Trwa ładowanie...

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, które pomoże Ci w przypadku najcięższych chorób

Avatar placeholder
07.02.2023 10:17
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, które pomoże Ci w przypadku najcięższych chorób
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, które pomoże Ci w przypadku najcięższych chorób (materiał partnera)

Artykuł sponsorowany CUK

Czym jest ubezpieczenie od nowotworu?

Ubezpieczenie na wypadek raka to polisa, która gwarantuje dodatkowe wsparcie finansowe w przypadku zachorowania na nowotwór. Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje je jako rozszerzenie do ubezpieczenia życia i zdrowia. Otrzymane w ramach tego typu polisy świadczenie pieniężne można przeznaczyć przede wszystkim na leczenie i bieżące wydatki w trudnej sytuacji życiowej.

Dokładną listę jednostek chorobowych można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Zazwyczaj obejmuje ona najczęściej występujące nowotwory złośliwe oraz niezłośliwego guza mózgu. Warto jednak dokładnie zapoznać się z tymi informacjami. Zakres ubezpieczenia na raka może być różny zależnie od towarzystwa, które je oferuje. Taka polisa może zapewniać przede wszystkim:

  • wypłatę świadczenia z tytułu zdiagnozowania nowotworu,
  • pokrycie kosztów leczenia poza granicami kraju,
  • wykonanie dodatkowych badań,
  • konsultacje specjalistyczne.

To, co dokładnie oferuje ubezpieczenie, zależy przede wszystkim od wewnętrznej polityki firmy. Niektóre z nich mogą gwarantować jedynie wypłatę wysokiego świadczenia, a inne zapewniać pomoc assistance w postaci wizyt domowych czy wsparcia psychologicznego.

Jak wybrać ubezpieczenie od raka?

Przed wyborem konkretnej oferty, warto porównać kilka polis, aby ocenić je pod kątem zakresu ochrony i rodzaju świadczeń, na które można liczyć. Dobre ubezpieczenie powinno zapewniać wsparcie finansowe w przypadku wykrycia różnego rodzaju odmian nowotworu.

Podejmując decyzję o wyborze ubezpieczenia onkologicznego, pod uwagę należy wziąć następujące parametry:

  • zakres ochrony i wyłączenia odpowiedzialności – są to sytuacje, w których towarzystwo musi wypłacić świadczenie oraz przypadki, gdy może tego odmówić,
  • okres karencji – sprawdź, ile czasu musi minąć, aby wykupione ubezpieczenie zaczęło obowiązywać,
  • czas wypłaty świadczenia – możesz je otrzymać dopiero po złożeniu w towarzystwie odpowiednich dokumentów, więc zweryfikuj, po ilu dniach otrzymasz pieniądze na konto,
  • suma ubezpieczenia — im wyższa kwota polisy, tym wyższe świadczenie otrzymasz.

Kiedy warto wybrać ubezpieczenie onkologiczne?

Choroby nowotworowe to druga najczęstsza przyczyna zgonów w Polsce. Warto więc odpowiednio się zabezpieczyć. Ubezpieczenie onkologiczne pozwoli uzyskać środki finansowe niezbędne do przeprowadzenia specjalistycznej diagnozy i leczenia. Polisa onkologiczna może skutecznie pomóc w walce z rakiem.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu jest rekomendowane przede wszystkim osobom, które są obciążone genetycznie. Ryzyko zachorowania na raka w ich przypadku jest wyższe niż u innych. W takiej sytuacji warto regularnie się badać oraz kupić polisę onkologiczną. Jest ona ogromnym wsparciem nie tylko dla samego chorego, ale i dla jego najbliższych. Może pokryć zarówno koszty prywatnego leczenia w kraju lub za granicą, jak i wydatki na utrzymanie.

Prywatne ubezpieczenie na wypadek choroby nowotworowej jest zalecane także osobom wykonującym wolne zawody, które nie mają ubezpieczenia zdrowotnego i nie mogą liczyć na zasiłek w chwili zachorowania. Świadczenie otrzymane w ramach wykupionej polisy może pomóc w utrzymaniu dochodów na odpowiednim poziomie i pozwoli poświęcić całą uwagę na walkę z chorobą.

Ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek raka?

Wysokość składki zależy od wielu czynników – przede wszystkim od sumy ubezpieczenia i zakresu ochrony. Wpływa na nią również wiek i stan zdrowia osoby, która chce wykupić polisę. Koszt ubezpieczenia na życie obejmującego poważne zachorowanie może być różny.

Decydując się na wysoką sumę ubezpieczenia, można liczyć na otrzymanie dużego świadczenia. Wcześniej jednak trzeba dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi w OWU, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Warto także pamiętać o tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe oferują tego rodzaju polisę wyłącznie osobom w określonej grupie wiekowej.

Podstawą do wypłaty świadczenia z tytułu ubezpieczenia zdrowia i życia może być nie tylko choroba nowotworowa, ale i inne schorzenie, które nie zostało objęte wyłączeniem odpowiedzialności. Bardzo często towarzystwa wypłacają również świadczenie za przebyte operacje chirurgiczne czy pobyt w szpitalu. Warto więc pomyśleć o wykupieniu takiego ubezpieczenia, które może przydać się w wielu sytuacjach.

Artykuł sponsorowany CUK

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze