Trwa ładowanie...

Filmy o miłości, które warto obejrzeć z nastolatkiem

Filmy o miłości kojarzą się nam z produkcjami zarezerwowanymi dla dorosłych. Wielu rodziców uważa, że niektóre ze scen mogą być nieodpowiednie dla ich pociech. Dobrze dobrany film o miłości może jednak stanowić ciekawą rozrywkę dla całej rodziny i być przyczynkiem do rozmów na ważne tematy.

Zobacz film: "Jak możesz pomóc maluchowi odnaleźć się w nowym środowisku?"
spis treści

1. Filmy o miłości. Dlaczego warto je obejrzeć z nastolatkiem?

Wspólnie spędzony wieczór mocno scala rodzinę. Jest momentem, kiedy możemy zapomnieć o codziennym pośpiechu i pobyć ze sobą. To efektywnie wykorzystany czas. Jeśli dodatkowo wybierzemy do obejrzenia ciekawą produkcję, wówczas będziemy też się świetnie bawić.

Ale wspólnie obejrzany film o miłości to też przyczynek do rozmów na trudne tematy: uczuć, pierwszej miłości, inicjacji seksualnej, odpowiedzialności i mocy przyjaźni. Niekiedy brakuje nam przestrzeni lub okazji, by poruszyć z dzieckiem te trudne zagadnienia, tymczasem są one niezwykle istotne.

Dyskusja na temat obejrzanego filmu stworzy bezpieczne warunki do rozmowy, a dobrze spędzony czas i spokojna atmosfera pomogą się wam otworzyć i szczerze porozmawiać.

Filmów miłości jest bardzo dużo. To niezwykle chętnie podejmowana przez producentów tematyka. Mamy dla was 5 propozycji, które spodobają się dorosłym i ich nastoletnim dzieciom.

Przeczytaj również:

2. "Ostatnia piosenka"

To amerykański melodramat z 2010 r., którego fabuła opiera się na powieści Nicholasa Sparksa o tym samym tytule.

Zbuntowana nastolatka, Veronica, spędza wakacje z ojcem i młodszym bratem. Ma trudne relacje z tatą, który po rozwodzie wyprowadził się z miasta. Mężczyzna jest muzykiem. Z córką dawniej łaczyła go pasja do grania i komponowania muzyki.

W trakcie pobytu u ojca Veronica poznaje Willa, z którym zaczyna łączyć ją wyjątkowe uczucie. Wspaniała historia o pierwszej miłości, sile przyjaźni i wybaczeniu.

3. "Love, Rosie"

To kolejna produkcja oparta na bestsellerowej powieści. Przyczynkiem do jej powstania był utwór Cecelii Ahern o tym samym tytule.

Bohaterami filmu są Alex i Rosie, najlepsi przyjaciele, którzy znają się od dzieciństwa. W swoje 18. urodziny dziewczyna namiętnie całuje przyjaciela, ale następnego dnia swoje zachowanie tłumaczy upojeniem alkoholowym.

Kolejne lata przynoszą wzloty i upadki w relacji Alexa i Rosie. Dziewczyna w młodym wieku zachodzi w ciążę, Alex wyjeżdża na studia do Stanów Zjednoczonych. Mimo bycia w związkach, przyjaciele nieustannie o sobie myślą. Czy ostatecznie odnajdą drogę do siebie? Jak potoczą się ich losy? Czy Rosie spełni marzenie o prowadzeniu klimatycznego pensjonatu?

4. "Czego pragnie dziewczyna"

Pełen humoru film z 2003 r., w którym jedną z głównych ról zagrał Colin Firth. Wcielił się w postać ojca Daphne, zwariowanej nastolatki, która po latach postanowiła odnaleźć tatę i spędzić z nim czas.

Ojciec Daphne nie tylko był w związku z inną kobietą i wychowywał jej córkę, ale też mocno angażował się w życie polityczne Anglii (kandydował na premiera).

W czasie pobytu w Londynie Daphne musi dostosować się do zasad brytyjskiej arystokracji. Pomaga jej w tym przystojny muzyk, Ian Wallace.

Przeczytaj również:

5. "Gwiazd naszych wina"

Niezwykle poruszający film z 2014 r. w reżyserii Josha Boone’a, będący adaptacją powieści Johna Greena.

Bohaterami filmu są Hazel i Gus. Nastolatkowie, mimo młodego wieku, mają za sobą trudne doświadczenie choroby, bólu i cierpienia. Dorastają inaczej niż ich rówieśnicy.

Hazel choruje na nowotwór, Gus ma amputowaną nogę, co stanowi dla niego życiowy dramat (grał w koszykówkę). Nastolatkowie poznali się na spotkaniu terapeutycznym. Połączyła ich miłość do literatury. Razem wybrali się w podróż do Amsterdamu, by poznać pisarza Petera van Houtena.

Pełen wzruszeń film, który warto obejrzeć ze swoim dorastającym dzieckiem. Mnóstwo emocji, świetna gra aktorska i wiele tematów, do których warto nawiązać w rozmowie ze swoją pociechą.

6. "Pamiętnik"

Kolejna propozycja filmu opartego na powieści Nicholasa Sparksa. Jego fabuła odbywa się na dwóch płaszczyznach: teraźniejszej i przeszłej.

Allie cierpi na chorobę Alzheimera i mieszka w domu opieki społecznej. Nie poznaje najbliższych, nie pamięta lat swojej młodości. Jej mąż Noah towarzyszy jej w ostatnich miesiącach życia, umilając jej czas lekturą szczególnego pamiętnika...

Zapisana w nim została historia dwojga młodych ludzi, których na pozór różniło wszystko. Młoda, bogata dziewczyna pochodząca z arystokracji podczas wakacji poznała niezamożnego i nieokrzesanego chłopca z prowincji. Nastolatków od razu połączyło głębsze uczucie, jednak nie dane im było być ze sobą.

Po czasie kochankowie znowu się spotykają. Ich życie jednak wygląda zupełnie inaczej. Jemu po powrocie z wojny udało się wyremontować dom, ona ma narzeczonego. Czy odnajdą drogę do siebie? Jak potoczą się ich losy? I jaki związek z tymi młodymi ludźmi mają Allie i Noah?

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.