.

Moto Parenting

Bagażnik nowego Citroëna C4 Picasso

Bagażnik nowego Citroëna C4 Picasso

Ogromny bagażnik samochodowy W tym bagażniku spokojnie zmieszczą się wszystkie niezbędne torby, które chcecie zabrać ze sobą w podróż.

Moto Parenting

Wymiana opon

Wymiana opon

Zmiana opon na letnie Należy pamiętać o zmianie opon. Zimowe opony nagrzewają się szybciej niż letnie, tracąc przez to przyczepność czy wydłużając drogę hamowania.

Moto Parenting

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa w samochodach

Wojna na tylnej kanapie o ostatniego chipsa, płacz za zgubioną gdzieś grzechotką, odgłosy eksplozji ze zbyt głośno ustawionego odtwarzacza DVD… Długo można wymieniać rzeczy, które rozpraszają w czasie przejażdżki z dziećmi. Nic więc dziwnego, że nowoczesne...

Moto Parenting

Bezpieczna jazda jesienią

Pogoda nie daje się nam jeszcze we znaki, ale nie sposób nie zauważyć, że jesień zadomowiła się na dobre. Już wkrótce temperatura powietrza zacznie stopniowo spadać, a ciepłe kurtki staną się nieodzowne w chłodne, deszczowe dni. Zmiana aury ma wpływ nie...

Moto Parenting

Wybór używanego kombi dla rodziny

zapewniają znaczną ilość miejsca - zarówno dla pasażerów, jak i na bagaż. Następnym atutem opisywanych przez nas aut są koszty. Kompaktowe kombi

Moto Parenting

Wielkość ma znaczenie!

Artykuł sponsorowany Mały, zwinny samochód to świetny wybór w mieście - niewielkie rozmiary ułatwiają bowiem wykonywanie manewrów i parkowanie auta. Niestety, w samochodach do jazdy miejskiej pojemność bagażnika pozostawia zwykle wiele do życzenia, a...